Autor Wątek: Terkot dobiegający ze skrzyni biegów - Accent '01  (Przeczytany 1638 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcin227

  • Gość
Terkot dobiegający ze skrzyni biegów - Accent '01
« dnia: 18 Listopad 2009, 12:14:41 »
Witam.
Accenta kupiłem rok temu (używka, rocznik 2001 silnik 1.3 benzynka, skrzynia manualna).
Wymieniłem sprzęgło - zamiennik z Inter Cars - chodzi elegancko. Olej w skrzyni wymieniłem na API GL-4 SAE 75W/90.
Od kilku miesięcy zaobserwowałem takie zjawisko: na biegu 1 i 2 po puszczeniu nogi z gazu (czyli hamowania silnikiem) słychać "terkot" (jest to bardzo cichy odgłos typu "trrrrr....") - nie jest on ani głośny ani uciążliwy,ale jest...
Zauważyłem że np jadąc na biegu 2 i hamując silnikiem pojawia się przy obrotach około 1500-1700, a gdy obroty na biegu 2 spadną np niżej słychać już tylko normalną pracę skrzyni (tak jak być powinno). Co jeszcze zauważyłem - gdy pojawia się ten terkot (podkreślam jest on przez co najmniej pół roku taki sam - cichy - nie nasila się) i jak wyrzucam na luz nagle ustaje (czyli coś w skrzyni). I jeszcze jedno, gdy się pojawia terkot i wciskam PEDAŁ SPRZĘGŁA to też on jest z tym że trochę cichszy - ale tylko troszkę - dopiero jak dam na luz ustaje...
Na innych biegach 3,4,5,wsteczny - NIE WYSTĘPUJE. Jest OK.
Co to może być? Coś ze skrzynią?
Przy zakupie auta nie miałem informacji czy olej był zmieniany... jak to zwykle poprzedni właściciel nie wiedział :) - starsi ludzie...
Pomóżcie jeśli coś wiecie na temat tych objawów, bo nie wiem czy jeżdżąc tak dłużej nic nie uszkodzę. Odgłos jest taki sam od pół roku (nic ciszej nic głośniej), z tym że nie przejmowałem się tak bo nic się nie działo, wszystko chodzi oki.

kml

  • Gość
Terkot dobiegający ze skrzyni biegów - Accent '01
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopad 2009, 20:32:18 »
marcin227, poza wyjęciem skrzyni i rozbiórką celem sprawdzenia to nikt Ci nie wywróży co jest grane. Moim zdaniem nie powinno nic być i teraz pojawia się kwestia czy rozbebrać i sprawdzić czy od razu zbierać na nową skrzynię.

kubek

  • Gość
Terkot dobiegający ze skrzyni biegów - Accent '01
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad 2009, 18:49:02 »
zgadzam się za kml, teraz to wróżenie z fusów, jesli masz znaczny przebieg to mozliwe że juz sie dwójka troche wyjechała bo w sumie 1-2 najcześciej sie używa, ja takich odgłosów jeszcze nie miałem:).
A jak wymieniałeś olej w skrzyni to stary tam był i w odpowiedniej ilosci? Jak był to zęby nie powinny być zjechane.

Powodzenia i pozdrawiam
Kuba

marcin227

  • Gość
Terkot dobiegający ze skrzyni biegów - Accent '01
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Listopad 2009, 12:36:04 »
auto ma przejechane 135.000 km, olej w skrzyni był ok.

kubek

  • Gość
Terkot dobiegający ze skrzyni biegów - Accent '01
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Listopad 2009, 14:45:43 »
jesli jesteś pewny ze ma 135tys i był zawsze w niej olej to skrzynia powinna byc ok ale to teorja...ale skoro poszło juz sprzęgło to może mieć na bide 150tys badz wiecej...no chyba że jakaśbaba jezdiła i je wyslizgała...ale tak jak pisane było to wrózenie z fusów....niestetu wybór nalezy do Ciebie:(...też mam takie dyceyzje w innej kwestji w moim accncie wiec remis;)
Pozdrawiam
KUba

Zbyszek

  • Gość
Terkot dobiegający ze skrzyni biegów - Accent '01
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Listopad 2009, 15:38:13 »
Cytat: "kubek"
no chyba że jakaśbaba jezdiła i je wyslizgała


Może i tak byc. mój kolega zakupił kiedyś Bravo od kierowcy kobiety i okazało się, że sprzęgło jest do wymiany. Dodam, że auto miało... 30 tys. km. przebiegu :mrgreen: