Autor Wątek: stacyjka- kluczyk...  (Przeczytany 3638 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gwiazdor_1992

  • Gość
stacyjka- kluczyk...
« dnia: 04 Listopad 2009, 21:17:53 »
Witam.
Mam problem z moim Trajecikiem, a dokładniej ze stacyjką.... Nie mogę wyjąc kluczyka ze stacyjki. Co to może być za przyczyna?? Co trzeba wymienić??

Proszę o pomoc.

IgoReCzeK

  • Gość
stacyjka- kluczyk...
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopad 2009, 08:37:43 »
Witam. Nie jest to czasem związane z blokadą kierownicy? Czasem jak się zablokuje kierownica jeszcze przed wyjęciem kluczyka ze stacyjki w pozycji neutralnej do wyjęcia, to nie można go wyciągnąć ( ani przekręcić - oczywiście ). Rozwiązaniem jest poruszanie kołem kierowniczym w lewo i w prawo trzymając za kluczyk - czuć kiedy rygiel się odblokowuje. Pozdrawiam Igor.

Gwiazdor_1992

  • Gość
stacyjka- kluczyk...
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Listopad 2009, 19:33:44 »
Cytat: "IgoReCzeK"
Witam. Nie jest to czasem związane z blokadą kierownicy? Czasem jak się zablokuje kierownica jeszcze przed wyjęciem kluczyka ze stacyjki w pozycji neutralnej do wyjęcia, to nie można go wyciągnąć ( ani przekręcić - oczywiście ). Rozwiązaniem jest poruszanie kołem kierowniczym w lewo i w prawo trzymając za kluczyk - czuć kiedy rygiel się odblokowuje. Pozdrawiam Igor.

To nie to...

Problem niby rozwiązany. Pojechałem do jakiegoś "majstra" puknął 3 razy w stacyjkę (dosłownie) i kluczyk wyjmuje bez problemu.

Pojawił się inny problem... Nie moge otworzyć ani zamknąc samochodu z pilota... Kontrolka na pilocie świeci, więc on sam działa. Co to możę być?? Immobiliser??
Z kluczyka otwieram/zamykam samochód bez problemu.

azahiel

  • Gość
stacyjka- kluczyk...
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Listopad 2009, 20:19:41 »
Cytat: "Gwiazdor_1992"
Cytat: "IgoReCzeK"
Witam. Nie jest to czasem związane z blokadą kierownicy? Czasem jak się zablokuje kierownica jeszcze przed wyjęciem kluczyka ze stacyjki w pozycji neutralnej do wyjęcia, to nie można go wyciągnąć ( ani przekręcić - oczywiście ). Rozwiązaniem jest poruszanie kołem kierowniczym w lewo i w prawo trzymając za kluczyk - czuć kiedy rygiel się odblokowuje. Pozdrawiam Igor.

To nie to...

Problem niby rozwiązany. Pojechałem do jakiegoś "majstra" puknął 3 razy w stacyjkę (dosłownie) i kluczyk wyjmuje bez problemu.

Pojawił się inny problem... Nie moge otworzyć ani zamknąc samochodu z pilota... Kontrolka na pilocie świeci, więc on sam działa. Co to możę być?? Immobiliser??
Z kluczyka otwieram/zamykam samochód bez problemu.



Miałem kiedyś podobny problem wymieniłem baterie i jest ok -problem zniknął,spróbuj u mnie zadziałało...

Gwiazdor_1992

  • Gość
stacyjka- kluczyk...
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Listopad 2009, 21:26:22 »
Cytat: "azahiel"

Miałem kiedyś podobny problem wymieniłem baterie i jest ok -problem zniknął,spróbuj u mnie zadziałało...

Niestety... Bateria wymieniona- efektu 0.

Proszę o inne pomysły na zniwelowanie tej "usterki"