Autor Wątek: Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan  (Przeczytany 332694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

erzetjot

  • Gość
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Październik 2014, 21:20:01 »
Co masz na myśli  pisząc "dogłębnie" ?

Testowałem diagnostykę oczywiście z nie połączonym 15 i 7 pinem.
Test błędów silnika ( diesel)  prawidłowo wskazał na błąd A/C
Wszystkie włączane przeze mnie  opcje działają tzn. mają wpływ na zachowanie auta. ( klikam załączenie pompy paliwa, to się załącza; załączanie wiatraków to się włączają itd. wraz z kontrolkami na tablicy.  )
 
Nie sprawdzałem kodowania kluczyka, bo mi niepotrzebne.
Potrzebowałem przede wszystkim odczyt:
 ciśnień na pompie paliwa i pompie wtryskowej
 temepratury silnika
obrotów silnika na starcie
- informacje  te bez problemów uzyskałem uzyskałem.

Dodam że wcześniej miałem ELM 327 i tych informacji nie było .
ELM 327 podawał tylko prędkość auta; obroty silnika; oraz pustą listę błędów...

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Październik 2014, 21:24:27 »
Miałem na myśli przetestowanie jak największej liczby opcji.

Czy w czasie działania programu nie zawieszał się lub wyrzucał z programu ?

erzetjot

  • Gość
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Październik 2014, 21:31:48 »
Faktycznie miało coś takiego miejsce (tzn. rozłączenie z samochodem)  
Po godzinnym badaniu różnych opcji, program jakby zawiesił się,  ale wyłączyłem i uruchomiłem jeszcze raz i działał stabilnie.

Offline Kacper280

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Październik 2014, 10:02:08 »
Kupiłem kabel K+CAN, podstawowe funkcje działają (odczyt i kasowanie DTC) w wolnej chwili zajrzę głębiej w program

mINA87

  • Gość
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Październik 2014, 10:16:18 »
Jeśli chodzi o ELM327, to jest plugin do Torque, który wprowadza dodatkowe PIDy:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ideeo.hnadvanced&hl=pl
Ja z niego korzystam i jestem w stanie odczytać wszystkie sensowne czujniki - również te dostępne w Cascade.

Offline Kacper280

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Październik 2014, 12:19:40 »
Ktoś pomoże wyłączyć Imo w/w programem ?

suchar

  • Gość
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Październik 2014, 09:56:49 »
Hmm...

Kupiłem Vag K +CAN specjalnie żeby się pobawić cascadem..

z silnikiem łączy mnie bez problemu i w current data pokazuje wszystko...
z modułek 4x4 tez łaczy bez problemu

nie łączy z ABS ani modułem komfortu, ale nic nie lutowałem w kabelkach (jak ściągnąłem cascade to są tam 2obrazek modyfikacji kabelków i z tego co widzę to dla roczników 2005-2008 modyfikuje się trochę inaczej)

co nie zmienia faktu że nic nie modyfikowałem... :)

co do samego programu cascade: mam podgląd na ilość powietrza na przepływce ale nie ma wartości oczekiwanych przez silnik.... tzn nie mam do czego porównać.
takie porównani można zrobić tylko i wyłącznie na ciśnieniu paliwa w szynie.

wiecie może skąd wziąć dane do benchmarków?? :)

zrobiłem testy na wtryskach i widzę korekty rozłożone w ten sposób na kolejnych wtryskach(w mm3):
1-> +1,5
2-> +0,5
3-> -0,5
4-> -1.5

wie ktoś jakie powinny być (jakie tolerancje itd.??) dziwi mnie bardzo liniowość tego wyniku...

piotrek1349

  • Gość
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Listopad 2014, 21:21:05 »
Testy zrobione na nie przerobionym kablu w samochodzie i30 i co mogę powiedzieć że current data wszystko wyświetla itp.
Niestety z innymi modułami się nie łączy.

W ciągu miesiąca spróbuje przerobić kabel i go podłączyć do swojego hultaja:)

mINA87

  • Gość
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Grudzień 2014, 20:28:07 »
Czy ktoś poratowałby odczytami kilku wartości dla 2 litrowego turbo dieselka? Najlepiej D4EA, ale za coś podobnego pojemnościowo i modelowo też bym podziękował. Chciałbym porównać kilka wartości, bo wydaje mi się że mam zbyt dużą dawkę dla obrotów jałowych i strasznie mi przez to skacze spalanie przy jeździe po mieście.
Interesuje mnie:
- dawka wtryskowa (Injection Quantity)
- odczyty z MAF (Mass Air Flow rate)
- obroty turbiny
- ciśnienie na szynie
- ciśnienie powietrza w dolocie
Wszystko to dla obrotów jałowych, najlepiej na rozgrzanym silniku.
Z góry dziękuję!

radeks

  • Gość
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Grudzień 2014, 14:49:01 »
Witam!

jeśli macie samochody z silnikiem V6 to musicie wybrać odpowiedni soft.

Generalnie samochód do 03.2002 ROM z oznaczeniem TI.

Hyundai i Kia maja zmienione sondy w 2002 z TI na ZI. TI napięcie 0 do 5 V. ZI napięcie 0 do 1 V.

Pozdrawiam

Radek

Offline balldome

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Grudzień 2014, 12:25:05 »
Testował już ktoś ten program i kabel na aucie z 2011 roku lub nowszym?
Czy programował już ktoś kluczyki?

maciekw

  • Gość
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Grudzień 2014, 00:25:12 »
Pobawiłem się chwilę, przeróbka działa.
ELM przy silniku jest szybszy, ale cascada daje radę.
pytanie poprzednika - jak zaprogramować kluczyk? i pytanie 2 - skąd wziąć surówkę?


Offline Kacper280

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Grudzień 2014, 18:49:13 »
Przychylam się do w/w pytań i proszę o pomoc w podaniu różnic odnoście pozycji 1 do 6 na załączonym obrazku. Co bym nie wybrał działa i łączy tak samo czy to ma jakieś znaczenie co wybieramy?

maciekw

  • Gość
Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Grudzień 2014, 15:06:31 »
Dorzucę, że SRS AIRBAG się łączy trochę dłużej niż pozostałe (możliwe) opcje. Nie wiem z czego to wynika; schyba spróbuję skrócić kabelek USB, może będzie lepiej. Tym bardziej, że przy przeglądaniu SRS czasem wszystko śmiga, a czasem mam napisane "TEST FAILURE". No i od razu się podpytam - jak prawidłowo powinna się zachowywać kontrolka AIRBAG? zawsze po zapłonie świeciła, potem gasła, teraz mi się coś "zrobiło" i po zapłonie mruga 5x potem gaśnie.
Jeszcze sprawa poduszki pasażera - mam disable. Jest możliwość jej włączenia?