Autor Wątek: [Getz] Getz - Światła mijania  (Przeczytany 2397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Panek

  • Gość
Getz - Światła mijania
« dnia: 27 Grudzień 2009, 14:16:56 »
Ponieważ jest to mój pierwszy post, witam wszystkich :) jestem młodym użytkownikiem Hyundaia Getza, i darzę tą markę sporym uznaniem.
przykro mi że pierwszy post i od razu prośba o pomoc, ale proszę o wyrozumiałość i ratujcie :)

Pewnego pięknego dnia (w Boże Narodzenie) wszyscy na drodze zaczęli mi mrugać światłami, stwierdziłem że coś jest nie tak,
wyszedłem z auta i okazało się że nie świecą mi się światła mijania, jadę na postojówkach,
po sprawdzeniu tego czy przypadkiem nie przełączyłem wysiadając okazało się że wszystko jest tak jak ma być,
sprawdziłem więc bezpieczniki pod kierownicą, wszystko ok, pod maską również sprawdzałem i nic :(
na razie wykluczam możliwość spalenia się 2 świateł na raz, przyczyny szukam w przełączniku świateł,
nie wiem jednak jak to sprawdzić, i czy na własną rękę się za to brać (jestem zielony w naprawie samochodu, umiem tylko podstawowe rzeczy) bo nie chce czegoś pokomplikować, może po mrozach (-20) coś się stało i siadły? jak myślicie, co może być nie tak?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 22:21:00 przez Brt »

Panek

  • Gość
Getz - Światła mijania
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień 2009, 20:09:39 »
nikt nie ma pomysłu? :(

Galus87

  • Gość
Getz - Światła mijania
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudzień 2009, 23:08:22 »
Cytat: "Panek"
na razie wykluczam możliwość spalenia się 2 świateł na raz,

zapytam :roll: sprawdziłeś chociaż jedną żarówkę? śmieszne ale zdarza się że w przeciągu 10min spali się prawa a potem lewa możesz tego nie zauważyć.

Dostęp jest łatwy miernikiem możesz sprawdzić czy w ogóle dochodzi napięcie do kostki od żarówki?
 bezpieczniki jak sprawdziłeś? patrząc czy próbowałeś podmienić ten od świateł.
Może przekaźnik od przełącznika świateł, ale raczej jest jeden od postoju, mijania i długich.

Zacznij od żarówki - sprawdzenia napięcia w kostce. A potem dopiero elektryk. :>

A po za tym jeżeli dobrze kojarzę Getz ma H4 to żarówka dwu włóknowa, jak świecą długie to raczej poszło włókno od mijania.