Autor Wątek: [Lantra J2] Coś skrzypi z tyłu z prawej strony.  (Przeczytany 1955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Coś skrzypi z tyłu z prawej strony.
« dnia: 18 Październik 2014, 15:33:41 »
Witam. Jakiś czas temu  wymieniłem kompletnie wszystkie tuleje tylnego zawieszenia, drążki, poduszkę amortyzatora. Coś skrzypiało z tyłu po zimie i mnie to wkurzało - wymieniłem wszystkie poduchy. Ale skrzypienie nie ustało. Wydawało się to dziwne bo jest to słyszalne z prawego tyłu w kabinie i od góry, więc decyzja o wymianie poduszki mogła być trafiona bo pod nią zaczynała się delikatna korozja - nalot ale poduszka była już w kiepskim stanie. Druga sprawa to to że to skrzypienie nie występuje gdy jest sucho, dlatego rzadko w lato było słyszalne i myślałem, że naprawa byłą skuteczna. Wystarczy, że jest wilgotno na zewnątrz, popada deszcz lub pogoda jest typowo jesienna i podczas jazdy po dużych wybojach, dziurach gdy praca/skok amortyzatora jest duży, pojawia się to skrzypienie...

Mam pytanie, czy to może być osłona, odbój amortyzatora ??? Co prawda nie wyglądały źle podczas wymiany poduszki, ale jak pracują w danych warunkach - nie da się sprawdzić... Z tylnego zawieszenia zostały chyba tylko amortyzatory, sprężyny i ewentualnie ich podkładki gumowe w kielichu do wymiany - nic więcej... :/

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Coś skrzypi z tyłu z prawej strony.
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Październik 2014, 21:57:56 »
Na początku wydawało się, że winnym okazał się najprawdopodobniej odbój, został wymieniony. Ale podczas rozkładania kolumny zauważyłem że dolna podkładka sprężyny miała wybitą dziurę, i to powodowało te odgłosy skrzypienia czy piszczenia podczas gdy sprężyna lekko została ściśnięta i skręcona podczas pokonywania nierówności.
Amortyzator delikatnie podrdzewiały ale dalej ma ponad 75% sprawności :)