Autor Wątek: KUPNO - i20  (Przeczytany 43319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

J23

  • Gość
KUPNO - i20
« dnia: 23 Październik 2012, 11:01:15 »
Witam.

Jestem obecnie przy wyborze auta - waham się między nową Rio a I20. Moje obawy dotyczą srebrnego wykończenia wnętrza i20 - jak to "sreberko" zachowuje się po czasie? Czy nie schodzi, czy też brudzi się? Prosiłbym o opinie.

Ort. Tekla

Brayan73

  • Gość
KUPNO - i20
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Październik 2012, 23:27:12 »
po 7 miesiącach nie widać żadnych zmian

Kam-mil

  • Gość
KUPNO - i20
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Grudzień 2012, 19:27:39 »
Po 24 miesiącach te sreberka wyglądają jak w salonie, nie widać żadnych zmian.
Natomiast plastik w bagażniku (ten na bocznych ściankach bagażnika) łatwo porysować. Ale kto by się przejmował plastikiem w bagażniku.
Początkowo się cieszyłem, że fotele przednie w i20 mają plastikowe "plecki", bo to tarcza chroniąca moje plecy przed kopniakami dziecka. Dziecko siedzi za mną na foteliku dziecięcym, nogi ma w powietrzu i raz po raz kopie w mój fotel - w moim poprzednim samochodzie to mi przeszkadzało. W i20 nic nie czuję, natomiast te plastikowe plecy fotela kierowcy mocno zostały porysowane przez dziecięce buty.
Ohydne są również plastikowe boczki drzwi. Wyglądają tak samo, jak 2 lata temu w salonie, co nie zmienia faktu, że są równie ohydne jak gdy były nowe. I potrafią rezonować.
Natomiast jakość plastików na desce rozdzielczej jest lepsza niż się spodziewałem.
A kierownicę można za niecałe 200zł obszyć skórą i nad tym się zastanawiam.

djpit

  • Gość
KUPNO - i20
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Grudzień 2012, 13:58:34 »
a j abym się zastanowił czy na pewno chcesz hyundaia/kia....  nie wolisz innej marki ? Ja mam i20 i mam bardzo mieszane uczucia, największe dotyczą ASO

ziemniak0783

  • Gość
KUPNO - i20
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Grudzień 2012, 10:48:30 »
ASO to tragedia niestety.
Ja po pierwszym przeglądzie zrezygnowałem z gwarancji, bo ciężko było o cokolwiek się doprosić :/

Co do sreberek; po przebiegu 63tys u mnie pół tego sreberka już z kierownicy się wytarło :) Wrzuce kiedyś foto przy okazji mojej kierownicy, która wygląda jakby natłukła już z 300 a nie 60 tys :)

rattus

  • Gość
KUPNO - i20
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Luty 2013, 23:07:55 »
no te wszystkie sreberka mają parszywą jakość ale cała reszta jest jak najbardziej ok i trwała jak na tej klasy pojazd
przy odbiorze pooglądaj uszczelki czy nie odstają i takie tam najlepiej kilka maruderów zabierz ze sobą i całość na listę żeby po zakupie od razu było wiadomo że to produkcja się nie popisała
myślę że to trafiony zakup kwestia tylko ceny

Brayan73

  • Gość
KUPNO - i20
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Marzec 2013, 09:45:45 »
odświeżam temacik - 11 miesięcy 20 tys km zrobione a sreberka i cała reszta jak na razie bez zmian :)

fishman4

  • Gość
KUPNO - i20
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Wrzesień 2013, 15:42:52 »
ja mam sreberka takze u siebie... w Elantrze, nie I20 i niestety sa bardzo delikatne, podatne na zarysowania

rafcio007

  • Gość
KUPNO - i20
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Październik 2013, 09:11:18 »
omijaj I20 problemy same, wszystko rdzewieje, klapa bagażnika, przy klamkach

gabor76

  • Gość
KUPNO - i20
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Październik 2013, 21:08:53 »
rdzewieje i się psuje
lista awarii w innym temacie
nigdy więcej  "tego czegoś"

