Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Nie uruchamia się. Prawdopodobnie pompa paliwa.  (Przeczytany 4680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

preza

  • Gość
[Elantra XD] Nie uruchamia się. Prawdopodobnie pompa paliwa.
« dnia: 21 Październik 2014, 06:58:37 »
Witam.
Nie mogłem dziś uruchomić silnika w Elantrze XD (2002) CRDi. Istotny jest fakt, że po zapaleniu kontrolek na desce nie usłyszałem charakterystycznego dźwięku pompy paliwa, który zawsze był słyszalny przez około 3-4 sekundy po przekręceniu kluczyka na pozycję "ON". Podejrzewam więc, że mogła się uszkodzić właśnie pompa. Ale możliwe też, że spaliło się coś w układzie elektrycznym związanymz pompą. Jak macie jakieś doświadczenia z tego rodzaju usterką to proszę o pomoc. Jeżeli ktoś wie jak najszybciej dostać się do pompy to również proszę o jakieś info w tej sprawie.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 17:54:31 przez Brt »

Cezary51

  • Gość
[Elantra XD] Nie uruchamia się. Prawdopodobnie pompa paliwa.
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Październik 2014, 08:45:52 »
Do pompy dostaniesz się demontując tylną kanapę. Sprawdź, po dostaniu się do pompy, czy dochodzi do niej napięcie. U mnie było ciekawiej bo pompa chodziła tylko nie dawała ciśnienia i dlatego zdiagnozowanie awarii trochę się przeciągnęło.

preza

  • Gość
[Elantra XD] Nie uruchamia się. Prawdopodobnie pompa paliwa.
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Październik 2014, 10:29:53 »
Cytuj
Sprawdź, po dostaniu się do pompy, czy dochodzi do niej napięcie

Dochodzi napięcie - sprawdzałem kontrolką. Pompy nie słychać w ogóle, więc raczej jestem pewien, że nie działa. Jak myślisz kupować taniochę za 150-200 zł czy raczej coś normalnego, np. SIEMENS.

Cezary51

  • Gość
[Elantra XD] Nie uruchamia się. Prawdopodobnie pompa paliwa.
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Październik 2014, 12:13:33 »
Tanią sobie daruj. U mnie właśnie taki objaw dala pompa kupiona za 150 zeta. Padła po 3 miesiącach. Kupiłem używaną oryginalną za 200 i hula. Siemens może być.
 :!:

preza

  • Gość
[Elantra XD] Nie uruchamia się. Prawdopodobnie pompa paliwa.
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Październik 2014, 20:30:05 »
Cytat: "Cezary51"
Kupiłem używaną oryginalną za 200 i hula.
 :!:


Zrobiłaem tak samo. Używka z allegro za 104 zł razem z przesyłką i działa elegancko. Dzięki za radę. Mam tylko jeszcze jedno pytanie - czy teraz trzeba odpowietrzać układ paliwowy, a jeśli tak to gdzie jest odpowietrznik? Pytanie kieruję w zasadzie do wszystkich, którzy coś o tym wiedzą. W starym traktorze mojego dziadka sprawa była prosta - luzowało się na chwilę śrubunek od przewodu pompy wtryskowej i załatwione  :-)  Pozdrawiam.

Cezary51

  • Gość
[Elantra XD] Nie uruchamia się. Prawdopodobnie pompa paliwa.
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Październik 2014, 23:33:39 »
Nie trzeba, odpowietrzy się automatycznie.