Forum > i20

[i20 PB] Sprzęgło w i20 po 20k km

(1/3) > >>

StaryLary:
Witam,

W moim i20 (niecałe 4 lata) po 20 000 km najprawdopodobniej skończyło się sprzęgło. Czy po takim przebiegu jest to możliwe?
Ujeżdżam także Corollę i tu sprzęgło wymieniłem po 310 000 km (14 lat).

Przeszukałem Forum oraz zasoby internetu i znalazłem kilka wzmianek o problemach słabego docisku tarczy sprzęgła w i20 (opublikowanych w biuletynie Hyundai - co to jest i jak do niego dotrzeć?) i wymienianych na gwarancji. U mnie gwarancja upłynęła 6 miesięcy temu - poza tym sprzęgło to chyba element eksploatacyjny więc pewnie nie mam po co zgłaszać się do ASO...

Czy ktoś miał podobny przypadek ewentualnie może podpowiedzieć gdzie pojechać na wymianę sprzegła w Wawie i okolicach?

Z gory dziękuje za informację i pozdrawiam,
M.

Dodałam opis tematu. tekla

Kudłaty_1975:
StaryLary, jak patrzę w opisie to masz auto rocznik 2011, tzn. że gwarancję już powinieneś mieć 5 letnią. Sprawdź w książce gwarancyjnej. Chodzi o „Program Serwisowy 5-5-5 „

W kwestii warsztatu/ASO dużo informacji znajdziesz w dziale  „Nasze warsztaty”

http://www.hyundaiklub.pl/forum/viewforum.php?f=11

StaryLary:
Patrzyłem w książkę i mam 3 lata gwarancji a 5 lat assistance.

Przeglądałem dział z warsztatami i będę się kierował opiniami tam zawartymi ale miałem nadzieję, że ktoś już przerabiał kwestię sprzęgła po małym przebiegu i podzieli się swoimi doświadczeniami.

Pozdrawiam,
M.

Jacaw:
20 tys. km to trochę mało. Ja przerabiałem wymianę sprzęgła po 3 latach (około 40 tys. km), ale tylko dlatego, że kwalifikowałem się do tej cichej akcji serwisowej. Możesz spróbować się dowiedzieć, czy Twoje auto by się teoretycznie do tej akcji kwalifikowało, bo dotyczyło to tylko konkretnych egzemplarzy (sprawdzają to w oparciu o VIN pojazdu). A jeśli tak to może jest szansa wymiany nawet po gwarancji.

Natomiast generalnie moim zdaniem, to 20 tys. km i zużyte sprzęgło, to albo jakaś poważna wada fabryczna, albo strasznie katujesz sprzęgło. :-)

StaryLary:

--- Cytat: "Jacaw" ---albo strasznie katujesz sprzęgło.  
--- Koniec cytatu ---

Toyota się nie skarży więc stawiałbym na to pierwsze :-).

Napisz cos więcej o tej akcji serwisowej - skąd się o niej dowiedziałeś? Czy wymieniałeś w czasie trwania gwarancji? Czy była to inicjatywa ASO?

Bo nie wiem czy powinienem ubrać się w długi płaszcz, nasunąć kapelusz z dużym rondem na nos i tajemniczym głosem na recepcji w ASO powiedzieć: "słyszałem, że macie Państwo cichą akcję serwisową - gwarancja mineła ale czy mogę się przyłączyć?"

Pozdrawiam,
M.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej