Autor Wątek: [i10 PA] Wycieraczki  (Przeczytany 3145 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pomorzanka

  • Gość
Wycieraczki
« dnia: 08 Listopad 2009, 19:14:46 »
Dobry wieczór.

Przewertowałam całe (no, prawie;) forum, i nigdzie nie mogę nic znaleść na temat modelu i10. Czy nikt jeszcze nic nie napisał, czy szukam w złym miejscu? jeśli tak to proszę o przekierowanie na właściwe strony, chciałabym się podzielić kilkoma uwagami na jego temat.

Chodzi mi np. o wycieraczki - czy to jest normalne (tak jest w moim autku) - że nie ma przerywanego trybu majtania owymi, czy tylko u mnie tak jest? Są tylko 3 tryby: ręczny, 1-szybki i 2-bardzo szybki. Wcześniej nie sprawiało mi to problemu, ale teraz, kiedy na dobre przyszła jesień i mżawki są niemalże codziennie, tryb 1 jest za szybki, a strasznie kłopotliwe jest, kiedy co kilkanaście sekund trzeba samemu sięgnąć do manetki. Czy to tak ma być, czy jest to oszczędność koncernu na najtańszych wersjach (mam i10 classic), czy w moim egzemplarzu jest coś nie tak? Zanim pojadę do serwisu, chciałabym zapytać, czy ktoś jeszcze z tym się spotkał?

[ Komentarz dodany przez: Witek: 2009-11-08, 20:57 ]
Dobry dział na ten temat, nikt nie poruszał jeszcze spraw związanych z i10 :)
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 13:14:12 przez Brt »

d_slaski

  • Gość
Wycieraczki
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopad 2009, 20:46:08 »
Nie wiem jak jest w I10 (może instrukcja to wyjaśni). Ja miałem już parę różnych samochodów i każdy miał co najmniej: 1 - praca przerywana, 2 - szybko i 3 - wolno. Pozdrawiam i życzę dobrego uzytkowania samochodziku.

Pomorzanka

  • Gość
Wycieraczki
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopad 2009, 22:39:35 »
Dobrze więc, że zaczęłam, a jednocześnie szkoda, że z nikim nie mogę się podzielić wrażeniami z jazdy tym maluchem;) co do wycieraczek - wstydź się Hyundai, wstydź - takie oszczędności to już przesada! Zgodnie z radą sprawdziłam w instrukcji - faktycznie tryb przerywany to "opcja", która najwyraźniej nie występuje w mojej wersji, szkoda tylko, że nie zostałam o tym poinformowana przed zakupem, a prawdę powiedziawszy, wydawało się to taką oczywistością, że nie przyszłoby mi nawet do głowy o to pytać...

 Nawet w moim tico (świętej pamięci) tryb przerywany był, i z jazdą podczas mżawki nie było problemu. Mądry Polak po szkodzie... Czy ktoś wie, czy można "dorobić" taką funkcję, czy mam się pogodzić z faktem, że wycieraczka albo zapierdziela po prawie suchej szybie, albo sama muszę pilnować widoczności?

Zbyszek

  • Gość
Wycieraczki
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopad 2009, 22:46:24 »
Swoją drogą jestem zdziwiony, że we współczesnym modelu auta nie ma tej funkcji w standardzie... zapytaj w ASO o mozliwośc "dołożenia" tej funkcji i oczywiście o koszty tej operacji, które nie koniecznie muszą byc niskie...

Witek

  • Gość
Wycieraczki
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Listopad 2009, 22:46:52 »
Cytat: "Pomorzanka"
Czy ktoś wie, czy można "dorobić" taką funkcję,


Dorobienie na pewno jest możliwe, ale z racji tego, że to nowy samochód najprawdopodobniej w ASO, a tam trzeba się liczyć, ze sporym wydatkiem...