Autor Wątek: [Terracan] Parametry przepływomierza  (Przeczytany 3807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bombel

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Parametry przepływomierza
« dnia: 12 Marzec 2023, 15:37:23 »
Witam,
Moje pytanie tak jak w temacie, jakie parametry przepływomierza powinien wskazywać komputer na wolnych obrotach.
U mnie sprawa ma się następująco, z mechanikiem sprawdzaliśmy parametry na wolnych na zimnym silniku i wahania były od 8-30g, dodam że głównie chodzi mi o spalanie które przy spokojnej jeździe wynosi 14 litrów. Jestem po sprawdzeniu wtrysków i wszystko ok. filtry też. Szykuje się do czipa i chce mieć wszystko sprawdzone i ta przepływka mi nie pasuje.
Mam filmiki z komputera nagrane ale nie wiem jeszcze jak wrzucić, jest to mój pierwszy post :P
Pozdrawiam


Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Parametry przepływomierza
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Marzec 2023, 10:33:50 »
Nie mogą się tak wachać, ma być ok 28 w minimalnych odchylkach.

piejar

  • Gość
Odp: Parametry przepływomierza
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marzec 2023, 19:39:22 »
Bardzo precyzyjna informacja.

Offline Bombel

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Parametry przepływomierza
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Marzec 2023, 20:23:28 »
Bardzo precyzyjna informacja.

A to odnośnie czego? ;)

Zrobię przepływomierz sprawdzę dolot i zobaczymy

A jeżeli chodzi o korekty wtrysków widoczne na zdjęciu możecie coś więcej powiedzieć? te wartości nie są zbyt rozjechane czy coś? ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2023, 20:25:31 przez Bombel »

Offline Bombel

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Parametry przepływomierza
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Kwiecień 2023, 22:00:40 »
Witam witam
Więc tak:
Wtryski są okej, przepływomierz wymieniony a parametry dawki powietrza dalej świrują. Spalanie się nie zmniejszyło, mocy nie przybyło...
Ktoś ma jakieś pomysły?!?  :o

piejar

  • Gość
Odp: Parametry przepływomierza
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Kwiecień 2023, 01:07:05 »
Kompresja była sprawdzana? Sprawdź szczelność układu dolotowego powietrza. A EGR sprawny i wyczyszczony?

Offline Bombel

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Parametry przepływomierza
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Kwiecień 2023, 10:06:30 »
Kompresja nie była sprawdzana więc sprawdzę.
EGR według mechanika działa, nie był czyszczony i po podłączeniu pod komputer, sterownik wgl nie pokazuje żadnych jego parametrów. Mechanik twierdzi że ubogi sterownik ;P
Co do szczelności dolotu to wydziałem filmiki ze sprawdzania dymem. Macie jakiś domowy sposób żeby nie trzeba było kupować generatora dymu?

piejar

  • Gość
Odp: Parametry przepływomierza
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Kwiecień 2023, 11:31:33 »
Można go spróbować "napompować" dolot albo wytworzyć w nim podciśnienie tj zaslepic i napompować albo odessać jakąś pompką z manometrem - są takie zestawy.. Oczywiście ciśnienie nie może być za wysokie bo część przed turbiną jest zasadniczo podciśnieniowa i dość "plastikowa". Natomiast za turbiną powinno spokojnie 1 bar trzymać bo tyle pompuje turbina. . Chodzi o to żeby spróbować znaleźć.miejsca które "syczą".
Co do dymienia to jakoś sobie ludzie radzą... Ale nie próbowałem. Pamiętam z dzieciństwa że podobno świece dymna można było zrobić z piłeczki ping pong - należało kawałek zapalić po czym zdławić płomień - nigdy nie próbowałem a materiał na piłeczki może dziś jest już inny.

« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień 2023, 11:41:15 przez piejar »