Autor Wątek: Gdzie jest schowany Filtr Paliwa w Sonacie ????  (Przeczytany 1876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

micek85

  • Gość
Gdzie jest schowany Filtr Paliwa w Sonacie ????
« dnia: 13 Listopad 2009, 22:41:38 »
Cześć wszystkim ! Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na pytanie ?? Gdzie w sonacie jest schowany filtr paliwa i_posty Kupiłem nowy i naprawdę nie mogę go znaleźć a na necie g....o jest.Wiem tylko tyle że w każdej sonacie jest gdzie indziej więc powiem tak... ja mam wersję amerykańską <<<Sonata GLS 95r. 2.0 16V silnik DOHC>>>

Hants

  • Gość
Gdzie jest schowany Filtr Paliwa w Sonacie ????
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Listopad 2009, 22:48:34 »
Rozrzad potrafisz zmienic, a nie potrafisz znalezc czegos wielkosci puszki od coca coli?? U mnie bylo na zewnatrz, pod siedzeniem 'lewego, tylnego' pasazera.

micek85

  • Gość
Gdzie jest schowany Filtr Paliwa w Sonacie ????
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Listopad 2009, 12:04:49 »
Cytat: "Hants"
Rozrzad potrafisz zmienic, a nie potrafisz znalezc czegos wielkosci puszki od coca coli?? U mnie bylo na zewnatrz, pod siedzeniem 'lewego, tylnego' pasazera.


Dzięki Hants za podpowiedź :-) Zejdę dzisiaj do garażu i poszukam tego filtra i napiszę później czy sobie poradziłem.Miałbym Hants jeszcze jedno pytanko do ciebie... Czy twoja sonatka to też wersja Amerykańska ?? jeśli tak to powiedz czy masz w niej alarm i jeśli nie sprawiłoby tobie to kłopotu to powiedz mi czy jeden z kabli od alarmu (u mnie czerwony) idzie przez kontroler sondy lambda ?? U mnie jest jeden urwany od sondy i jeden (ten czerwony od alarmu) i zastanawiam się czy nie były razem ale pytam dla pewności żeby nic nie schrzanić.Wiem tylko tyle że ten od alarmu to nie jest ani plus ani masa.Ktoś kiedyś go wyrwał i tak zostało.Z góry dzięki za pomoc i Pozdrawiam :-)

Hants

  • Gość
Gdzie jest schowany Filtr Paliwa w Sonacie ????
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Listopad 2009, 21:15:17 »
Mam wersje angielską, kiera z prawej strony. Filtr paliwa mam w zupelnie innym miejscu niz wersje 'kontynentalne'. Na kabelki spojrze jutro.

Offline Dawid0405

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Gdzie jest schowany Filtr Paliwa w Sonacie ????
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Maj 2020, 21:13:40 »
I co znalazłeś ten filtr, bo też się zbieram za wymianę, z grubsza próbowałem znaleźć ale niestety nie mogę namierzyć, jak znalazłeś to daj znać

Offline Marcin W

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 70
Odp: Gdzie jest schowany Filtr Paliwa w Sonacie ????
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Czerwiec 2020, 10:44:01 »
Jak jeszcze pytanie aktualne to w sonacie nf 2.4 jest w zbiorniku tam co pompka paliwa

Offline DamianS

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: Gdzie jest schowany Filtr Paliwa w Sonacie ????
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Grudzień 2020, 10:29:32 »
Witam. Czy ktoś ma wiedzę na temat usytuowania filtra paliwa w Sonacie Ef 2.7 rocznik 2004, czy jest on może zintegrowany z pompą paliwa? Posiadam również Sonatę EF 2.0 rocznik 1999 i tam jest filtr przepływowy za zbiornikiem paliwa. Niestety nie mogę zlokalizować w modelu 2.7... Z góry dziękuję za odpowiedź.