Forum > Matrix / ix20

[ix20] Gdzie wyświetlacz od czujników parkowania

(1/2) > >>

Geronimo:
Kolejne pytanie, może banalne, ale wolę je zadać przed montażem, ni po. W któwym miejscu macie zamontowany wyświaetlacz od czujek parkowania (na tylnej szybie, przedniej - na wprost kierownicy, w lewym rogu, na środku) Prosze o jakieś wskazówki i może fotki. Ponieważ po odbiór jadę na drugi koniec Polski muszę to określić jeszcze przed odbiorem, a teraz nie wiem jak to będzie wygądać, czy bedzie funkcjonalne, czy nie zasłonie wylotów ogrzewania przedniej szyby.

Dzieki za wskazówki

tommii:
W salonowym aucie testowym wyświetlacz mieli zamontowany na lusterkiem wsteczym (między lusterkiem a podsufitką). Bardzo fajnie to wyglądało. Zero widocznych kabli bo były puszczone pod podsufitką. Jakbym kiedykolwiek zakładał czujniki cofania to właśnie w tym miejscu chciałbym wyświetlacz.Tylko pytanie czy twój wyświetlacz zmieści się w to miejsce? Oni mieli taki prostokątny ciekłokrystaliczny podświetlany na niebiesko  :mrgreen: .

jack55:
Mnie będą montować całkiem z tyłu na środku na podsufitówce ,kable schowane pod nią od strony uszczelki bagażnika.Czyli cofając do tyłu wyświetlacz będę miał nad tylną szybą na środku auta.
Chyba będzie ok. ;-)

vesoly:
Trochę bez sensu ten wyświetlacz z tyłu. W końcu po to są czujniki cofania aby było łatwiej. Ja zamontowałem wyświetlacz w rogu przedniej szyby ale w PRAWYM czyli po stronie kierowcy. Cofając raczej nie odwracam głowy ponieważ czujniki są bardzo czułe i "zobaczą" (usłyszą tak naprawdę) więcej niż ja. Po prostu cofając się spoglądam raz w lewe lusterko a raz w prawe i jak spoglądam w prawe to jednocześnie widzę odległość na wyświetlaczu LCD. No a poza tym już po paru dniach będziesz na ucho wiedział jak daleko jesteś od przeszkody. Moje czujniki pokazują odległość do 22cm a zaczynają pikać i wskazywać odległość jakoś chyba przy 150cm. Warto zamontować czujniki tak aby skrajne łapały troszkę na boki. No i zamontować tak aby nie łapać nimi krawężnika przy cofaniu - niech nie celują za mocno w dół bo będą piszczeć przy byle nierówności ulicy potem :)

tommii:

--- Cytat: "vesoly" ---Trochę bez sensu ten wyświetlacz z tyłu. W końcu po to są czujniki cofania aby było łatwiej. Ja zamontowałem wyświetlacz w rogu przedniej szyby ale w PRAWYM czyli po stronie kierowcy. Cofając raczej nie odwracam głowy ponieważ czujniki są bardzo czułe i "zobaczą" (usłyszą tak naprawdę) więcej niż ja. Po prostu cofając się spoglądam raz w lewe lusterko a raz w prawe i jak spoglądam w prawe to jednocześnie widzę odległość na wyświetlaczu LCD. No a poza tym już po paru dniach będziesz na ucho wiedział jak daleko jesteś od przeszkody. Moje czujniki pokazują odległość do 22cm a zaczynają pikać i wskazywać odległość jakoś chyba przy 150cm. Warto zamontować czujniki tak aby skrajne łapały troszkę na boki. No i zamontować tak aby nie łapać nimi krawężnika przy cofaniu - niech nie celują za mocno w dół bo będą piszczeć przy byle nierówności ulicy potem :)
--- Koniec cytatu ---


To ty masz wersję angielską? Po stronie kierowcy, jak piszesz to jest LEWY róg.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej