Autor Wątek: [i40 VF] Automatyczne domykanie szyb i składanie lusterek  (Przeczytany 20095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Automatyczne domykanie szyb i składanie lusterek
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Kwiecień 2019, 20:51:35 »
W końcu ktoś to ogarnął. Ciekawe jak to działa w przypadku systemu bezkluczykowego. W obecnym aucie wystarczy ze przejdę obok a lusterka się otwierają... W i40 tej opcji mi brakowało. Czy wersje po lifcie to maja?

Offline arti_100

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
[i40 VF] Automatyczne domykanie szyb i składanie lusterek
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Maj 2019, 10:48:38 »
Jesli mam lusterka podgrzewane i regulowane elektrycznie ale skladaja sie recznie to czy po zamontowaniu tego modulu beda sie skladac/rozkladac automatycznie po zamknieciu/otwarciu c. zamkiem?

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
[i40 VF] Automatyczne domykanie szyb i składanie lusterek
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Maj 2019, 18:47:37 »
A masz silniczki do składania lusterek?? Bo obawiam że z tego co piszesz nie masz. Więc moduł nic ci nie da jak nie będziesz miał silniczków do złożenia lusterek.

Offline arti_100

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
[i40 VF] Automatyczne domykanie szyb i składanie lusterek
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Maj 2019, 19:15:18 »
Myslac logicznie to kazde auto ktore nie ma modulu skladanych lusterek nie ma tez silniczka bo po co. Chyba ze to sa te same silniczki co steruja ustawieniem lusterek

Offline jacekrys

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
[i40 VF] Automatyczne domykanie szyb i składanie lusterek
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Maj 2019, 12:26:20 »
Ja nie mialem modułu skladanych lusterek ale sie składały po nacisnięciu przycisku w drzwiach, wiec i jest taka  opcja. Dokładając moduł nie muszę mysleć czy złozyc lusterka bo centralny robi ro za mnie. Ot taka wygoda. reasumując masz elektrycznie regulowane lusterka góra czy dól kat ustawienia? to nie to samo, elektryczne lusterka mają tylko wtopione paski grzewcze, czyli sa bez napędu. Masz sladanae lusterka poprzycisku w drzwiach?  moduł ma sens,  jezeli nie masz składanych lusterek, taki moduł nic ci
 nie da

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
[i40 VF] Automatyczne domykanie szyb i składanie lusterek
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Maj 2019, 18:57:43 »
No ja mam przycisk do składania. Więc modułi na bank zadziała, bo silniczki są. Teraz rozważam tą opcję z modułem 😀

Offline Maestro

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[i40 VF] Automatyczne domykanie szyb i składanie lusterek
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Maj 2019, 21:45:01 »
Cytat: "jacekrys"
Manual jest dolaczany, do tego jest koreanska stronka z instrukcja dla laika wiec nie ma problemu z podlaczeniem, modul posiada dwie kostki ktore sie przepinaw drzwiach oraz dwa kable ktore sie wpina w instalacje drzwi. Czy działa przy zamykaniu po przycisku w drzwiach tego nie wiem, (nie mam takiej opcji) impuls sie wyzwala po centralnym wiec jezeli po przycisku centralny sie zalacza to i lusterka powinny sie skladac. Mam centralny z pilota wiec u mnie tak to dziala. Jakby coś to zawsze sluże radą przy montażu




Hej a jestes w stanie wrzucic ta instrukcie montazu? Chcialbym zobaczyc ja wczesniej zeby mnie nie "przerosla" 😆

Offline onkyo3

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10

Offline jacekrys

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
[i40 VF] Automatyczne domykanie szyb i składanie lusterek
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Maj 2019, 23:37:17 »
Instalacja jest banalnie prosta. Zaznaczam iż zdjęcia zapozyczyłem z koreanskiej strony.
Potrzeba do tego moduł oraz najlepiej łyżki do sciągania tapicerki.



Nastepnie najpierw usuwamy osłonę lusterka zewnętrznego (trzyma się tylko na klipsach) a potem demontujemy tapicerkę drzwi, trzy sruby, zaznaczone strzalkami.
Jedna pod podlokietnikiem, druga w podłokietniku w zagłebieniu, trzecia zaslonieta osłonką, zaznaczone strzałkami, osłonka ma minimalne nacięcie zeby niczego nie uszlodzic.


