Autor Wątek: [Getz] Prośba o sprawdzenie jak jest u Was  (Przeczytany 2389 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

remlen

  • Gość
Prośba o sprawdzenie jak jest u Was
« dnia: 24 Listopad 2009, 17:14:22 »
Witam,

Proszę, sprawdźcie jak jest u Was gdy podniesiecie auto z tyłu na podnośniku i zakręcicie kołem. Coś słychać? Bo u mnie jest słychać przewalające się kulki :o (chyba) to one wywołują ten dźwięk. Najgorsze jest to, że po obu stronach ;( . Czy to możliwe (w sumie tak), że padły oba łożyska jednocześnie :shock: . Czy ktoś wymieniał z tyłu? Pewnie całe piasty co? KOSMOS :(

Także sprawdźcie please.
Pzdr
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 22:19:35 przez Brt »

klodek

  • Gość
Prośba o sprawdzenie jak jest u Was
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Listopad 2009, 21:57:40 »
Witam.
U mnie jest cicho (ostatnio zmieniałem koła na zimowe), nic nie stuka, nie puka, nie trzeszczy, nie ma luzów...

Co do łożysk, to możliwe jest ze padły oba naraz.
Ewentualnie może w bębnie coś ze szczękami się stało...

Bez zdjęcia bębnów nie obejdzie się na pewno.

wtom

  • Gość
Prośba o sprawdzenie jak jest u Was
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopad 2009, 22:18:58 »
łożyska w hundaiach nie wytrzymują długo, mogły oba paść. ja u siebie przy przeb.107tys wymieniłem jedna piastę a już druga słychać :mrgreen:

remlen

  • Gość
Prośba o sprawdzenie jak jest u Was
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Listopad 2009, 06:47:32 »
Dzięki. Czy ktoś z Was ma nr katalogowy tych łożysk na tył? Znalazł może bym zamiennik w IC.
Znalazłem tylko coś takiego: J4710515 - cena 462 zł. (tyle kasy na takie g...?)

W IC poszukałem jeszcze KANACO: H20527 - koszt 374 zł. Mam nadzieję, że to takie - poprawcie mnie jeśli się mylę.
Pzdr.

krzyhan

  • Gość
Re: Prośba o sprawdzenie jak jest u Was
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Listopad 2009, 09:40:50 »
Cytat: "remlen"
Witam,

Proszę, sprawdźcie jak jest u Was gdy podniesiecie auto z tyłu na podnośniku i zakręcicie kołem. Coś słychać? Bo u mnie jest słychać przewalające się kulki :o (chyba) to one wywołują ten dźwięk. Najgorsze jest to, że po obu stronach ;( . Czy to możliwe (w sumie tak), że padły oba łożyska jednocześnie :shock: . Czy ktoś wymieniał z tyłu? Pewnie całe piasty co? KOSMOS :(

Także sprawdźcie please.
Pzdr


jeżeli koło obraca sie lekko i bez luzów to powodem może byc pęknięta sprężyna kawałek okładziny lub jakiś mały element który toczy sie po bębnie podczas obracania nie stawiałbym na łozyska - najpierw trzeba zdjąc bębny i zobczyc
pozdr. Krzysztof

Panzer

  • Gość
Prośba o sprawdzenie jak jest u Was
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Listopad 2009, 16:49:15 »
To nie mogą być łożyska jednocześnie na obu kołach albowiem w czasie jazdy dałyby ci popalić, buczeniem a pozatym wytopiłyby się do cna. Na mój gust coś jest z okładzinami.