Autor Wątek: Przepalona żarówka  (Przeczytany 6447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

eli2

  • Gość
Przepalona żarówka
« dnia: 19 Listopad 2009, 15:49:39 »
Witam
Ostatnio przepaliła mi się żarówka świateł mijania.
Niby zwykła H7.
Ale jakież było moje zdziwienie, że w niemałym w końcu aucie brak dostepu do reflektora.
Okazało się, że raczej ciężko jest wymienić samemu żarówki.
Trzeba zdemontować cały reflektor. W serwisie trwało to pół godziny.
No i 40zł.
Auto niedrogie - trzeba na czymś zarobić.

Duży minus.

bartek75

  • Gość
Przepalona żarówka
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopad 2009, 21:55:35 »
Zgadza się, w serwisie biorą od 40 do 50 zł. Żarówka na Orlenie kosztuje 21 zł. (osram), w innych specjalistycznych sklepach można dostać taniej, nawet za 15 zł.
Niestety w i-30 jest coś nie tak z instalacją :-( i żarówki się przepalają dosyć szybko, ja ma auto 2 lata i wymieniałem już 5 razy, podobnie mój znajomy. Ale ja w serwisie wymieniałem tylko 1 raz, i teraz wymieniam sam :mrgreen: , cała robota zajmuje mi niecałe 10 min. z wyciągnięciem, włozeniem żarówki i skręceniem reflektora (podkreślam że nie jestem mechanikiem samoch. lecz zwykłym prawnikiem). Teksty o 30 min. to albo bajery serwisu, albo następujacy przebieg pracy: wykręcenie lampy 5 min., 20 min. kawa, 5 min. skręcenie...... no i skasowanie od klienta 40 zł. za mozolną pracę :mrgreen:

speedmaster

  • Gość
Przepalona żarówka
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad 2009, 11:45:36 »
odpukać mój już ma ponad 2 lata i żadnej żarówki nie byłem zmuszony wymieniać :roll:

eli2

  • Gość
Przepalona żarówka
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Listopad 2009, 11:52:26 »
Cytat: "speedmaster"
odpukać mój już ma ponad 2 lata i żadnej żarówki nie byłem zmuszony wymieniać :roll:


Tak sobie myślę, że wiek auta nie ma znaczenia - raczej przebieg, czyli jak długo żarówka działa. Ja mam auto 5 miesięcy ale zrobiłem już 33.000 km. Poszedł mi jeden komplet (prawa i lewa) i to w odstępie czasu około jednego tygodnia.

speedmaster

  • Gość
Przepalona żarówka
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Listopad 2009, 15:54:29 »
Cytat: "eli2"
Cytat: "speedmaster"
odpukać mój już ma ponad 2 lata i żadnej żarówki nie byłem zmuszony wymieniać :roll:


Tak sobie myślę, że wiek auta nie ma znaczenia - raczej przebieg, czyli jak długo żarówka działa. Ja mam auto 5 miesięcy ale zrobiłem już 33.000 km. Poszedł mi jeden komplet (prawa i lewa) i to w odstępie czasu około jednego tygodnia.


100% racji :) mój nie ma jeszcze nawet 30 000 ]:->

Jarek

  • Gość
Przepalona żarówka
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Listopad 2009, 09:33:35 »
Na forach można znaleźć poradnik "obrazkowy" dotyczący wymiany żarówek.
http://www.i30ownersclub.com/forum/index.php/topic,528.0.html
Jeżeli ktoś przełamie u siebie opór związany z wykręcaniem śrubek to operacja okaże się prostsza niż np w mojej Xsarze (tu przydałby się dodatkowy staw w ramieniu :-))

speedmaster

  • Gość
Przepalona żarówka
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Listopad 2009, 08:05:08 »
akurat z wykręcaniem różnych rzeczy nie mam problemów :D

Carexpert

  • Gość
Przepalona żarówka
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Listopad 2009, 22:34:03 »
W wiekszosci wspolczesnych samochodow nie wymieni sie ot tak zarowki samemu. Cieszyc sie nalezy ze i30 ma tak dobre dojscie do zarowek ze nie trzeba jak w niektorych autach demontowac zderzaka i dopiero calej lampy. Tu jest piekne dojscie i na upartego jedna (lewa jak dobrze pamietam) mozna zmienic bez wyjmowania lampy. A co do czasu 30 minut zawsze tak bedziesz mial w serwisie bo oni licza z czasow wpisanych w rejestr i do tego tak im latwiej rozliczac. Wymiana trwa 10 minut i jest banalna gdyz odkreca sie 3 śrubki i cala lampa wychodzi. Co do przepalania sie zarowek taki jest urok zarowek H7. Sa tak zrobione ze swieca mocniej niz H4 ale duzo szybciej sie przepalaja. Taki ich urok. Warto kupowac zarowki firmowe swieca dluzej ale i tak po jakims roku lub powiedzmy 15000 km trzeba bedzie ja zmienic.

sopel

  • Gość
Przepalona żarówka
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Listopad 2009, 00:09:05 »
Cytat: "Carexpert"
. Co do przepalania sie zarowek taki jest urok zarowek H1


H7 jak juz :)

Carexpert

  • Gość
Przepalona żarówka
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Listopad 2009, 00:13:56 »
Sorry pomylilem sie i juz poprawilem. Dzieki za czujnosc i zwrocenie uwagi.

speedmaster

  • Gość
Przepalona żarówka
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Styczeń 2010, 18:13:18 »
no i wykrakałem :> dziś zostałem zmuszony do wymiany żarówki :mrgreen:

Carexpert

  • Gość
Przepalona żarówka
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Styczeń 2010, 19:18:42 »
To i tak dlugo ci swiecila. Ja mam mlodsze auto a juz zmienialem obie!

IgoReCzeK

  • Gość
Przepalona żarówka
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Styczeń 2010, 10:13:32 »
Cytat: "Carexpert"
Co do przepalania sie zarowek taki jest urok zarowek H7. Sa tak zrobione ze swieca mocniej niz H4 ale duzo szybciej sie przepalaja.

Witam. Potwierdzam teorię, żarówka wytrzymuje około roku (czasem trochę dłużej). Wczoraj miałem właśnie "przyjemność" wymiany jednej z nich. W Sonacie EF robi się to poprzez demontaż całej lampy. Nie wiem, czy tutaj ma znaczenie aż tak bardzo producent, gdyż używam Philipsa i nie są w stanie sprostać moim oczekiwaniom. ;-) Pozdrawiam Igor.

speedmaster

  • Gość
Przepalona żarówka
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Styczeń 2010, 15:52:00 »
dodam tylko od siebie, że nie trzeba wyjmować lampy aby wymienić żarówkę :>

Carexpert

  • Gość
Przepalona żarówka
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Styczeń 2010, 23:28:36 »
Do jednej mozna bez wyciagania lampy ale do drugiej bedzie szybciej i prosciej wyjac zapewniam cie.