Autor Wątek: [i30] Czujniki parkowania  (Przeczytany 42032 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #45 dnia: 18 Marzec 2017, 13:54:03 »
W bagażniku, za tapicerką. W dwóch autach tak zrobiłem i w kolejnym pewnie też zrobię tak samo. Oczywiście, zderzaka nie zdejmuję, bo nie ma potrzeby.

Offline jareckialfa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 414
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Marzec 2017, 11:44:48 »
Powiedz mi proszę za którą tapicerką ?

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Marzec 2017, 09:17:42 »
Jest tyle opisów i filmów na yt, że zaczynam się zastanawiać czy w ogóle masz internet.
Odkręcasz dwie śruby lewego plastiku (pod zaślepkami) odpinasz (wyrywasz) tapicerkę i ukazuje ci się wiązka. Tyle. Wyprzedzając twoje pytanie którędy przewody do czujników: odkręcasz schowki i wyjmujesz, za tylnym są otwory fabryczne (zaślepione dławikiem). Przeciągnięcie jest troszkę utrudnione z racji tego iż nie są na przeciw siebie wewnątrz/zewnątrz. Trochę pochararatasz  łapki, ale da się zrobić.

Offline Figrob

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #48 dnia: 07 Wrzesień 2017, 21:09:53 »
Witam, mój samochód to Hyundai I30 CW 1.6 CRDi 2010r. wyprodukowany w czechach. Numer VIN: tmadc81sabj050562.

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem dołożenia oryginalnych czujników parkowania jakie były montowane w tych samochodach. Korzystając ze strony: http://epc.japancars.ru wiem że oprócz wiązki czujników (91880-2R020), czujników (np. 95700-2L110), modułu czujników (95700-2L000) będę potrzebował jeszcze wiązki elektrycznej (np. 91502-2R440). Z tego co widzę w moim modelu znajduje się wiązka o numerze 91502-2R480 i nie posiada wyprowadzenia na czujniki.

Czy ktoś z Was montował już oryginalkne czujniki i może mi podpowiedzieć jak organoleptycznie sprawdzić gdzie znajdują się wyprowadzenia na w/w moduł? Odkręcałem u siebie tapicerkew bagażniku po lewej i prawej stronie i nic nie znalazłem. Być moze za słabo szukałem :-D

Czy jeśli nie ma tego wyprowadzenia jakie są realne szanse na wymianę/zakup tej wiązki? Może wystarczy dołożenie instalacji stricte pod ten moduł? Ewentualnie czy pasuje wiązka z Ceeda?

Offline greg667

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #49 dnia: 13 Luty 2018, 08:08:29 »
Witam jak ELEKTROMAGNETYCZNY CZUJNIK PARKOWANIA COFANIA sprawuje się po kilku miesiącach użytkowania,  na co trzeba uważać ?

Offline mkeram

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Kwiecień 2018, 17:06:24 »
Figrob
Czy udało się zamontować oryginalny zestaw?

Adrian

  • Gość
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Czerwiec 2018, 14:44:17 »
Mam problem z fabrycznymi czujnikami cofania w moim "nowym" (używanym) i30 GD CW. Auto w wersji Classic+ z 2013. 4 czujniki z tyłu. Po wrzuceniu wstecznego pojawia się od razu ciągły sygnał i na wyświetlaczu widoczny jeden pasek przy 2 środkowych czujnikach. Instalacja fabryczna. Czujniki skrajne działają normalnie - wykrywają przeszkodę i pokazują jak blisko niej jestem.

Przeczyszczenie sprężonym powietrzem daje efekt na"chwile". Przy kolejnym uruchomieniu auta problem powraca. Nie widać aby czujniki były uszkodzone mechaniczne (np po kolizji).

W związku z tym mam pytania:
1. z której strony bagażnika umieszczona jest centralka? Obstawiam lewą, bo tam jest głośniczek.
2. czy czujniki występowały w kilku wariantach i mogą być różne w zależności od wersji/roku produkcji itd?
3. czy wiązki od centralki do czujników występowały w kilku wariantach i mogą być różne w zależności od wersji/roku produkcji itd?
4. czy żeby dobrać się do czujników i je zdemontować, trzeba też zdejmować zderzak?

Offline Jimmyl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Lipiec 2018, 14:49:47 »
Witam

Gdzie w południowej Wielkopolsce znajdę porządny serwis ASO lub inny, który podjął by się założenia oryginalnych czujników cofania kompatybilne z oprogramowaniem auta rocznik auta 2012.

Adrian

  • Gość
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #53 dnia: 13 Sierpień 2018, 22:33:24 »
Problem rozwiązałem. Może komuś się przyda. Pojechałem do ASO. Potwierdzili, że 2 środkowe czujniki są wadliwe = do wymiany. Czujniki dodane jako akcesorium, więc objęte tylko 2 letnią gwarancją. Wymiana tylko tych 2 czujników w ASO ok 1000 zł. Ładnie podziękowałem Panom i wyszedłem.

Zdemontowałem tapicerkę bagażnika, centralka typu "chińskiego". Wcześniej zamówiłem na aliexpress centralkę z 4 czujnikami w kolorze nadwozia za ok 45 zł. Nie zauważyłem specjalnych oznaczeń na centralce fabrycznej, być może od strony przytwierdzonej do blachy coś było.

2 środkowe czujniki wypchnąłem dłonią, bez demontażu zderzaka. Czujniki do wiązki łączone są wtyczką:



Czujniki z ali miał kable tylko z wtyczką bezpośrednio do centralki. Obciąłem kabel czujnika z ali i podłączyłem do wtyku wiązki w miejsce czujnika "fabrycznego". Działał. Odciąłem wtyk od czujnika fabrycznego i przylutowałem do niego kable od czujnika z ali. Nieco powiększyłem otwór - otwornica w komplecie z centralka z ali. Wcisnąłem czujnik w zderzak. Powtórzyłem operację na drugim czujniku. Fabryczna centralka prawidłowo przekazuje sygnał dźwiękowy i pokazuje na wyświetlaczu odległość.

Koszt jednego czujnika z ali to ok 5 zł. Czas wymiany ok 30 min, bez demontażu tapicerki bagażnika.

Przypuszczam, że taką/podobną centralkę można z powodzeniem wpiąć pod komputer w aucie, jeśli ma przyłącze.

Offline saLVe

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Marzec 2020, 08:47:26 »
Cześć. Właśnie przymierzam się w najbliższych dniach do zamontowania czujników cofania, zwykłe z allegro.
 
Cytat: "dario_79"

Odkręcasz dwie śruby lewego plastiku

Rozumiem, że to bez znaczenia czy lewy plastik czy prawy jeśli obie wiązki są takie same? Wyświetlacz będę chciał docelowo mieć w prawym rogu przedniej szyby.

Cytat: "dario_79"

Wyprzedzając twoje pytanie którędy przewody do czujników: odkręcasz schowki i wyjmujesz, za tylnym są otwory fabryczne (zaślepione dławikiem)


Czy ktoś może mi konkretniej wskazać o które te fabryczne otwory chodzi? ;) Dzięki


Offline rysio101

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #55 dnia: 22 Marzec 2020, 18:23:26 »
Cytat: "saLVe"
Cześć. Właśnie przymierzam się w najbliższych dniach do zamontowania czujników cofania, zwykłe z allegro.
 
Cytat: "dario_79"

Odkręcasz dwie śruby lewego plastiku

Rozumiem, że to bez znaczenia czy lewy plastik czy prawy jeśli obie wiązki są takie same? Wyświetlacz będę chciał docelowo mieć w prawym rogu przedniej szyby.

Cytat: "dario_79"

Wyprzedzając twoje pytanie którędy przewody do czujników: odkręcasz schowki i wyjmujesz, za tylnym są otwory fabryczne (zaślepione dławikiem)


Czy ktoś może mi konkretniej wskazać o które te fabryczne otwory chodzi? ;) Dzięki

Obrazek



Musisz jeszcze ściągnąć ten schowek blisko zderzaka i pod nim są dwie gumowe zaślepki... ja w jednej z nich zrobiłem otwór i puściłem przewody. Centralkę zostawiłem pod schowkiem bo jest tam na tyle miejsca. Pozdrawiam

Offline saLVe

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #56 dnia: 23 Marzec 2020, 09:39:48 »
rysio101,  super! nawet nie wiesz jak bardzo pomocne są te 2 zdjęcia :) czyli z tego co widzę, podpiąłeś się pod lewą lampę wstecznego (na przedłużce czarny-czerwony) a wyświetlacz poszedł na prawą stronę. No właśnie, chyba bez różnicy lewa czy prawa lampa? Za kilka dni jak zrobi się cieplej, ruszam do roboty. Dzięki

Offline mateusz232

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #57 dnia: 14 Kwiecień 2020, 23:15:03 »
Daj znać jak Ci to wyszło, bo sam sie za to niedługo biorę, tylko u mnie razem z czujnikami na przód (w i30 GD sa tylko dwa czujniki z przodu prawda)

Offline mateusz232

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #58 dnia: 09 Maj 2020, 13:39:50 »
Kojarzy ktoś może czy da się jakoś wyjąc ta ramkę wokół czujnika w oryginalnym montowaniu na zderzaku przednim ? Kupiłem zderzak z miejscami na czujniki i w ich miejscu chciałbym zamontować rozwiązanie innej firmy (nie oryginalne). Czujnik pasowany bez wiercenia gdyby usunąć ta ramkę w której siedziba oryginalny czujnik.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #59 dnia: 09 Maj 2020, 23:32:25 »
Te "ramki" są zawsze na taśmie klejącej dwustronnej.