Forum > i20

Wartość i20 w polisie AC

(1/2) > >>

Kam-mil:
Zaraz miną 4 lata odkąd kupiłem i20 i muszę opłacić ubezpieczenie.
Wyliczają mi sumę ubezpieczenia  w polisie AC na 17.000 zł brutto.
Nie uważacie, że to za mało, jak za i20 1,2 benzyna Classic Plus z przebiegiem 36 tys. km?
Na ile są ubezpieczone Wasze samochody?
Warto szukać żądać podwyższenia tej sumy?  Może szukać innego pośrednika ubezpieczeniowego?
Ja ubezpieczam w salonie Hyundaia, w którym kupiłem samochód. Kupuję pełną polisą OC, AC, NNW. Pani przedstawia mi oferty kilku zakładów ubezpieczeniowy (PZU, Allianz, Hestia, Uniqa, Warta). Wszędzie wpisała "AC: 17.000 zł brutto".
Fakt, że mam opcję "stała wartość wartość pojazdu oraz niepomniejszanie sumy ubezpieczenia o wartość wypłaconych odszkodowań". Może to też ma wpływ na niską sumę ubezpieczenia?

Kudłaty_1975:
Mój jest z września 2011 roku. Też Classic Plus. Ostatnia oszacowana wartość w polisie (PZU), to 24.000,00 PLN.  Oni, tzn. towarzystwa ubezpieczeniowe korzystają ze swoich źródeł w kwestii przyjmowania wartości. Nie wiem, czy to jest cena uśredniona, czy są jakieś widełki, czyli powiedzmy od 24 do 30 tys. Najczęściej korzystają z Eurotax-u, także nie liczy się ogólnie bardzo dobra kondycja samochodu. Że zadbany, że wychuchany itd.

Najbardziej nieznanym i wyssanym z palca źródłem towarzystw ubezpieczeniowych jest to źródło, według którego szacują koszty napraw  :-D

Stała wartość pojazdu oraz niepomniejszanie sumy ubezpieczenia o wartość wypłaconych odszkodowań to moim skromnym zdaniem chyba raczej wpłynie na wyższa składkę. Ale ja się nie znam. Tak tylko sobie myślę.

vvalery:
He he mojej żonie wycenili na 15 tyś zł. Auto z 2009 czy 2010 roku już nie pamiętam. ubezpieczenie w hesti dodam. Zrezygnowałem z autocasco w tym roku bo od takiej wartości to żenada.
Dodam że przejechane ze 30 tyś km. :mrgreen:

de_assis:

--- Cytat: "vvalery" ---He he mojej żonie wycenili na 15 tyś zł. Auto z 2009 czy 2010 roku już nie pamiętam. ubezpieczenie w hesti dodam. Zrezygnowałem z autocasco w tym roku bo od takiej wartości to żenada.
Dodam że przejechane ze 30 tyś km. :mrgreen:
--- Koniec cytatu ---


Ja robiłem szeroko zakrojone rozeznanie, mam auto z tego co piszesz bardzo podobne wiekowo, przebiegowo ... i w Axa, Liberty, Aviva, Pzu i moze jeszcze gdzies nie pamietam  kwota waha sie miedzy 16500 - 17000. Te Twoje 15 tysiecy to jakieś jaja, albo ta Hestia to jaja.  :-/

Kam-mil:
Jak pracownicę Hyundaia zastąpiła praktykantka, to od niej dowiedziałem się, że w program komputerowy można sobie wpisać dowolną wartość pojazdu, byle się mieściła w podanych widełkach.
W moim przypadku to było 17000 - 19500zł. Stara pracownica Hyundaia wpisywała wartość najniższą, bo przekładało się to na niższą składkę. Ale wiadomo, że z drugiej strony odszkodowanie nie może być niższe niż suma ubezpieczenia, więc takiej oszczędności można potem żałować.
Praktykantka dała mi w tym zakresie wolny wybór  :!:  i  chwała praktykantom :!: , są bardziej szczerzy niż starzy pracownicy. To klient powinien mieć wybór, albo powinny być jakieś obiektywne kryteria, a nie widzimisię sprzedawcy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej