Autor Wątek: mata wyciszajaca pokrywe silnika oraz osłony dolne silnika  (Przeczytany 11794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Andreas

  • Gość
mata wyciszajaca pokrywe silnika oraz osłony dolne silnika
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Styczeń 2010, 15:46:09 »
mozna prosic o jakis szkic,rysunek tej oslony, czy jest zabezpieczona w jakis sposob przed
korozja. Cena powala ;(

tomanek53

  • Gość
mata wyciszajaca pokrywe silnika oraz osłony dolne silnika
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Styczeń 2010, 18:28:59 »
Cytat: "Andreas"
Cena powala

No tak! Dokładnie tak samo myślisz jak ja w październiku! Faktycznie, cena niska nie jest!
Niemniej jednak wszelkie doposażenia auta z zasady tanie nie są! Widzę, że masz nowy samochód, zatem i chęć wydawania na nie pieniędzy musi być jeszcze spora!

To wiem z kolei sądząc po sobie, - w sumie poważnym (56!) starszym panu.
Od czasu, gdy w końcu września odebrałem nowe auto, wydałem już (360 mata + 690 osłona + 160 siatka - której mi nie dali u dealera!) w sumie 1210 zł!
Na wiosnę szykuję jeszcze obręcze alu! Nieorginalne oczywiście bo Hyundai liczy sobie jak za zboże!

Jednak akurat te 690 zł. wydałem bardzo dobrze! Osłona jest wykonana ze stali tłoczonej o grubości 2mm, jest zabezpieczona antykorozyjnie i polakierowana trwałym lakierem proszkowym.
Ponadto jest po prostu estetyczna, żeby nie powiedzieć, że ładna!

Na filmie reklamowym strony, której link zamieściłem wyżej, pokazują w sumie bardzo podobną osłonę w samej końcówce filmiku!
Miałem gdzieś zdjęcia zamontowanej osłony, bo nauczony prozą życia, zabrałem aparat fotograficzny na montaż osłony do zaprzyjaźnionego warsztatu. Jakby nie pasowała, to dowód będzie jak znalazł (tak kombinowałem!)

Ale osłona pasowała idealnie a mechanicy zużyli całe 5 minut na jej montaż!

Teraz to już nie zdejmę, choćby mi i 1000 zł dawali!

***

Carexpert

  • Gość
mata wyciszajaca pokrywe silnika oraz osłony dolne silnika
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Styczeń 2010, 21:39:56 »
Nareszcie Autotraper sprowadza firmowe oslony a nie sprzedaja swoje lipne tandety. Pracowale w Autotraperze i wiem jakie tandety wciskali ludzia i za jakie pieniadze! Jezeli zalozyli ja w 5 minut i pasowala to na 100% nie jest ich produkcji ta oslona bo tamte nigdy nie pasowaly a te czasem drogie firmowe byly czesto niekompletne i sztukowane by zalozyc do auta. Potem wszystko korodowalo a wazylo tyle ze w dwie osoby trzeba bylo je zakladac by kogos nie zabily!

tomanek53

  • Gość
mata wyciszajaca pokrywe silnika oraz osłony dolne silnika
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Styczeń 2010, 22:56:17 »
A mnie Autotraper kojarzy się bardzo pozytywnie! Przede wszystkim z marką Jeep i sportem offroadowym!
Osłon z pewnością nie produkują, bo by musieli dysponować fabryką wyposażoną w potężną tłocznię a przynajmniej prasę przemysłową o znacznych możliwościach.
Ta skala oferty wyklucza zresztą samodzielną produkcję!

Słyszałem, że osłony przyjeżdżają do Autotrapera z Niemiec.

***

Carexpert

  • Gość
mata wyciszajaca pokrywe silnika oraz osłony dolne silnika
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Styczeń 2010, 00:21:45 »
Zawsze montowali oslony czasem nawet innych firm jak np Warm. Niestety sporo tych oslon bylo ich marnej produkcji. Zazwyczaj robil je "Diabeł Tasmański" i to byly te zle dopasowane. Czasem robił Janek a z nim sporo wypilismy... ale Janek swoj chłop robil dobre osłony. Niestety nawet dobra oslone powinno sie dobrze pomalowac a nie sprayem z marketu a tak czesto robiono. Moze wreszcie pozadnie wzieli sie za import zamiast za lipna produkcje. Bez tloczni robili oslony. "Diabeł" zamykal sie u siebie na spawalni bral szablon i wg niego robil oslony. Wycinal wiercil spawal i robil. Nie wiesz co potrafili zrobic... Nie takie konstrukcje tam powstaly!!! A samochod Majchrzakowi na Paryz Dakar to niby kto i gdzie zrobil? Nie wygral bo nie mogl gdyz auto bylo za ciezkie. Ale wystartowal i jechal. "Dakarowka" do tej pory jezdzi juz jako cywilne auto a wlasciciel nie wie za ma 2 podlogi i auto po najciezszym rajdzie. Przerabilismy auta na terenowki za duuuuze pieniadze czasem wkladajac cos wbrew logice bo marketing goscia naciagnal na cos co z gory bylo wiadomo ze nie bedzie dobrze dzialac. Nawet nie wiesz jakie walki sie tam kreci... Najwieksze jakie w zyciu widzialem byly wlasnie tam...
Teraz to nie tylko Jeep ale tez moj ulubiony Chrysler takze Dodge i niedawno Suzuki!

tomanek53

  • Gość
mata wyciszajaca pokrywe silnika oraz osłony dolne silnika
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Styczeń 2010, 01:10:59 »
No, ja takiej wiedzy niestety nie mam!

Tylko przyjaciel, który kupił osłonę prawie rok wcześniej (i przy okazji zachęcił i mnie!) wspomniał kiedyś, że musiał czekać na realizację zamówienia około 10 dni bo mu powiedzieli, że w magazynie nie mają ale wkrótce sprowadzą z Niemiec.

***

yeti431

  • Gość
mata wyciszajaca pokrywe silnika oraz osłony dolne silnika
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Styczeń 2010, 22:13:42 »
Mam do Pana pytanie. czy jak zamontuje się osłonę podwozia taką jak Pan nie traci się gwarancji. Co na to serwis. Kupiłem i30cw dosłownie 3 tygodnie temu

Carexpert

  • Gość
mata wyciszajaca pokrywe silnika oraz osłony dolne silnika
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Styczeń 2010, 22:23:49 »
Nie maja mozliwosci zabrania gwarancji. Gwarancje mozna podwazyc przy zmianach konstrukcyjnych braku przegladow czy ingerencji w podzespoly. Dodatkowo to gwarant jest zobowiazany do udowodnienia ze awaria wystapila z powodu przerobki. Nie moze powiedziec ze auto nie ma gwarancji bo np ma zalozone CB radio. Musi udowodnic ze np zle zalozone CB spowodowalo zwarcie i wywalilo cos tam.
Tyle teorii ale nasi dzielni sprzedawcy znani sa z tego ze maja gdzies lub nie znaja sie na przepisach unijnych i czasem cos kabinuja.

tomanek53

  • Gość
mata wyciszajaca pokrywe silnika oraz osłony dolne silnika
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Styczeń 2010, 22:43:44 »
Cytat: "yeti431"
czy jak zamontuje się osłonę podwozia taką jak Pan nie traci się gwarancji.

Prawdę powiedziawszy, nie zastanawiałem się nad tym problemem. Niemniej jednak, mam już ponad pięć tysięcy przebiegu i zdążyłem, na przykład, dwa razy wymienić olej w silniku.
Ponieważ jednak stosuję oryginalne filtry oleju, nawet nie wyobrażam sobie jakby mogli mi to udowodnić, a co dopiero zarzucić, że eksploatuję samochód ze szkodą dla trwałości jednostki napędowej (używam Mobila New Life 0W/40, zamiast "firmowego" Castrola)
Podobnie sprawa ma się z osłoną silnika, - zawsze można pojechać na przegląd bez!
Ale pewnie zamiast się wygłupiać, po prostu zapytam o to w autoryzowanym serwisie Hyundaia, lub jakimkolwiek innym, który dokonuje gwarancyjnych przeglądów samochodów.
Tak na wszelki wypadek, bo jednak nie sadzę aby osłona stwarzała problemy z gwarancją!

Poza tym, osłona pod silnikiem, to nie przeróbka ani też ingerencja w konstrukcję auta.
To raczej dowód dbałości w eksploatowaniu samochodu!

Za spalony alternator (bryzgami wody z piaskiem, lodem i śniegiem spod kół!), lub uszkodzoną miskę olejową, żadna gwarancja z całą pewnością nie zapewni mi zwrotu kosztów napraw!

Po to zresztą te osłony się produkuje!

***

Wojtek123

  • Gość
mata wyciszajaca pokrywe silnika oraz osłony dolne silnika
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Styczeń 2010, 09:59:37 »
A u mnie osłona silnika jest fabryczna. Co prawda z jakiegoś tworzywa i z otworami ale pewnie część wody i błota zatrzyma. Moje autko to "dieselek" kupiony w grudniu 2009.

Pozdrawiam

IgoReCzeK

  • Gość
mata wyciszajaca pokrywe silnika oraz osłony dolne silnika
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Styczeń 2010, 10:37:07 »
Cytat: "Wojtek123"
A u mnie osłona silnika jest fabryczna.

Witam. No proszę! Jakie pozytywne zaskoczenie. :mrgreen: Niestety ten plastyk mimo, że jest dość elastyczny nie będzie tak skuteczny w ochronie wspominanych elementów jak tłoczona blacha 2mm (plusem jest to, że samochód jest lżejszy przynajmniej o 8 kg). Tak czy siak, trend producenta naszych szanownych samochodów idzie w dobrym kierunku. ;-) Pozdrawiam Wszystkich użytkowników i30 - Igor.
P.S.
U mnie nie przewidziano fabrycznie takiej osłony.

tomanek53

  • Gość
mata wyciszajaca pokrywe silnika oraz osłony dolne silnika
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Styczeń 2010, 16:37:43 »
Cytat: "IgoReCzeK"
plusem jest to, że samochód jest lżejszy przynajmniej o 8 kg

Osłona tłoczna z 2mm stali do i-30 waży dokładnie 5,5 kg. Ale osłona z tworzywa też coś waży. Zatem różnica wyniesie pewnie mniej niż 4 kg.

***

IgoReCzeK

  • Gość
mata wyciszajaca pokrywe silnika oraz osłony dolne silnika
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Styczeń 2010, 17:22:21 »
Cytat: "tomanek53"
Zatem różnica wyniesie pewnie mniej niż 4 kg.

Witam. Faktycznie przeoczyłem ten fakt, że u Was jest ona mniejsza niż w Sonacie gdzie waży ponad 12kg dla modelu EF, więc myślałem, że będzie to jakieś 10kg - sorry za nieuwagę, nie doczytałem dobrze w katalogu. ;/ Pozdrawiam.