Maciek37

  • Gość
ix20,i20
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Sierpień 2014, 21:16:31 »
Witam,mam na imie Maciek.Osobiscie nie jestem uzytkownikiem Hyundaya i raczej nigdy nie bede.Zalogowalem sie na to forum poniewaz ojciec poprosil mnie o pomoc w znalezieniu mu auta,uparl sie na Hyundaya.Znalazlem 2 sztuki,ix20 1.6 125KM automat na pelnym mozliwym wyposazeniu,auto jest z konca 2012r,przebieg 21tkm,drugie auto to i20,86KM,2014r przebieg symboliczny 2tkm auto jak nowe,rowniez w pelnej mozliwej opcji.Przed aktywacja konta poczytalem troche watkow o w/w i nie napawaja one optymizmem,ojciec uzytkuje Getza 1.3 od 10 lat i musze przyznac ze jak do tej pory auto spisuje sie perfekcyjnie.
Moje pytanie brzmia:
1.silnik 1.6 125KM jest wdzieczna jednostka na zalozenie gazu?
Na reszte pytan znalazlem odpowiedzi na forum.
Dziekuje z gory za odpowiedzi i pozdrawiam,Maciek
ps.wybaczcie,nie mam qwerty stad ta pisownia

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
KUPNO - i20
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Sierpień 2014, 16:24:24 »
Pewnie i wdzięczna, ale w Polsce na gwarancji nie można dołożyć gazu, a z tego co piszesz auto jest na gwarancji.
Kolega ph71 ma gaz i z tego co pisze bez 2 tysięcy objechał IX20 z gazem kulę ziemską i sobie chwali.

Maciek37

  • Gość
KUPNO - i20
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Sierpień 2014, 22:32:22 »
Hej,
Dzieki za odp.Nie raz przerabialem watek gwarancji w autach z wyzszych polek i wiem jedno,mozna sobie to o kant... :lol: szkoda nerwow  ;-).Watek o instalacji gazowej w aucie kolegi ph71 juz czytalem,szkoda ze tylko on ma doswiadczenia z instalacja w tym silniku.Wniosek jest taki ze jak padnie na i20 obedzie sie bez instalacji gazowej,poczytalem troche,rozmawialem z kolega ktory pracuje w serwisie Hyundaya i raczej nie ma sensu ladowac gazu do auta ktore i tak niewiele pali,jezeli w praniu wyjdzie 125KM w automacie gra bedzie warta swieczki  ;-).Ojciec robi okolo 30-35tkm rocznie z czego 80% trasy do 80-100km,klekota nie chce.
Pozdrawiam,Maciek

ed. wymazanie cytatu. Nie cytujemy w całości wypowiedzi, na którą odpowiadamy, jeśli jest ostatnią w wątku. tekla

ziemniak0783

  • Gość
KUPNO - i20
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Sierpień 2014, 08:57:27 »
Witaj.
Dorzucę swoje 3 grosze o silniku 1.2.

Ekonomia przy tym silniku to mit. Da się faktycznie zejść do danych podanych przez producenta, ale jest to jazda z prędkością rzędu 80-90 km/h za miastem. Moim zdaniem ten silnik jest za mały do tego auta. Realne jego spalanie za miastem to około 7l za miastem i około 8l w mieście (do 10 jeżeli ma się cięższą nogę). Gdybym osobiście miał się zdecydować ponownie na zakup i20, to kupiłbym chyba 1.6.

A tak ogólnie - jeżeli chodzi o auto, które ma tłuc się po trasach za niewielkie pieniądze, to i20 sprawdza się całkiem nieźle. Robię podobne przebiegi i <odpukać> poza łożyskiem koła przez 120000 nic nie musiałem robić i na chwilę obecną raczej się nie zanosi, żeby w najbliższej przyszłości coś trzeba było.

Pozdrawiam

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1444
KUPNO - i20
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Sierpień 2014, 07:12:53 »
Sorry ale jak ktoś robi 30tys rocznie i nie chce klekota to tylko gaz najlepiej wychodzi. Wystarczy sobie policzyć i nie słuchać bajek od mechaników typu ASO bo oni wcale nie są takimi fachowcami jak się wydaje.
To że takie i20 pali 7L benzyny to nie jest aż taka tania jaza licząc 7x5,2zł=36zł. Wtedy lepiej wziąść silnik 1.6 i niech spali nawet 9-10L gazu ale wtedy mamy te 26zł a silnik mocniejszy i może lepszy. No ale większość nowych silników już tak nie za bardzo lubi gaz. To nie to samo co 1.6 8v czy 1,8T od wv gdzie 100tys na gazie nie robi na nich wrażenia.