Autor Wątek: szarpanie na biegu na niskich obrotach  (Przeczytany 3586 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

voytekk1

  • Gość
szarpanie na biegu na niskich obrotach
« dnia: 21 Listopad 2009, 22:52:07 »
Witam! Mój problem polega na tym że jak jadę np z małej górki po woli np na 2gim biegu i puszczę gaz, to w pewnym momencie zaczyna silnik szarpać. Dzieje się tak przy ok 1500 obrotów. Muszę wtedy sprzęgło wciskać bo telepie naprawdę mocno. U mechanika był, komputer podpiął, wymienił kopułkę i palec oraz przeczyścił przepustnice. Nie przyniosło to żadnych efektów (no może ma większego powera na dużych obrotach bo przepustnica podobno była bardzo brudna). Byłem jeszcze raz i powiedział mi że to może być przez nie szczelność w baku bo podobno z baku trochę cieknie (na tyle trochę że jest to praktycznie nie zauważalne). Co może być nie tak? Komputer resetowałem i sprawa wygląda tak, że zaraz po podczas jazdy obroty spadają po wciśnięciu sprzęgła tak na 400-500obrotów. Nie ma wtedy szarpania wyżej opisanego, ale po paru dniach wszystko wraca do normy. Co mi możecie poradzić?

T_O_M_A_L_A

  • Gość
szarpanie na biegu na niskich obrotach
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopad 2009, 22:51:13 »
Taki pomysł - może sprężyny w tarczy sprzęgła Ci się posypały?

jagiza

  • Gość
szarpanie na biegu na niskich obrotach
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudzień 2009, 13:30:46 »
Napisz ciut dokładniej z tymi obrotami co jest bo przy 400 czy 500 nie ma wogóle prawa chodzić :)

voytekk1

  • Gość
szarpanie na biegu na niskich obrotach
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Grudzień 2009, 23:34:45 »
najbardziej denerwujące jest to że zjeżdząjąc z małej górki, hamując silnikiem na 2jce, jak ma około 1,5krpm zaczyna szarpać. Z tym spadkiem obrotów to tylko po resecie kompa jak się uczy więc nic ważnego. Sprzęgło to raczej nie jest bo jak miałem skrzynie wymienianą to mechanik wszystko posprawdzał

medive

  • Gość
szarpanie na biegu na niskich obrotach
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Grudzień 2009, 00:35:19 »
przy hamowaniu silnikiem raczej normalne jest jak trochę poszarpie w końcu musi jakoś poradzić sobie z tymi obrotami, szarpanie jest dużo mniejsze jak wciśniesz do połowy sprzęgło i będziesz trochę pomagał hamulcem nożnym

voytekk1

  • Gość
szarpanie na biegu na niskich obrotach
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Grudzień 2009, 12:32:48 »
jak sprzęgło wcisnę i normalnie będę hamował to nie ma sprawy, chodzi mi o to bardziej że wcześniej tego nie było, a przyzwyczajony jestem że w aucie wszystko mam zrobione na tip-top.