Autor Wątek: Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan  (Przeczytany 332881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piejar

  • Gość
Odp: Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan
« Odpowiedź #510 dnia: 29 Czerwiec 2023, 15:13:48 »
Obawiam się że jedyną opcją jest info w poście malerikula. Cascade to raczej w okolicach 2010 to ale koszty próby są niewielkie, tyle co vag k+can.
Ja rozważam zakup Delphi d150 bo mam kilka aut ale nie wiem na ile jest on mocny w Kia i Hyundai

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan
« Odpowiedź #511 dnia: 29 Czerwiec 2023, 19:05:39 »
Piejar, jeżeli chodzi o Delphi to diagnostyka jest w miarę ok, 95% modułów jest w komunie. Kodowania podctawowe, parametry 50% no i teraz najważniejsze pytanie, czy my napewno rozmawiamy o tej samej głowicy Delphi?  Można kupić chińczyka, a można mieć ori, https://mastwell.pl/sklep/diagnostyka/testery-diagnostyczne/tester-diagnostyczny-delphi-ds150e-car-max/
Tu podglądowa aukcja chinczka
https://allegro.pl/oferta/delphi-ds150e-interfejs-diagnostyczny-samochodowy-13467025163
Jak widać będą różnice, g scan tab  będzie najlepszym wyborem.

piejar

  • Gość
Odp: Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan
« Odpowiedź #512 dnia: 29 Czerwiec 2023, 19:26:12 »
Mówię o, i rozważam absolutnie i wyłącznie Chińczyka  :)
Kumpel ma od kilku lat, poproszę żeby kiedyś przywiózł do roboty i zobaczymy co tam widać

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan
« Odpowiedź #513 dnia: 29 Czerwiec 2023, 20:41:17 »
chińczyków wychodziło 30 wersji, zależy czy dwu jedno płytowa, układy, filtry, to wszystko ma znaczenie.

piejar

  • Gość
Odp: Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan
« Odpowiedź #514 dnia: 29 Czerwiec 2023, 22:17:41 »
Zapewne

Offline lemiu

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan
« Odpowiedź #515 dnia: 07 Lipiec 2023, 09:33:24 »
Podłaczyłem się do swojej i40 za pomocą kabla vag-k+can programem Cascade 0.9.4, wybierając i20 (zdjęcie w załączniku). Niby się łączy, nawet udało się skasowac jeden błąd. Pytanie moje jest, Czy ktoś łączył się podobnie tym programmem z i40, i czy można było bez większych obaw używać w ten sposób tego casade? No i czy wybierając i20 do podłączenia i40 nie było żadnych przekłamań.

Offline Dajgung132

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 41
Odp: Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan
« Odpowiedź #516 dnia: 10 Lipiec 2023, 16:17:34 »
Podłaczyłem się do swojej i40 za pomocą kabla vag-k+can programem Cascade 0.9.4, wybierając i20 (zdjęcie w załączniku). Niby się łączy, nawet udało się skasowac jeden błąd. Pytanie moje jest, Czy ktoś łączył się podobnie tym programmem z i40, i czy można było bez większych obaw używać w ten sposób tego casade? No i czy wybierając i20 do podłączenia i40 nie było żadnych przekłamań.

Niestety nigdy nie próbowałem takiego podłączenia, ale koniecznie daj znać, czy udało się rozwiązać problem

Offline lemiu

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan
« Odpowiedź #517 dnia: 11 Lipiec 2023, 14:55:28 »
Co do kwesti podłączenia i40 z Cascade wybierając i20 z menu, mogę jeszcze dodać, że robiąc teraz trase 300km na podpiętym kąpie, głónwnie obserwowałem temperaturę oleju i płynu chłodzącego oraz otwarcie zaworu EGR, aby wiedzieć kiedy filtr DPF wypala. Wydaje mi się że było to dość adekwantne do chwilowego spalania. Także prędkość pojazdu z licznika, a także na podpiętym cascade była taka sama.
Jest tem jeszcze możliwowść wypalnia programem DPF ale jeszcze tego nie testowałem.

piejar

  • Gość
Odp: Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan
« Odpowiedź #518 dnia: 11 Lipiec 2023, 21:17:03 »
Jak chcesz wiedzieć czy trwa wypalanie obserwuj parametr post injection i widać go nawet na zwykłym obd. Kiedy post injection jest większe od zera to oznacza że na suwie wydechu dawkowane jest dodatkowe paliwo które potem wypala DPF. Dlatego też w czasie wypalania DPF zawór EGR musi być zamknięty żeby to paliwo nie przedostawało się na dolot

Offline Dante

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Odp: Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan
« Odpowiedź #519 dnia: 19 Sierpień 2023, 18:50:12 »
Panowie, jakie urządzenie oraz oprogramowanie jest potrzebne do kodowania? Chodzi mi o domykanie szyb z pilota, wył./wł. różnych opcji typu start/stop. Z góry dzięki

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan
« Odpowiedź #520 dnia: 19 Sierpień 2023, 19:54:07 »
gds

piejar

  • Gość
Odp: Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan
« Odpowiedź #521 dnia: 19 Sierpień 2023, 20:17:55 »
Opisywany tu hiscan to narzędzie na poziomie +/- 2010 roku więc w nowszych to jak napisano wyżej albo próbować jakichś wynalazkow Delphi czy cuś

Offline Dante

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Odp: Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan
« Odpowiedź #522 dnia: 23 Sierpień 2023, 14:39:11 »
Chciałbym zrobić test zegarów po przekręceniu kluczyka ( wskazówki się obracają kontrolki wszystkie pokazuje ), doświetlanie zakrętów , wyłączenie dźwięku nie zapiętych pasów - szukam takiego urządzenia , posiadam autocom Delphi ale tam bardziej pod diagnostyke a nie kodowania funkcji,  SVCI2020 , GDS, Maxiecu coś tam można zrobić , sam już nie wiem co i jak wybrać

piejar

  • Gość
Odp: Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan
« Odpowiedź #523 dnia: 23 Sierpień 2023, 16:08:27 »
Malerikula posiada chyba ale to raczej inny rejon Polski

Offline Dante

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Odp: Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan
« Odpowiedź #524 dnia: 25 Sierpień 2023, 11:30:16 »
Czytałem na zagranicznych forach że svci2020 i GDS VCi nie wart zakupu - odradzano . Niestety brak funkcji specjalnych do kodowania, programowania. Tak wynikało z wypowiedzi osób co posiadała w/w urządzenia. W przypadku kodowań oraz programowania do koreańskich autach to ciężko. G scan 2,3 lub tab jest najlepszy