Autor Wątek: Przygód z Tucsonem ciąg dalszy - brak biegów :)  (Przeczytany 7208 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rambo_3m

  • Gość
Przygód z Tucsonem ciąg dalszy - brak biegów :)
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Styczeń 2010, 13:31:58 »
Cytat: "Łukasz"
Tylko tyle, że linka może być nieoryginalna wyczytałeś z tego posta?
A tego, że nie wiadomo w jaki sposób i w jakich warunkach auto było użytkowane to już nie?
Poza tym to nie jest żadna poważna awaria...


Ja po prostu nie wiem jak sposób używania samochodu ma się do zerwania tej linki? Ktoś za mocno zmieniał biegi?

Poza tym niby nie poważna awaria ale Hyundai Polska każe czekać 5 tygodni na tą linkę bo takiej nie mają w Polsce - ot co.

Łukasz

  • Gość
Przygód z Tucsonem ciąg dalszy - brak biegów :)
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Styczeń 2010, 22:25:39 »
Cytat: "rambo_3m"
Ja po prostu nie wiem jak sposób używania samochodu ma się do zerwania tej linki? Ktoś za mocno zmieniał biegi?


Raczej chodzi o częstość zmiany biegów - jak ktoś zrobił np. 800 tys. km. (zwłaszcza jeśli większość po mieście) to dużo część zmieniał biegi niż ktoś kto zrobił 100tys. km głównie na trasie.
Ale w sumie masz rację, trochę z tym przesadziłem w odniesieniu do linki. Zareagowałem tak nieprzemyślanie głównie dlatego, że napisałeś o tym tak jakby Ci co najmniej silnik z pod maski wyskoczył :)
Tymczasem jest to raczej drobna awaria. Choć 5 tygodni oczekiwania na linkę to zdecydowanie za długo i tu już można się wku... zdenerwować.

Carexpert

  • Gość
Przygód z Tucsonem ciąg dalszy - brak biegów :)
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Styczeń 2010, 23:39:31 »
Sam widzisz ze to raczej nietypowa awaria bo linki nie ma w polsce i musisz czekac na nia. Znaczy ze masz wyjatkowo zle traktowany lub zle serwisowany samochod. Owszem linki czasem pekaja ale w bardzo wiekowych autach lub jak sa zle zalozone. Trzecia opcja to powolne zacieranie sie lub zamarzanie i przez to wieksze i szybsze jej zuzycie ale jak ja pracuje ponad 20 lat w samochodach linki biegow zmienialem moze z 3 razy. Linke mozesz zregenerowac za pare zl i w ciagu kilku godzin do dnia zrobia to warsztaty tym sie zajmujace.

rambo_3m

  • Gość
Przygód z Tucsonem ciąg dalszy - brak biegów :)
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Styczeń 2010, 09:25:21 »
Cytat: "Carexpert"
Sam widzisz ze to raczej nietypowa awaria bo linki nie ma w polsce i musisz czekac na nia. Znaczy ze masz wyjatkowo zle traktowany lub zle serwisowany samochod. Owszem linki czasem pekaja ale w bardzo wiekowych autach lub jak sa zle zalozone. Trzecia opcja to powolne zacieranie sie lub zamarzanie i przez to wieksze i szybsze jej zuzycie ale jak ja pracuje ponad 20 lat w samochodach linki biegow zmienialem moze z 3 razy. Linke mozesz zregenerowac za pare zl i w ciagu kilku godzin do dnia zrobia to warsztaty tym sie zajmujace.


Tej linki nie dało się zregenerować ponieważ pękł taki plastik prowadzący linkę i przez to linka pracowała na boki co doprowadziło do jej zerwania. Prawdopodobnie stało się już dłuższy czas temu - podejrzewam ASO w Gdyni (oni jakiś czas temu wymieniali mi sprzęgło w samochodzie). Aby nie czekać 5 tygodni na linkę kupiłem używaną na szrocie.