Autor Wątek: [Getz] Turbina  (Przeczytany 2141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ania9pm

  • Gość
Turbina
« dnia: 17 Listopad 2009, 09:54:37 »
Witam, od miesiąca jestem posiadaczką Getza 1,5 CRDI 2005 rok. I tylko tak chciałam się upewnić - czy u was też tak słychać: jak załącza się turbina - jakby jechała karetka na sygnale? ;-) Ogólnie nie jest to denerwujące, samochód po wizycie u mechanika - cycuś glancuś - tylko ta turbina.... Ale może tak te modele mają ]:->
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 22:18:15 przez Brt »

wtom

  • Gość
Turbina
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Listopad 2009, 10:18:07 »
turbinę zawsze słychać przy zmianie obciażenia, w jednych bardziej w drugich prawie wcale, w zależności od klasy auta (wytłumienia kabiny) :mrgreen:

IgoReCzeK

  • Gość
Turbina
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopad 2009, 10:49:55 »
Cytat: "ania9pm"
...samochód po wizycie u mechanika - cycuś glancuś - tylko ta turbina.... Ale może tak te modele mają ...

Witam. Te modele i wiele innych tak mają ( każde posiadające doładowanie tego typu ). Cała magia jest w tym gwiździe turbiny i dodatkowej mocy jaką daje silnikowi. Faktem jest, że barwa dźwięku może się różnić, ale to jest bezpośrednio związane z samą konstrukcją turbiny i jej wielkością. Pozdrawiam Igor.

RADTUS

  • Gość
Turbina
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Listopad 2009, 22:12:14 »
Tutaj nie potwierdzę, że TTTM bo u mnie póki co „cisza” (odpukać).
Skoro mechanik nie wypowiadał się krytycznie o turbinie to nie szukaj na siłę usterki, bo może to co dla Ciebie "syrena" jest tylko normalna praca. Do tego jeżeli przesiadłaś się z benzyny to innych dźwięków tutaj cała orkiestra ;)

pozdr,