Forum > Portal

Veloster dostanie TURBO !!

(1/1)

speedmaster:
Veloster to naprawdę fajne auto. Nietuzinkowe, komfortowe i świetnie wykonane. Niestety oferowane jest z jednym tylko - i do tego mało dynamicznym - silnikiem. Niebawem się to zmieni.
Dziś Velostera można kupić z dowolnym silnikiem pod warunkiem, że będzie to benzynowe, wolnossące 1.6. 140 KM i 167 Nm maksymalnego momentu obrotowego na papierze robią dobre wrażenie, "na żywo" niestety rozczarowują. Podczas konferencji Kii i Hyundaia dotyczącej rozwoju układów napędowych zaprezentowano wreszcie nową, długo zapowiadaną konstrukcję, która trafić ma m.in. pod maskę Velostera.


Chodzi o 1.6 T-GDI - turbodoładowaną jednostkę benzynową. Z pomocą turbosprężarki typu twin scroll silnik rozwija moc 204 KM przy 6000 obr./min. i 265 Nm momentu przy 1750 obr./min. Veloster będzie pierwszym modelem, który skorzysta z nowego motoru. Mocniejsza odmiana modelu pojawi się w salonach Hyundaia w połowie przyszłego roku.

Źródło:http://www.m.moto.pl

Młody:
To auto ma sens tylko z turbo. Żeby się zaczęło sprzedwać w Europie to musi być naprawdę bardzo duża moc. Przy silniku 1.6 raczej nie zrobiłby kariery ten samochód w Europie.

Brt:
Z tego co pamiętam miało być jeszcze 2.0T, silnik jak w Gen Coupe.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej