Autor Wątek: Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan  (Przeczytany 332920 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline szyblaszczyk

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Cytat: "green0210"
Wydaje mi się że kabel jest ok.
Ja w swoim nie mogłem się połączyć z silnikiem, dopiero na kablu z can'em poszło.
ABS moim zdaniem idzie po zwykłej transmisji.
Sprawdź czy na pewno dobre piny zlutowałeś i czy u ciebie ABS jest na 8 pinie.
Przy próbie połączenia, na dole widać na który pin cascade próbuje przeskoczyć.
Jeszcze można próbować zmienić w programie baud rate Control na 9600.
Spróbuj inną wersję cascade, próbuj do skutku aż się połączy, czasem nie chce od razu.
Włącz, wyłącz zapłon, od nowa podłącz kabel i.t.d
Zauważyłem że nie zawsze działa to połączenie idealnie.


Próbowałem różnych kombinacji. :-/ Właśnie widzę, że Cascade próbuje się łączyć pinami 7 oraz 8 w ABS. Dlatego nie wiem dlaczego kabel z CAN miałby pomóc.

Offline gallard

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Witam,
przeczytałem cały wątek ale mam mętlik, który kabel będzie odpowiedni do mojej Sonaty 2006 2.0crdi. Z tego co wywnioskowałem zarówno VAG K+Can 1.4 i VAG KKL powinien być odpowiedni. Nie wiem czym dokładnie różnią się te wersje i czy mogłby ktoś doradzić który będzie najbardziej odpowiedni? Głównie zależy mi na sprawdzenie pracy silnika.

Pozdrawiam

Offline bolo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #422 dnia: 07 Czerwiec 2018, 08:37:25 »
VAG KKL PL USB FTDI 232 RL taki z opisu Allegro kupiłem i jest ok.

Takie coś mam w historii. Czy błąd z czujnikiem położenia wałka (wału czy wałka?) może być problemem z wypadaniem zapłonu?

Co z resztą?

Offline Arunio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #423 dnia: 08 Czerwiec 2018, 13:59:38 »
Panowie, warto wydać półtora stówki? Czy można coś tańszego? http://allegro.pl/pl-sdprog-interfejs-bt-obd2-icar2-elm327-hyundai-i6569563654.html

Offline west40

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 86
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #424 dnia: 08 Czerwiec 2018, 17:19:32 »
Arunio, sam kożystam z V-Gate i do tego program Piston. Naprawdę chodzi fajnie i doskonale odczytuje błędy ( sprawdzone na pacyfice, vectra, dwa modele daihatsu i colt). Ale niestety obsługuje tylko silnik. Fajnie by było co by był podgląd także w ABS i ASB.

Offline kopek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #425 dnia: 25 Lipiec 2018, 00:09:30 »
v gate torque pro. dodatek adv.

Offline kerad

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #426 dnia: 25 Lipiec 2018, 12:48:33 »
Czy za pomocą Hi-scan można sprawdzić ciśnienie w klimatyzacji? A jeśli tak to w którym bloku tego szukać? Bo czujnik ciśnienia musi być, aby przy zbyt niskim ciśnieniu, nie załączał kompresora...

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #427 dnia: 30 Lipiec 2018, 11:55:09 »
Cytat: "marrgoss"

Nie doszedłem co prawda jak wykasowywać błędy w Cascadzie więc wykasowałem je ELM-em w ScanMaster/ScanXL. On jest jednak jak dla mnie graficznie przyjaźniejszy w obsłudze.


Zaznaczasz błąd i wciskasz delete. tak kasujesz w Cascadzie.

[ Dodano: 2018-07-30, 11:59 ]
Cytat: "szyblaszczyk"

Udaje mi się połączyć z samochodem - mam ogólne informacje w Cascade plus możliwość łączenia sie z silnikiem. Natomiast nie potrafię sobie poradzić z połączeniem z ABS-em. Ciągle jest komunikat "Can't establish communication". Dokonałem zmian w ustawieniach portu jak w poście pierwszym.

Wyczytałem tutaj, że dla HC z 2007 roku może być potrzebny kabel VAG K + CAN
Czy rozwiązaniem jest kupno takiego kabla?
http://allegro.pl/vag-commander-hex-eeprom-k-can-diagnoza-licznik-i5389786246.html

Raz jeszcze podkreślam, że udaje mi się połączyć z samochodem i silnikiem. Problemem jest natomiast ABS, z którym połączyć sie nie mogę. Czy więc inny kabel może pomóc czy po prostu "ten typ tak ma"?


Problem może leżeć w sterowniku lub przekażniku od ABS. Ja mam to samo z AIR BAGAMI.

Offline matarix120

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #428 dnia: 06 Sierpień 2018, 21:55:10 »
Witam, jestem tu nowy i mam pytanie odnośnie podłączenia mojego Hultaja i30 Wagon z 2015 roku. Otóż przeczytałem cały ten wątek, przeszukałem inne strony i nadal nie wiem, czy kupując kabel VAG K+CAN i po przelutowaniu pinów, będę mógł diagnozować mój samochód przez Cascade lub Hi-Scana. Czytając ten post nie zauważyłem, żeby ktoś pytał, czy można podłączyć Hyundaia młodszego niż 2011, chyba że jestem ślepy  :-P I w sumie, żeby nie robić kolejnego posta zapytam, czy jeśli kupie kabel STN1110 OBDLink SX to będę mógł używać wyżej wymienionych programów, czy to po prostu droższy kabel typu ELM327. To mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość  :-)

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #429 dnia: 09 Sierpień 2018, 12:57:44 »
matarix120, można bez problemu podłączyć młodsze auto jeśli jest w cascadzie. Nie lutuj pina 15 bo na nim może być coś innego niż w coupe.
Jeśli chcesz tylko zdiagnozować błędy check to wystarczy najtańszy elm na bluetooth i smartfon z darmowym pistonem. Bez problemu silnik diagnozuje. Kabel do cascady i hi-scan potrafi diagnozować także inne elementy poza silnikiem. Jak sprawdzę czy w wyborze pojazdów jest i30 to napiszę.

Offline srbastek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 350
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #430 dnia: 09 Sierpień 2018, 15:57:34 »
Jest I30, ale tylko 1gen. Wszystkie młodsze samochody muszą być podpięte pod nowy system (nie pamiętam nazwy)

o właśnie, GDS

Offline microm

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #431 dnia: 26 Sierpień 2018, 18:54:43 »
Cytat: "matarix120"
Witam, jestem tu nowy i mam pytanie odnośnie podłączenia mojego Hultaja i30 Wagon z 2015 roku. Otóż przeczytałem cały ten wątek, przeszukałem inne strony i nadal nie wiem, czy kupując kabel VAG K+CAN i po przelutowaniu pinów, będę mógł diagnozować mój samochód przez Cascade lub Hi-Scana. Czytając ten post nie zauważyłem, żeby ktoś pytał, czy można podłączyć Hyundaia młodszego niż 2011, chyba że jestem ślepy  :-P I w sumie, żeby nie robić kolejnego posta zapytam, czy jeśli kupie kabel STN1110 OBDLink SX to będę mógł używać wyżej wymienionych programów, czy to po prostu droższy kabel typu ELM327. To mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość  :-)


Witam. Niestety w moim i30 laczy sie tylko z silnikiem  i  ze wspomaganiem kier... bledy te same co stwierdzono w serwisie... Z abs, srs oraz pozostalymi osprzetami nie moge nawiazac komunikacji... autko z 2012 takze nowsze pojazdy prawdopodobnie inny program musi byc...

Offline mr_adam

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #432 dnia: 23 Wrzesień 2018, 18:21:09 »
Mam pytanie prześledziłem cały wątek zakupiłem kabelek z tej aukcji vag-kkl-pl-usb-ftdi-232-rl  i piszecie o polutowaniu 7 i 8 pinu z 12 oraz też 7 i 8 z 12 i 13. Polutowałem 7 i 8 z 12 i łączy się z poduszkami oraz z klimatyzacją ale jest problem bo wyskakuje error błąd połączenia. Kombinowałem tak jak radziliście z szybkością łącza ale za każdym razem jest tak samo coś można na to poradzić. A i jeszcze pytanie jak połączyć się z immobilazerem bo z tym nie chce się połączyć. A do czego służy ten 13 pin ??

Offline west40

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 86
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan
« Odpowiedź #433 dnia: 18 Październik 2018, 11:15:42 »
Czy ktoś połączył się do Body Control Module w Santa Fe CM ? Ja mogę połączyć się ze wszystkim oprócz Opcji Użytkownika w BCM. Widzę tam funkcję wyłączenia świateł mijania , ale niestety po połączeniu z opcją użytkownika wywala błąd " communication error, check the system ". Program pracuje na win 10. Jakieś wskazówki ?

Offline wiktor1983

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #434 dnia: 22 Październik 2018, 20:56:45 »
wczesniej mialem coupe gk 2005 2.0 i interfejsem elm 327 bluetooth lazylem sie z silnikiem i jego parametrami!! teraz mam santa feSM 2006 2.4 benzyna i interfejs sie z nim  nie laczy!
co jest nie tak !!podpowiedzcie !!