Po odkręceniu śrub trzyma się tylko na zatrzaskach, delikatnie podważamy, ja użyłem w.w. łyżek żeby nie porysować lakieru na drzwiach.
Sciągamy tapicerkę i odłaczamy wszystkie wtyczki



w czerwonym kółku zaznaczyłem gdzie się wpiąłem w instalację.
zielony przewód z modułu do szarego w instalacji i40
szary przewód modułu do białego w instalacji  i40
polecam połaczenia zlutować (chyba że ktoś lubi szybko złączki)
Oczywiscie potem izolacja połączeń. Na koniec przepinamy wtyczki z modułu, jedna do drzwi z druga do instalacji  ( są dwie, damska i męska)



Szukamy miejsca w drzwiach gdzie mozna schować moduł i tyle, resztę robimy w odwrotnej kolejności. podpinamy wszystkie wtyczki, linkę klamki, zakładamy tapicerkę oraz ją przykręcamy.

Powodzenia   :)

[ Dodano: 2019-05-18, 23:44 ]
"największy problem" sprawiło mi znalezienie miejsca gdzie schować moduł. Wszędzie gdzie go włożyłem było źle, w ostateczności przykleiłem go do tapicerki drzwi zamiast do konstrukcji drzwi.

Offline krzysiekg75

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
[i40 VF] Automatyczne domykanie szyb i składanie lusterek
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Maj 2019, 21:01:26 »
Panowie niema sie czym podniecać. Byłem tej zimy u elektronika i rozmawialismy o tym też. Powiedział mi żebym sie cieszył że lusterka nie składają się razem z centralnym. miał kilku klientów tej zimy co płakali że lusterka się złożyły popadał deszcz a w nocy przyszedł mróz i du.. Nie ruszysz ich trzeba czekać na ocieplenie alb na garaż.
Co do szyb to fajna spawa też bym założył domykanie z kluczyka szyb i szyberdachu.

Offline jacekrys

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
[i40 VF] Automatyczne domykanie szyb i składanie lusterek
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Maj 2019, 16:42:59 »
Cóż, może i masz racje. W moim przypadku nie ma mrozów bo w zimie mam max -2 czyli jakby nie bylo. Ale... jeżeli deszcz popada i to wszystko zamarznie to może się zdażyć że okna też nie otworzysz, lub np. jeżeli masz hamulce bębnowe i zaciągniesz ręczny to może się zdażyć ze rano po -15tu do pracy wyruszysz autobusem. Ot takie gdybania. Składane lusterka to pomysł producenta, składając lusterka po przycisku też się narażasz na zimowe problemy.

Offline krzysiekg75

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
[i40 VF] Automatyczne domykanie szyb i składanie lusterek
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Maj 2019, 22:27:48 »
Dlatego nie składam lusterek i nie zaciągam w zimie ręcznego. NIGDY

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Automatyczne domykanie szyb i składanie lusterek
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Maj 2019, 08:16:47 »
2 lata miałem i40 pod chmurką. Zawsze ręczny sam się zaciągał (autohold) i lusterka składałem przyciskiem. Jakbym wiadrem wody polewał lusterka przy -20 to może bym się bał. Problemu nigdy nie było. Równie dobrze pochylanie lusterek przy cofaniu tez byłoby niewskazane zima.. Wydaje mi się ze trochę przesadzone z tym zamarzaniem. Aczkolwiek taki moduł powinien mieć jakaś opcje wyłączenia automatu. Tak jak jest to fabrycznie.

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
[i40 VF] Automatyczne domykanie szyb i składanie lusterek
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Maj 2019, 10:16:17 »
zgadzam się z waszel_rmc . 2 zimy mam i40 , zawsze składam lusterka przyciskiem i nigdy nie było problemu. Szybciej szyba się nie otworzy :)

Offline michal90

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
[i40 VF] Automatyczne domykanie szyb i składanie lusterek
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Maj 2019, 10:15:31 »
Ja natomiast 2 razy w zimie miałem akcję z zamarzniętymi lusterkami - po polaniu wodą w letniej temperaturze oczywiście się rozłożyły, ale teraz z uwagi, że trochę boję się o mechanizm (żeby coś się nie urwało/połamało) w okresach roztopów lub intensywnych opadów śniegu nie składam lusterek. Niestety takie uroki parkowania "pod chmurką".