Autor Wątek: Woda wcieka do wnętrza samochodu - Accent '97  (Przeczytany 2276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

horvat

  • Gość
Woda wcieka do wnętrza samochodu - Accent '97
« dnia: 19 Listopad 2009, 19:25:10 »
Zauważyłem ostatnie że mam mokro pod nogami (tylko po stronie kierowcy z przodu) .
Spradwdzalem wszystko na ile to mozliwe przy tej pogodzie nigdzie nie znalazlem dziury .
Ktoś mi powiedział że przednia szyba mogła się rozkleić i cieknie po belce , inni że przez drzwi , następni że kanaliki na podszybiu .
Sprawdzałem wiec drzwi kanaliki nie zapchane , podszybie kanaliki nie zapchane , wiezdzalem na kanał zadnej dziury nie znalazlem , rozebrałem tapicerke (uff...) morkro jak diabli wywaliłem tą wyściółke bo zniej kapało obejzalem wszystko i zadnej dziury ni ma , zostaje chyba tylko lać wodą po aucie i patrzeć gdzie cieknie.
Może ktoś miał podobny problem ? i zna rozwiązanie problemu !!!!!!!!

 <glupek2> <glupek2>

IgoReCzeK

  • Gość
Woda wcieka do wnętrza samochodu - Accent '97
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopad 2009, 20:23:44 »
Witam. Choć problem z pozoru wydaje się być banalnym, to taki nie jest szczególnie w okresie zimowym, gdzie podsiąknięta woda będzie zamarzać. Nie ma na to lekarstwa, a w swoim poście w zasadzie wyczerpałeś wszystkie moźliwości przedostawania się wody do wnętrza samochodu i najwyraźniej jest to któraś z nich. Osobiście stawiam bardziej na uszczelkę ( klejenie ) szyby przedniej lub uszczelkę przy drzwiach, ale skoro masz zdemontowaną część tapicerki, to proponuję polać samochód wodą pod ciśnieniem i czekać wewnątrz na rezultaty tego zabiegu ( oczywiście robiąc to dwuosobowo i jednocześnie ). Pozdrawiam i życzę szybkiego ustalenia miejsca przecieku - Igor.

RHO

  • Gość
Woda wcieka do wnętrza samochodu - Accent '97
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad 2009, 22:12:15 »
Miałem to samo... woda przeciekała przez przednia szybę i pod plastikiem słupka który służył jako rynna , ściekając tworzył "brodzik" pod nogami. Sprawę załatwiłem silikonem (uszczelniaczem dekarskim) którym uszczelniłem szybę od zewnątrz po wyjęciu uszczelki maskujacej. Prosta robota i w moim przypadku skuteczna.Powodzenia!

horvat

  • Gość
Woda wcieka do wnętrza samochodu - Accent '97
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Listopad 2009, 23:40:37 »
Jeżeli to takie proste to mam nadzieje że u mnie też to jest na razie zasilikonowalem pół podwozia :) ale bez zmian woda nadal się zbiera jutro spróbuje z szybą !!!!!

mihu_24

  • Gość
Woda wcieka do wnętrza samochodu - Accent '97
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Listopad 2009, 00:21:51 »
a któryś korek nie wypadł?kiedyś w pony też miałem jezioro ale winny był gumowy korek w podłodze,który o mało nie wypadł - po wymianie na nowe problem zniknął.

Cien

  • Gość
Woda wcieka do wnętrza samochodu - Accent '97
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Listopad 2009, 01:11:51 »
horvat, przyczyn może być wiele ale 80% znanych mi przypadków to uszczelka przedniej szyby :)
Od tego zacznij :)

horvat

  • Gość
Woda wcieka do wnętrza samochodu - Accent '97
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Listopad 2009, 14:00:11 »
Próbowałem dzisiaj i nie bardzo wiem jak sie do tego zabrać nie chce uszkodzić tej uszczelki .
Wyciąga się ją jakoś czy tylko odgiąć jakoś wyczyścić i zasilikonować ? .
Chciałbym to zrobić puki jest pogoda ładna :) .
W katowicach ponad 20 °C w słońcu oczywiście !!!!

RHO

  • Gość
Woda wcieka do wnętrza samochodu - Accent '97
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Listopad 2009, 16:54:26 »
Uszczelniacz dekarski kładż pod odwiniętą uszczelkę szyby od strony karoserii. Delikatnie płaskim śrubokrętem podważyć uszczelkę, przytrzymać odwiniętą palcami, kłaść uszczelniacz jak najgłębiej się da pod uszczelkę, podwijać dalej palcami zwracając uwagę szczególnie w górnych rogach. Polecam uszczelniacz dekarski który można kłaść na mokre powierzchnie , ma bardzo dobrą przyczepność i dobrze wnika w nieszczelności, zastygając tylko powierzchniowo. Usunąć nadmiar który wyciśnie uszczelka i OK.

Cien

  • Gość
Woda wcieka do wnętrza samochodu - Accent '97
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Listopad 2009, 00:09:50 »
Ja mialem to w BMW, i polozylem Silikon pod ta uszczelke na wierzchu- pomoglo :)

horvat

  • Gość
Woda wcieka do wnętrza samochodu - Accent '97
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Listopad 2009, 21:09:19 »
Zasilikonowalem szybe czy pomoglo okaże sie po 1 deszczu :mrgreen:

Ciezko powiedziec czy pomoglo woda nie stoi ale wysciolka w kolo mokra (prawdopodobnie przy tej temperaturze nie ma jak wyschnac) . Zobaczy sie na wiosne :) .

IgoReCzeK

  • Gość
Woda wcieka do wnętrza samochodu - Accent '97
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Listopad 2009, 22:01:54 »
Witam. Jak dobrze odtłuściłeś powierzchnię, to na pewno pomogło. Pozdrawiam Igor.