Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Brak wycieraczek i niegasnące podświetlenie zegarów  (Przeczytany 4962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziemniak0783

  • Gość
Cześć!

Moje i20 boryka się z dwoma drobnymi usterkami ;)

1. Już dobry rok temu przestały mi działać wycieraczki na najwyższym biegu (po przełączeniu na ten bieg zatrzymują się w tym miejscu, gdzie się znajdują). Myślałem do tej pory, że to przekaźnik jakiś, ale ostatnio przez chwilę przestały mi działać na wszystkich biegach. Miał już może ktoś taką przypadłość? Wszystko wskazuje na uszkodzenie samej wajchy od wycieraczek.

2. Po wyjęciu kluczyka nie gasną mi światła i podświetlenie zegarów. Nie słyszę, żeby cykał przekaźnik. Gdzie go znajdę, bo nie mogę wygooglować?

Pozdrawiam

ort. tekla
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:29:26 przez Brt »

Offline bedik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
[i20 PB] Brak wycieraczek i niegasnące podświetlenie zegarów.
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Luty 2014, 20:10:43 »
Co do podświetlenia zegarów i świateł, powinny ci zgasnąć dopiero po otwarciu drzwi. Taka opcja - raz włączysz światła i zawsze masz włączone. A co do wycieraczek, to najprawdopodobniej poszedł włącznik w kierownicy.

literówka. tekla

ziemniak0783

  • Gość
[i20 PB] Brak wycieraczek i niegasnące podświetlenie zegarów.
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Luty 2014, 11:07:45 »
Nie, no z tymi światłami to wiem, że tak to działa ;) Może faktycznie niejasno się wyraziłem - po otwarciu drzwi z wcześniej wyjetym kluczykiem też nie gasną ;P Kiedyś gasły, ale przestały :)

mars

  • Gość
[i20 PB] Brak wycieraczek i niegasnące podświetlenie zegarów.
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Czerwiec 2015, 00:21:15 »
Witam.
Czy udało się coś wyjaśnić z tymi nie gasnącymi światłami? Mam podobny problem: po wyjęciu kluczyka i zamknięciu auta potrafią nie zgasnąć światła pozycyjne oraz podświetlenie zegarów. Sprawa jest losowa raz tak raz tak, z przewagą gaśnięcia. W słoneczny dzień ciężko zauważyć że nie zgasły, więc można zostać na odludziu z rozładowanym akumulatorem przy dłuższym postoju.
Czy to może być sklejający się przekaźnik od świateł? Który to i gdzie go szukać? Pzdr.
ps: jakiś czas temu wymieniano kolumnę kierownicy, czy tam coś mogli namieszać?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i20 PB] Brak wycieraczek i niegasnące podświetlenie zegarów.
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Czerwiec 2015, 20:32:04 »
Cytat: "mars"
jakiś czas temu wymieniano kolumnę kierownicy, czy tam coś mogli namieszać?


Może być coś na rzeczy całą elektroniką steruje BCM.



Wtyczka M10-A pin 21 tam jest podłączone sterowanie światłami.


Offline bedik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
[i20 PB] Brak wycieraczek i niegasnące podświetlenie zegarów.
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Czerwiec 2015, 16:39:45 »
W pierwszej kolejności proponuje sprawdzić krańcówke dźwi kierowcy , bo ona wysyła sygnał do kompa. Światła i podświetlenie zgasną tylko wtedy kiedy wyciagniemy kluczyk ze stacyjki i otworzymy dźwi kierowcy. Czasem nie styka i nie wyślę sygnału

Offline Nicpol1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[i20 PB] Brak wycieraczek i niegasnące podświetlenie zegarów.
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Lipiec 2017, 11:53:05 »
Hej, był ten sam problem, przesiadka z innego auta i stare nawyki. W Hyundaiach trzeba maksymalnie przekręcić kluczyk w lewo i dopiero wyjąć kluczyk, może zdarzyć się że nie odłączysz zasilania - kluczyk nie przekręcony do końca w lewo i kluczyk wyjdzie