Autor Wątek: Rozładowany akumulator  (Przeczytany 4453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

solkaner22

  • Gość
Rozładowany akumulator
« dnia: 13 Grudzień 2009, 20:31:31 »
Witam

Czy mieliście w swoim i30 przypadek polegający na tym, że wasze autko odmówiło posłuszeństwa przy rozruchu silnika. Przyczyna - wyładowany akumulator.
Mi zdażyło to się już drugi raz. Po raz pierwszy w kwietniu tego roku gdy wróciłem z podróży po przejechanych 500 km - autko po 4 dniach niejeżdżenia nie dało się uruchomuć. I teraz po raz drugi gdy stało w garażu i przez ok. 2 tyg. nie jeżdżone.
Akumulator całkowicie wyładowany.

Co może być przyczyną - czy felerny akumulator, czy coś powoduje jego rozładowanie?

Pozdrawiam

Zbyszek

  • Gość
Rozładowany akumulator
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Grudzień 2009, 21:25:43 »
Warto sprawdzić multimetrem na zaciskach akumulatora przy wyłączonym silniku czy nie występuje dodatkowy podwyższony pobór prądu np przez jakieś wadliwie działające urządzenie... Wcale niekoniecznie musi być to kwestią akumulatora. Warto również sprawdzić wartość prądu ładowania.

Carexpert

  • Gość
Rozładowany akumulator
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Grudzień 2009, 23:10:42 »
To nie jest normalne. Na poczatek sprawdzic trzeba ladowanie akumulatora choc z opisu wyglada raczej na inna usterke. Powinienes sprawdzic jaki masz pobor pradu. wylacz wszystko zamknij auto i rozlacz akumulator z 1 klemy i miedzy kleme a zacisk akumulatora podlacz miernik i zobacz ile pradu w stanie wylaczenia pobiera auto. Odczekaj okolo 30-40 sekund z takim podlaczeniem i obserwuj swkazania miernika. Powinny w tym czasie opasc do kilku setnych A. Jezeli tak sie nie dzieje albo masz cos wlaczone albo cos kradnie prad. Jezeli ladowanie ok i pobor pradu tez bateria do wymiany. Ale nie sadze by padla w aucie z 2008r!

grzech

  • Gość
Rozładowany akumulator
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Grudzień 2009, 07:55:34 »
Autko na gwarancji. Akumiulator na gwarancji.
Niech sie ASO bawi w mierniki i szukanie usterek - oczywiście jeżeli to dla Ciebie nie kłopot.

Carexpert

  • Gość
Rozładowany akumulator
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Grudzień 2009, 08:04:12 »
Nie no wiadomo ze na gwarancji musza ci to zrobic. Poprostu zadales pytanie to masz odpowiedz choc sam sie dziwilem ze nie pojechales do serwisu jak zobaczylem jake masz auto.

solkaner22

  • Gość
Rozładowany akumulator
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Grudzień 2009, 13:15:00 »
Witam i dzięki wszystkim za cenne wskazówki.

Jutro jadę do serwisu swoim i30 na zbadanie usterki. Podzielę się z wami co stwierdzą spece z serwisu Hyundaia.

Pozdrawiam

IgoReCzeK

  • Gość
Rozładowany akumulator
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Grudzień 2009, 23:51:42 »
Witam. Dodam tylko, że jeśli nadal korzystasz z tego samego akumulatora, to po pierwszym dogłębnym rozładowaniu akumulatory kwasowe odzyskują maksymalnie do 80% swojej fabrycznej sprawności. Zażądaj sprawdzenia jego obecnej sprawności po tym drugim incydencie. W przypadku stwierdzenia usterki oczekuj wymiany gwarancyjnej akumulatora przez ASO. Pozdrawiam Igor.

Carexpert

  • Gość
Rozładowany akumulator
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Grudzień 2009, 15:42:35 »
solkaner22, i co dalej co serwis jak problem rozwiazales?

waldek_l44

  • Gość
Re: Rozładowany akumulator
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Grudzień 2009, 21:20:05 »
Cytat: "solkaner22"
Witam

Czy mieliście w swoim i30 przypadek polegający na tym, że wasze autko odmówiło posłuszeństwa przy rozruchu silnika. Przyczyna - wyładowany akumulator....

Co może być przyczyną - czy felerny akumulator, czy coś powoduje jego rozładowanie?

Pozdrawiam

Ja w te mrozy przez 8 dni nie ruszałem auta, stał na dworze (byłem przeziębiony, łóżeczko). Wczoraj poszedłem do autka i myślałem.."odpali, nie odpali?"..., kluczyk do stacyjki, sprzęgło wciśnięte, pyk i odpalił bez żadnego problemu. To musi być coś u kolegi z elektryką, pewnie jakiś odbiornik "kradnie" prąd, lub jest zwarcie, może przetarły się kable w wiązce przy tylnej klapie? Trzeba szybko do serwisu niech szukają.