Autor Wątek: [i30] Czujniki parkowania  (Przeczytany 41923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mateusz232

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: [i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #60 dnia: 25 Maj 2020, 06:41:02 »
Wiesz może w która stronę ciągnąć żeby wyszło ? I czy w ogóle da radę to wyjąc ?

Albo czy jeżeli kupię 2x takie coś:
https://allegro.pl/oferta/czujnik-parkowania-pdc-do-hyundai-i30-2012-7883528153?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

To czy zasłoniete bez problemu dziury po czujnikach ?
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2020, 06:47:26 przez mateusz232 »

TomaszG.

  • Gość
Odp: [i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #61 dnia: 26 Maj 2020, 22:01:11 »
Wiesz może w która stronę ciągnąć żeby wyszło ? I czy w ogóle da radę to wyjąc ?

Albo czy jeżeli kupię 2x takie coś:
https://allegro.pl/oferta/czujnik-parkowania-pdc-do-hyundai-i30-2012-7883528153?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

To czy zasłoniete bez problemu dziury po czujnikach ?
Zmierz otwory i poproś sprzedawcę o średnicę czujnika

TomaszG.

  • Gość
Odp: [i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #62 dnia: 26 Maj 2020, 22:09:06 »
Witam,
Czy ktoś z posiadaczy czujników z przodu próbował dołożyć ich więcej? Fabrycznie są tylko 2 co powoduje, że przeszkody nie zawsze są wykrywane.

Czy wykrycie przeszkody przez czujnik z przodu sygnalizowany jest dźwiękiem? U mnie jest z tym różnie i nie wiem czy szukać przyczyny

Offline mateusz232

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: [i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #63 dnia: 12 Czerwiec 2020, 18:14:59 »
Panowie jak ściągnąć zderzak tył, wyjąłem lampy, odkręciłem chlapacze, z dołu wszystkie spinki i wydaje się ze trzyma się gdzieś jeszcze na środku

TomaszG.

  • Gość
Odp: [i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #64 dnia: 16 Czerwiec 2020, 23:45:04 »

Offline lisekg

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Odp: [i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #65 dnia: 04 Grudzień 2022, 19:56:26 »
Zachciało się i mi zamontować czujniki cofania. Centralkę nabyłem na znanym portalu Aukcyjnym za około 40 zł 😁. Czujniki zamontowałem wczoraj ale dużo niżej niż większość ma bo pod  tablicą rejestracyjna na tej wysokości... Przewody przeciągnąłem do środka przez zaślepkę. Oczywiście zrobiłem to wszystko bez zdejmowania zderzaka bo uznałem to za zbędny wysiłek  ;D.  Zaślepka tą gumowa w bagażniku po lewej stronie.  Teraz czas na centralkę którą muszę podłączyć do wstecznego. Zastanawiałem się czy przeciągać cały wskaźnik/wyświetlacz do przodu ale myślę że sobie to podaruje i zamontuje go z tyłu nad klapą bagażnika bo cofając i tak patrzę w lusterka wsteczne... Na razie spędziłem na tym z godzinę. Może jakieś zdjęcia dodam..

Offline lisekg

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Odp: [i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #66 dnia: 06 Grudzień 2022, 08:00:38 »
Więc udało się wszystko podłączyć...  :)

-> Czujniki zamontowane tak jak widać.
-> Nie zdejmowałem całej dolnej osłony pod zderzakiem i zderzaka do instalacji tylko odczepiłem zatrzaski od strony zderzaka i ją lekko odginałem, to wystarczyło aby ułożyć i przepchnąć przewody ( bałem się że śrubki się nie odkręcą!)
-> Przewody przepuszczone przez ta większą zaślepkę ale umieszczoną za zderzakiem po lewej stronie wychodzą ładnie do góry za tapicerką. ( nie pod kołem zapasowym!!! )
-> Podłączenie do kostki po lewej stronie na wysokości tylnej szyby. Pomarańczowy przewód to +12V po wstecznym a czarny cienki to -12V. Osłonę odkręciłem i od góry odczepiłem ale z dołu zostawiłem.
-> Centralka przyklejona na taśmę dwustronną z zestawu pod zwijaczem pasa
-> Wskaźnik/wyświetlacz umieściłem z tyłu po środku za klapą, Przyklejony taśmą dwustronna z zestawu do podsufitówki.
-> Wszystko działa jak należy  :)     
 
 
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2022, 08:11:23 przez lisekg »

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: [i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #67 dnia: 06 Grudzień 2022, 08:39:11 »
Czujniki super sprawa. Trzy razy takie za stówkę zakładałem i nigdy nie było z nimi problemu. Proponowałem rodzicom, ale się przerazili, że trzeba wiercić dziury w zderzaku. No i ten zderzak już dwa razy (z własnej winy) dawali do naprawy. ;-)

Offline randomGuy999

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: [i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #68 dnia: 17 Kwiecień 2023, 22:59:44 »
Czy da się wymienić lewy czujnik (z tyłu) od kierowcy bez zdejmowania tylnego zderzaka? I30 GD 2013r. Ma ktoś zdjęcia/filmik jak to zrobić?