Forum > Trajet

stacyjka- kluczyk...

(1/1)

Gwiazdor_1992:
Witam.
Mam problem z moim Trajecikiem, a dokładniej ze stacyjką.... Nie mogę wyjąc kluczyka ze stacyjki. Co to może być za przyczyna?? Co trzeba wymienić??

Proszę o pomoc.

IgoReCzeK:
Witam. Nie jest to czasem związane z blokadą kierownicy? Czasem jak się zablokuje kierownica jeszcze przed wyjęciem kluczyka ze stacyjki w pozycji neutralnej do wyjęcia, to nie można go wyciągnąć ( ani przekręcić - oczywiście ). Rozwiązaniem jest poruszanie kołem kierowniczym w lewo i w prawo trzymając za kluczyk - czuć kiedy rygiel się odblokowuje. Pozdrawiam Igor.

Gwiazdor_1992:

--- Cytat: "IgoReCzeK" ---Witam. Nie jest to czasem związane z blokadą kierownicy? Czasem jak się zablokuje kierownica jeszcze przed wyjęciem kluczyka ze stacyjki w pozycji neutralnej do wyjęcia, to nie można go wyciągnąć ( ani przekręcić - oczywiście ). Rozwiązaniem jest poruszanie kołem kierowniczym w lewo i w prawo trzymając za kluczyk - czuć kiedy rygiel się odblokowuje. Pozdrawiam Igor.
--- Koniec cytatu ---

To nie to...

Problem niby rozwiązany. Pojechałem do jakiegoś "majstra" puknął 3 razy w stacyjkę (dosłownie) i kluczyk wyjmuje bez problemu.

Pojawił się inny problem... Nie moge otworzyć ani zamknąc samochodu z pilota... Kontrolka na pilocie świeci, więc on sam działa. Co to możę być?? Immobiliser??
Z kluczyka otwieram/zamykam samochód bez problemu.

azahiel:

--- Cytat: "Gwiazdor_1992" ---
--- Cytat: "IgoReCzeK" ---Witam. Nie jest to czasem związane z blokadą kierownicy? Czasem jak się zablokuje kierownica jeszcze przed wyjęciem kluczyka ze stacyjki w pozycji neutralnej do wyjęcia, to nie można go wyciągnąć ( ani przekręcić - oczywiście ). Rozwiązaniem jest poruszanie kołem kierowniczym w lewo i w prawo trzymając za kluczyk - czuć kiedy rygiel się odblokowuje. Pozdrawiam Igor.
--- Koniec cytatu ---

To nie to...

Problem niby rozwiązany. Pojechałem do jakiegoś "majstra" puknął 3 razy w stacyjkę (dosłownie) i kluczyk wyjmuje bez problemu.

Pojawił się inny problem... Nie moge otworzyć ani zamknąc samochodu z pilota... Kontrolka na pilocie świeci, więc on sam działa. Co to możę być?? Immobiliser??
Z kluczyka otwieram/zamykam samochód bez problemu.
--- Koniec cytatu ---



Miałem kiedyś podobny problem wymieniłem baterie i jest ok -problem zniknął,spróbuj u mnie zadziałało...

Gwiazdor_1992:

--- Cytat: "azahiel" ---
Miałem kiedyś podobny problem wymieniłem baterie i jest ok -problem zniknął,spróbuj u mnie zadziałało...
--- Koniec cytatu ---

Niestety... Bateria wymieniona- efektu 0.

Proszę o inne pomysły na zniwelowanie tej "usterki"

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej