Autor Wątek: Woda wcieka do bagażnika - Accent '96  (Przeczytany 1955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grzechu1984

  • Gość
Woda wcieka do bagażnika - Accent '96
« dnia: 25 Listopad 2009, 00:02:33 »
Witam.
Podczas jazdy w deszczu w bagażniku pojawia się woda , uszczelniłem lampy , nasmarowalem uszczelki i już nie wiem, jak woda może się dostawać do mojego accenta :|
Macie pomysły jak sprawnie sprawdzić miejsce przecieku i gdzie lać wodę?

wtom

  • Gość
Woda wcieka do bagażnika - Accent '96
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopad 2009, 05:36:09 »
cieknie przez blachy miedzy zgrzewami, pomaga wysilikonowanie :mrgreen: zapodaj silikon na połączenia blach na tylnej ściance w bagażniku (pod tapicerą), to samo miałem w elantrze. buda pracuje więc z czasem puszcza na styku blach.

grzechu1984

  • Gość
Woda wcieka do bagażnika - Accent '96
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Listopad 2009, 10:43:51 »
Czy do tego trzeba ściągać zderzak ?? w jakim miejscy polepić te blachy ? ten profil jest tak jakby 3d takze niewiem czy w srodku czy gdzie ??

wtom

  • Gość
Woda wcieka do bagażnika - Accent '96
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Listopad 2009, 11:06:10 »
od środka bagażnika wystarczy. zresztą jak pada deszcz i zdejmiesz tapicery i plastiki to widać ładne ciurki skąd leci

grzechu1984

  • Gość
Woda wcieka do bagażnika - Accent '96
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Listopad 2009, 12:01:35 »
Właśnie zamontowałem zraszanie wodą na dachu i wlazłem od strony wnętrza samochodu do bagażnika, zdjąłem wcześniej tapicerkę.
Okazało się że woda gdzieś w połowie długości klapy wchodzi pod uszczelkę i tak spływa w dół wlewając siędo bagażnika , jak widać uszczelka dość sfatygowana , problem wody pod uszczelką zapewne występował już dawniej - ślady korozji .
To co robić teraz ? Wiadomo konserwacja rdzy itp , a potem? Nowa uszczelka albo szukać używanej w dobrym stanie?
Jak narazie solidnie zasilikonowałem te uszczelke do czasu wymiany.

Kilka fot

weryfikator.kont

  • Gość
Woda wcieka do bagażnika - Accent '96
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Listopad 2009, 22:20:43 »
Cytat: "grzechu1984"
jak widać uszczelka dość sfatygowana , problem wody pod uszczelką zapewne występował już dawniej - ślady korozji .

Problem został ustalony i udokumentowany. Temat zamykam.
P.S.
Używanej uszczelki odradzam, bo będzie inaczej odciśnięta niż Twoja i problem z doleganiem i szczelnością bagażnika niechybnie powróci.