Autor Wątek: [Getz] 1.5 CDI 12V 82 KM , co sądzicie o tym silniku  (Przeczytany 2378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rysiekj

  • Gość
1.5 CDI 12V 82 KM , co sądzicie o tym silniku
« dnia: 09 Listopad 2009, 11:52:08 »
Witam,

Jak w temacie. Co sądzicie o tym silniku. Noszę się z zamiarem zakupu Getza z tym napędem.

pzdr Rysiek
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 22:12:57 przez Brt »

RADTUS

  • Gość
1.5 CDI 12V 82 KM , co sądzicie o tym silniku
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Listopad 2009, 13:32:22 »
egzemplarz 04' / 111kkm na liczniku / 93kkm moja zasługa
* w obszarze silnika tylko eksploatacja
* zużycie oleju (zalewam 3/4 w zakresie min max) po 15kkm spada do 1/2
* "słaby" element to świece żarowe - 2 lata to max do tego NGK = 120,00zł/szt
 tydzień temu zamontowałem iskry (27,00zł/szt) - trzymam kciuki! :)
* komora silnika upakowana na maxa więc cierpliwości trzeba sporo. Wszystko co za silnikiem = demontaż podszybia (np.: 3x świeczki = 2h)

Podsumowując już całe autko, moje ma jedna wadę - brak klimy :(

Jeżeli mam coś jeszcze uzupełnić śmiało pytaj (jak się zdecydujesz służę bazą cyferek z częściami eksploatacyjnymi.)


pozdr, RT

thepablo

  • Gość
1.5 CDI 12V 82 KM , co sądzicie o tym silniku
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudzień 2009, 10:27:57 »
Posiadam Getza z tym silnikiem, na liczniku 204 000km, mam go od ponad roku, przejechałem 20 000km.

Silnik jest dynamiczny, ale od 2500 obr/min poniżej drzemie. Moje spalanie przy dynamicznej jeździe około 6.6 - 6.7 według wskazań komputera (muszę to potwierdzić obliczeniami). Do 140km/h rozpędza się bez problemu i jest to dla niego optymalna prędkość na drogi ekspresowe/autostrady (poziom hałasu, boczny wiatr). Dojście do 160Km/h zajmuje dłuższą chwile. Osobiście udało mi się wycisnąć z niego 180km/h (równa prosta droga ekspresowa, w dwie osoby, pogoda bez wietrzna); ale to jest ciekawostka a nie prędkość dla tego auta :).

Do minusów należy elastyczność tego silnika - częste wachlowanie skrzynią biegów.

Jest zupełnie bezawaryjny. Standardowa eksploatacja (olej, filtry rozrząd). Co do upakowania komory silnika to potwierdzam opinie RADTUSA. W autoryzowanym serwisie w kielcach panowie mieli problem z wymianą filtra oleju.

Gdybym miał ponownie kupić auto tego segmentu to byłby to właśnie getz z tym silnikiem (ewentualnie 1.5 CRDI 16V ale nie mam porównana).

Wyposażenie w mojej wersji GLS pozytywnie mnie zaskoczyło. W aucie segmentu B są
4 poduszki, klimatyzacje(manualna), 4xelektryczne szyby, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, halogeny, system audio 6 głośników, centralny zamek + alarm zdalnie sterowany zintegrowany w kluczyku, regulacja wysokości fotela kierowcy, zderzaki lusterka i klamki w kolorze nadwozia, tylny spojler :mrgreen:
Podsumowując polecam getza z tym motorem