Autor Wątek: [Sonata EF] Tarcze i klocki hamulcowe  (Przeczytany 5544 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mindetonation

  • Gość
[Sonata EF] Tarcze i klocki hamulcowe
« dnia: 05 Marzec 2014, 00:38:39 »
Witam!

Przymierzam się do wymiany tarcz i klocków przedniej osi auta.

Polecacie jakichś konkretnych producentów? Czy tarcze i klocki powinny być tej samej marki?

Reg IV 3. Tytułuj wątki tak, aby naprowadzały na Twój problem. Staraj się wpisywać w temat o co chcesz zapytać. Pamiętaj że do Twojej dyspozycji jest jeszcze pole "opis tematu" i tam należy pisać dokładnie co się dzieje np:
Temat: Problem z silnikiem - auto nie wchodzi na wysokie obroty
Opis tematu: są problemy w zakresie 3000-5000rpm - co może być tego przyczyną?
4. Niewskazane są tytuły zbyt ogólnikowe, np. tytuł "hamulce", w zasadzie nic to nikomu nie powie.

HMP

  • Gość
klocki i tarcze
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Marzec 2014, 22:31:57 »
Najlepsza opcja to zawsze oryginał (no może prawie zawsze). Ewentualnie TRW, tu masz mój mail beate.info@o2.pl podeślij mi nr katalogowy, to sprawdzę Ci co do Ciebie pasuje.

gto.ferrari.599

  • Gość
[Sonata EF] Tarcze i klocki hamulcowe
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Marzec 2014, 21:29:31 »
Witam... Mam to samo pytanie...(nie chciałem zakładać nowego tematu) tylko dotyczy ono osi tylnej i silnika 2.7v6 z tarczobębnem... Dzwoniłem do ASO za oryginał zaproponował mi 290zł (i tu się przeraziłem)... Czy warto kupować nowe klocki ori. czy dobry zamiennik za ok 160zł... Czy może dają jakieś upusty w ASO?; Jakiej marki są wkładane klocki na pierwszy montaż?
Za wszelkie odpowiedzi dziękuję ...
Pozdrawiam :)

radeks

  • Gość
[Sonata EF] Tarcze i klocki hamulcowe
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Marzec 2014, 23:12:10 »
Witam!

minimum to TRW, które to i tak wykrzywia się na przedniej osi. Z Brembo jest coś nie tak....chyba są podróbki na rynku. ATE bardzo dobre. Bezproblemowo działają tylko oryginalne. Pamiętaj biedny ( lub oszczędny ) kupuje dwa razy.

gto.ferrari.599

  • Gość
[Sonata EF] Tarcze i klocki hamulcowe
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Marzec 2014, 08:19:25 »
Witam... Właśnie TRW i ATE brałem pod uwagę ale obawiałem się pisków (u kumpla cały czas piszczą) więc wybrałem oryginalne na necie za 140zł u Fox'a z Rzeszowa (nie widziałem o nim złych opinii) i myślę że będą to faktycznie oryginalne... Przekonam się jak przyjdą i dam wam znać dla potomności...
Pozdrawiam

Offline PatrykTrojan

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
[Sonata EF] Tarcze i klocki hamulcowe
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lipiec 2014, 16:36:02 »
Cytat: "gto.ferrari.599"
Witam... Właśnie TRW i ATE brałem pod uwagę ale obawiałem się pisków (u kumpla cały czas piszczą) więc wybrałem oryginalne na necie za 140zł u Fox'a z Rzeszowa (nie widziałem o nim złych opinii) i myślę że będą to faktycznie oryginalne... Przekonam się jak przyjdą i dam wam znać dla potomności...
Pozdrawiam


Witam,
Ja przy swojej Sonatce klocki i tarcze na obu osiach mam z TRW i piszczą podczas delikatnego hamowania

radeks

  • Gość
[Sonata EF] Tarcze i klocki hamulcowe
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lipiec 2014, 19:43:34 »
jak coś piszczy to na pewno nie dlatego, ze producent robi coś złe ale montażysta. jeśli wszystko w zacisku wyczyścisz umyjesz i nasmarujesz tam gdzie trzeba pasta miedziana ( trochę przestarzałe rozwiązanie ) lub lepsza np. Würth ma b.dobre rozwiązania i dotrzesz klocki do tarcz do co może piszczeć?! oczywiście jeśli kupisz tarcze i klocki za sto złotych to na piszczenie najlepsze będzie zanurzenie wszystkiego przed montażem w oleju najlepiej na kilka godzin. piszczeć nie będzie na 1000% i hamować na 100000000000000%.

wiem ze są domowi mechanicy, którzy smarują tarcze....delikatnie....

gto.ferrari.599

  • Gość
[Sonata EF] Tarcze i klocki hamulcowe
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lipiec 2014, 08:54:17 »
Ja zakupiłem klocki na tylną oś oryginał... 220zł z przesyłką... i jest rewelacja :D Nic od założenia nie piszczy, nie skrzypi i jest miodzio...
Co do zamienników po porównaniu z ori to zamiennik nie jest wcale podobny wyglądem i właściwościami  do ori... I nigdy nie kupie już zamiennika... (będę się starał, chyba że cena orginału będzie nadto zaporowa)

kkamykk

  • Gość
[Sonata EF] Tarcze i klocki hamulcowe
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lipiec 2014, 11:01:44 »
Gdy swojego czasu pracowałem w sklepie z częściami samochodowymi, to najczęściej sprzedającymi się klockami były te firmy LPR. Pamiętam, że przyjechał kiedyś nawet koleś taką Audi A8 D3 W12 i na gwałt chciał wymienić klocki, ale nigdzie nie mógł dostać. W hurtowni były dostępne na ten sam dzień tylko te LPR właśnie. Mówił, że muszą być zajebiste, bo w niedzielę wiezie wesele i nie mogą mu one piszczeć. Powiedziałem mu, że gwarancji na to, że nie będą piszczeć mu nie dam, ale i tak wziął. O dziwo jak przyjechał następnym razem po filtry, to powiedział, że nie chce już innych klocków, bo te nie dość, że nie piszczą, to jeszcze tanie były :)
Taka oto sytuacja. Także zależy od przekonania. Od siebie tylko dodam, że firmę HART najlepiej omijać z daleka. Przynajmniej w sprawie hamulców. Kolega założył tarcze tej firmy i jedna pękła :O