Autor Wątek: [i10 PA] Radio w i10  (Przeczytany 4177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

merixo

  • Gość
Radio w i10
« dnia: 30 Listopad 2009, 19:56:50 »
Witam wszystkich posiadaczy "i10".
Chciałbym poznać wasze opinie na temat jakości odbioru stacji radiowych w tym aucie.
Moim zdaniem radio montowane fabrycznie jest kiepskiej jakości jeżeli chodzi o odbiór fal FM. Miałem kiedyś Atoska z radiem nie fabrycznym Sony i odbiór był o niebo lepszy. Co to teraz porobili, że wkładają jakieś badziewne radio, którego nie można zmienić. Być może ja mam jakieś pechowe radio, więc chciałbym poznać wasze opinie, a może umie ktoś doradzić jak poprawić odbiór, za co z góry dziękuję.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 13:13:51 przez Brt »

Pomorzanka

  • Gość
Radio w i10
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopad 2009, 21:23:20 »
Witam w klubie:) niestety bardzo skromnym jak mniemam, bo wydaje mi się, że jestem tu jak na razie jedyną posiadaczką i10:/

Prośba do włascicieli i10 - ujawnijcie się!:D


Co do radia - chyba faktycznie masz pechowy egzemplarz, bo moje działa bez zarzutu. Wiele oczywiscie zależy od miejsca, w którym łapiesz fale - w szczerym polu na pewno trudniej o dobry odbiór. Btw, upewnij się, że masz wyciągniętą i dobrze ustawioną antenkę- taka praktyczna rada od blondynki...;P

Miromat

  • Gość
Radio w i10
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Grudzień 2009, 19:06:24 »
Mylisz się koleżanko. W szczerym polu odbiór jest najlepszy - brak zakłóceń i przeszkód terenowych.

Galus87

  • Gość
Radio w i10
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Grudzień 2009, 23:50:31 »
Miałem okazje pojeździć i10 od ciotki trasa Katowice centrum - Kraków centrum i z powrotem, grało dobrze nie zgubiło fal a ni nic co by mi przeszkadzało. Taki śmieszny tylko wyświetlacz :mrgreen:

Pomorzanka

  • Gość
Radio w i10
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Grudzień 2009, 16:22:54 »
Cytat: "Miromat"
Mylisz się koleżanko. W szczerym polu odbiór jest najlepszy - brak zakłóceń i przeszkód terenowych.

- w szczerym polu blisko miasta - owszem, gorzej jest z dala od cywilizacji i na wsiach "zabitych dechami" - tam już niewiele dociera.

merixo

  • Gość
Radio w i10
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Grudzień 2009, 16:43:36 »
Ja jeżdżę głownie w dość sporej odległości od nadajników, ok. 60-70km gdyż mieszkam na samej granicy z Czechami. Być może dla tego radyjka to za spora odległość, tak sądzę. Wychodzi na to, że kiedyś miałem radyjko z czulszą głowicą UKF nie wiedząc nawet o tym. Słuchając TRÓJKI to zaczynają mi się wpychać czeskie stacje z Ostrawy bo są bliżej, a od nich to tylko lubię piwo, a nie ich programy radiowe. W poprzednim radiu nic mi się na TROJKĘ nie wpychało. Radyjko w tym samochodzie jest może dobre, ale nie na obszarze całego kraju.
Może kiedyś ktoś opisze wrażenia odsłuchu, który również słucha stacji o tak extremalnych odległościach.

Miromat

  • Gość
Radio w i10
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Grudzień 2009, 18:03:10 »
Cytat: "Pomorzanka"

- w szczerym polu blisko miasta - owszem, gorzej jest z dala od cywilizacji i na wsiach "zabitych dechami" - tam już niewiele dociera.

To właśnie świadczy o jakości radia. Stacje ogólnopolskie - Jedynka, Trójka, Zetka, RMF - mają pokrycie kraju praktycznie 100% i nie możliwości, aby dobre radio gdzieś nie odbierało.
To o czym piszesz jest możliwe dla stacji lokalnych.

merixo

  • Gość
Radio w i10
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Grudzień 2009, 15:09:52 »
Załączone poniższe zdjęcie pokazuje jak wygląda mój "i10" po zamianie radia fabrycznego na standardowe. Wersje bez radia fabrycznego można spotkać na rynku niemieckim, dlatego też u nas hurtownie Hyundaia nie są zaopatrzone w oryginalne konsole na radio standardowe. Konsolę taką mimo wszystko można zamówić u dealera, ale wychodzi to bardzo drogo. Ja taką konsole znalazłem na Allegro z zegarem i przełącznikiem świateł awaryjnych za 100zł. Taki zestaw nowy u dealera to koszt ponad 700zł. Kostka do podłączenia zegara znajduje się za radiem fabrycznym jako nieczynna, a kostka przełącznika świateł awaryjnych, to ta sama co w radiu fabrycznym, tak że wszystko jest przygotowane dla miłośników radia standardowego. Niestety jak na razie radyjka fabryczne są jeszcze daleko w tyle pod względem brzmieniowym od radyjek standardowych, a potwierdzeniem tego jest ilość ofert wymontowanych fabrycznych radyjek na Allegro.


[/URL][/img]