Autor Wątek: Wibrujące obroty w Sonacie GLS 2.0 16V DOHC 95r.  (Przeczytany 2506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

micek85

  • Gość
Wibrujące obroty w Sonacie GLS 2.0 16V DOHC 95r.
« dnia: 08 Listopad 2009, 22:37:42 »
Witam wszystkich!! Jestem tu nowy i taka pierwsza rzecz... na forum jest strasznie mało konkretnych rzeczy dotyczących ustawień rozrządu w sonacie a o schematach i rzeczach serwisowych już nie mówię.Mój problem polega na tym że wymieniałem u siebie uszczelkę pod głowicą i niedawno wymieniałem rozrząd.Samochód pali na dotyk ale jest coś nie tak z obrotami gdyż skaczą od 900 do 1400 i za cholerę już nie wiem co to może być.Rozrząd jest ustawiony według wszystkich znaków i jest na pewno dobrze.Pasek balansowy bardzo mnie ciekawi bo słyszałem że on ma też dużo do obrotów ale tutaj nie znalazłem ani jednej informacji na ten temat.Nie mam 100% pewności co do tego paska bo niby jakoś się go przestawia o 180 albo 360 stopni.Wiem tylko tyle że pasek balansowy jest ustawiony według znaków.Mam też taki 2 problem.W mojej sonacie mam parę "wolnych" kostek i nie mam zielonego pojęcia do czego są i czy czasami któraś się nie wypieła.Słyszałem też że jeśli chodzi o równą pracę silnika i dobrą regulację obrotów... Musi być prawidłowo podpięta sonda lamda i tu też nie mam ani schematu ani nawet żaden elektryk nie wie o co chodzi.U mnie jest kostka podłączona ale wystaje jeden przewód w czarnej izolacji a w środku jest fioletowy.Jest to ta czarna kostka pod maską naprzeciwko kierowcy.Czy ma ktoś jakieś schematy czy zdjęcia czy cokolwiek ?? Mechanicy i elektrycy rozkładają ręce i w ogóle nawet nie wiedzą co to jest SONATA a już w szczególności wersja Amerykańska bo taką właśnie posiadam.Pomoże mi ktoś ??

Hants

  • Gość
Wibrujące obroty w Sonacie GLS 2.0 16V DOHC 95r.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopad 2009, 23:46:18 »
Cytat: "micek85"
mało konkretnych rzeczy dotyczących ustawień rozrządu


Kpisz sobie. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz fotki z opisem od podniesienia maski, do zjazdu z garazu. Nawet film jest.

micek85

  • Gość
Wibrujące obroty w Sonacie GLS 2.0 16V DOHC 95r.
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Listopad 2009, 16:38:11 »
Cytat: "Hants"
Cytat: "micek85"
mało konkretnych rzeczy dotyczących ustawień rozrządu


Kpisz sobie. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz fotki z opisem od podniesienia maski, do zjazdu z garazu. Nawet film jest.


Gdyby było tak jak mówisz to ludzie jeździliby tylko hyundaiami a przez brak wiedzy nikt ich nie kupuje i dlatego sprowadzają wszystkie złomy z Niemiec.Ja nie kpię tylko mówię poważnie i dla mnie naprawa tego samochodu to teraz rzecz pierwszorzędna.Na żadnej stronie ani jak wpiszesz w google nie ma rzeczy i schematów serwisowych no chyba że zadowala cię język rosyjski albo inny :-) Potrzebuję konkretnej odpowiedzi i pomocy.A tak na marginesie to do 2.0 GLS z silnikiem DOHC nic nie znajdziesz :-)) Pozdrawiam

Hants

  • Gość
Wibrujące obroty w Sonacie GLS 2.0 16V DOHC 95r.
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Listopad 2009, 17:02:58 »
Jesli tak naprawiasz auto - jak szukasz o nim informacji, to sie nie dziwie, ze masz problemy.


BartBartez

  • Gość
Wibrujące obroty w Sonacie GLS 2.0 16V DOHC 95r.
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Listopad 2009, 17:05:29 »
www.hmaservice.com - tu jest wszystko. W dziale FAQ na forum jest instrukcja jak się zalogować

micek85

  • Gość
Wibrujące obroty w Sonacie GLS 2.0 16V DOHC 95r.
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Listopad 2009, 14:37:54 »
Cytat: "Hants"
Jesli tak naprawiasz auto - jak szukasz o nim informacji, to sie nie dziwie, ze masz problemy.



Heh takich stron angielskich,ruskich i jakiś innych to mam tysiące i nie chodziło mi o jakieś linki na youtub-a z jakimś anglikiem bełkoczącym coś pod nosem tylko chciałem coś po polsku i polskie schematy.Jeśli masz coś na temat sondy lambda to podeślij mi schemat ale coś po Polsku ok ? Kłopot z obrotami już rozwiązałem :-) jeszcze raz poprawiłem rozrząd i pasek balansowy i to w nim była przyczyna.Potrzebuję jakieś zdjęcia i schemat kontrolera sondy lambda bo tak jak mówiłem jest urwany jeden kabel na jej wyjściu i nie mam pojęcia gdzie był bo na kostkach jest wszystko a on chyba był osobno gdzieś polutowany.Pozdrawiam i dzięki za poświęcenie :-)

micek85

  • Gość
Wibrujące obroty w Sonacie GLS 2.0 16V DOHC 95r.
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Listopad 2009, 14:48:51 »
Cytat: "Hants"
Jesli tak naprawiasz auto - jak szukasz o nim informacji, to sie nie dziwie, ze masz problemy.



tak na marginesie... ten anglik na youtub-ie reklamuje przyrządu które są droższe niż taka sonata a ja ustawiłem rozrząd bez tych kosmicznych wynalazków :-) Czy orientujecie się w ogóle ile kosztuje podpięcie pod komputer i sprawdzenie tych kabli które mam odłączone ?? czy robią to w serwisie Hyundai-a ?

Hants

  • Gość
Wibrujące obroty w Sonacie GLS 2.0 16V DOHC 95r.
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Listopad 2009, 16:06:28 »
Nie Anglik, a Amerykanin. Do reszty sie nie ustosunkuje.

micek85

  • Gość
Wibrujące obroty w Sonacie GLS 2.0 16V DOHC 95r.
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Listopad 2009, 22:44:24 »
Cytat: "Hants"
Nie Anglik, a Amerykanin. Do reszty sie nie ustosunkuje.


Słuchajcie a czy wiecie może gdzie w tym samochodzie te ludziki schowały filtr paliwa ?? byłbym bardzo wdzięczny za pomoc bo filtr leży u mnie od czasu gdy sonatka mi się posypała.Na googlach jest dużo podpowiedzi ale to albo bzdury albo wersja europejska.Moja sonatka to 2.0 16V GLS (95r. wersja Amerykańska) z silnikiem DOHC) Z góry dziękuję za pomoc i Pozdrawiam :-)

karguhl

  • Gość
Wibrujące obroty w Sonacie GLS 2.0 16V DOHC 95r.
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Listopad 2009, 16:32:40 »
Cześć. Mam to samo. Obroty skaczą od 1000 do 1500, podłączenie do komputera wskazuje że wszystko jest ok, mechanik rozłożył ręce. Padaka.

micek85

  • Gość
Wibrujące obroty w Sonacie GLS 2.0 16V DOHC 95r.
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Listopad 2009, 16:29:42 »
Cytat: "karguhl"
Cześć. Mam to samo. Obroty skaczą od 1000 do 1500, podłączenie do komputera wskazuje że wszystko jest ok, mechanik rozłożył ręce. Padaka.


Siemasz ziomek :-) Jeśli posiadasz wersję Amerykańską z silnikiem 2.0 16V DOHC to powiem ci jedno... olej tych wszystkich mechaników bo oni dobiją ci tylko ten samochód i rozwalą rozrząd tak jak mi.Ja jeździłem od mechanika do mechanika i żaden z tych wielkich mechaników nigdy w życiu nawet nie robił żadnej sonaty więc na pewno wiemy więcej od nich.Ja wydałem prawie 4 tys. zł za nic aż w końcu się zagotowałem,olałem z góry tych oszustów i postanowiłem sam wszystko zrobić.Jeśli masz problemy z obrotami a komputer nie wskazuje błędów to po 1.SPRAWDŹ ŚWIECE,CEWKĘ I PRZEWODY WN po 2.JEŚLI WSZYSTKO JEST OK I MASZ "CAŁĄ" instalację to 100% będzie to rozrząd.U mnie był przestawiony pasek balansowy o jeden ząb (po wielkim mechaniku) przestawiłem i gra.Pamiętaj też o kołach przy klawiaturze żeby były idealnie ustawione ze znakami.Tylko taka jeszcze jedna rada... nigdy nie słuchaj tego co ci mechanicy gadają i uwierz mi że naprawdę nie mają zielonego pojęcia o niczym a w serwisie Hyundaia skasują ciebie tyle że kupiłbyś 3 takie sonaty.Pozdrawiam :-)