Autor Wątek: Hyundai pony gaźnik wysokie obroty  (Przeczytany 4405 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

medive

  • Gość
Hyundai pony gaźnik wysokie obroty
« dnia: 19 Grudzień 2009, 12:54:37 »
Witam

Mam pewien specyficzny problem z pony do tej pory działał w miare normalnie ale od 2 dni działa dość dziwnie na pełnym ssaniu wyciąga ponad 3,5tys obrotów a na schowanym ssaniu i na luzie prawie 2,5 tys obrotów gdzie normalnie trzymał te wartości dużo niższe.
Wcześniej na pełnym ssaniu wyciągał max niecałe 3,5 tys obrotów a na schowanym ssaniu i na luzie trzymał się około 1 tys. Spotkał się ktoś z was z takim zachowaniem?

Z góry dziękuje za odpowiedź

rozmawiałem z sąsiadem i okazało się że padła mi linka od ssania...
dopis nieaktualny

T_O_M_A_L_A

  • Gość
Hyundai pony gaźnik wysokie obroty
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Grudzień 2009, 15:08:11 »
Sprawdź czy Ci się nie zblokowały przepustnice od gazu albo ssania. Sprawdź też przepustnice w drugiej gardzieli gaźnika. Mi się kiedyś blokowała. Trzeba rozruszać paluchami i powinno być dobrze.
http://jutexsystem.republika.pl/hyundai/VI_Ukad_Zasilania.pdf str.9 Dźwignia drugiej przepustnicy jest podłączona do części nr 56.

medive

  • Gość
Hyundai pony gaźnik wysokie obroty
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Grudzień 2009, 21:44:58 »
dziękuję bardzo za odpowiedź sąsiad już mi pokazał jak mam to obsługiwać aby zmniejszać lub zwiększać ssanie bo linka najprawdopodobniej urwała mi się z dźwigienki tej obok kierownicy poza tym że się blokuje przepustnica od ssania

T_O_M_A_L_A

  • Gość
Hyundai pony gaźnik wysokie obroty
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Grudzień 2009, 18:53:14 »
Mi też się kiedyś zblokowała przepustnica ssania, ale tak, że musiałem ją rozkręcić żeby ruszyła.
Sorry za nadgorliwość, nie zauważyłem dopisku w pierwszym poście :P .

medive

  • Gość
Hyundai pony gaźnik wysokie obroty
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Grudzień 2009, 20:51:30 »
jednak linka cała nic się nie urwało po prostu gałka mi zamarzła ale niestety blokuje się i trzeba podnosić maskę żeby zmniejszyć ssanie :/ ma ktoś jakiś pomysł jak zrobić żeby to samo odbijało tak jak powinno?

T_O_M_A_L_A

  • Gość
Hyundai pony gaźnik wysokie obroty
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Grudzień 2009, 20:58:03 »
Rozkręcić, wyczyścić i przesmarować pary cierne. Ustal co Ci się blokuje, linka z cięgnem czy przepustnica. Żeby sprawdzić odkręć linkę od przepustnicy i sprawdź co ciężko chodzi. Jeśli przepustnica to trzeba ściągnąć obudowę filtra powietrza i odkręcić przepustnice i jak wyżej. Jeśli linka z cięgnem to na początek przesmaruj linkę, sprawdź też czy nie jest gdzieś zagięty albo uszkodzony pancerzyk.

Znowu nie doczytałem, że blokuje Ci się przepustnica :P .

medive

  • Gość
Hyundai pony gaźnik wysokie obroty
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Grudzień 2009, 21:50:28 »
bywa :) dzięki wielkie za odpowiedź jutro się z tym pobawię jak nie będzie bardzo zimno

update 23.12.2209
 jednak to linka gdzieś jest walnięta chodzi jak wiktoriańska zwrotnica i do tego gałka od ssania się też blokuje da się wyciągnąć tylko do połowy, na szczęście przepustnica odbija bardzo dobrze