Autor Wątek: [Santa Fe CM] Pojemność zbiornika paliwa. Zgodnie z instrukc  (Przeczytany 10479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

santa claus

  • Gość
[Santa Fe CM] Pojemność zbiornika paliwa. Zgodnie z instrukcją?
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Wrzesień 2015, 13:49:01 »
To tak jak z piwem. :mrgreen:  Ile byś nie kupił butelek 0.5 litra po wlaniu do szklanki 0,5 nigdy nie zrównuje się z linią ( no chyba, że liczymy pianę) a ostatnio 0,65 litra weszło mi do szklanki 0,5 :shock:

Mistrz podsumowałeś temat moim zdaniem, a pytanie: Czy zwracałeś uwagę na stacji, że źle mają ustawiony dystrybutor? Zgłosiłeś do UOKiKU (chyba) ? To chyba karalne jest... i jeszcze jedna rzecz...na niektórych stacjach zabraniają wlewania do karnistrów... może coś jest na rzeczy z tym.

Mistrz

  • Gość
[Santa Fe CM] Pojemność zbiornika paliwa. Zgodnie z instrukcją?
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Wrzesień 2015, 21:22:49 »
Nie zwracałem uwagi nikomu, jedynie wśród znajomych rozgłosiłem i na tym się skończyło. W sumie to nie miałem dowodu na to że wlali mi za mało bo zawsze mogli powiedzieć że tamci maja źle ustawione i leją za dużo, a u nich jest dokładnie 20l więc dopóki nie ma się dokładnej miary to niewiele można im zrobić.

Z tym zabranianiem do kanistrów to podobno tylko jak nie ma atestu na paliwo (a że ja mam większość po oleju silnikowym lub nawozach płynnych no to teoretycznie odpadają), ale gdy zapytałem pracownika stacji skąd ten zakaz to usłyszałem: ,,Pan se możesz lać bo nic panu nie zrobią, a jak ja będę lał to mogą mnie z roboty wywalić za niestosowanie się do BHP". No i bądź tu mądry ;-)

jajfa

  • Gość
[Santa Fe CM] Pojemność zbiornika paliwa. Zgodnie z instrukcją?
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Wrzesień 2015, 14:34:41 »
Każde urządzenie pomiarowe ma jakiś błąd. Teoretycznie im więcej lejesz tym błąd większy.

m4riusz123

  • Gość
[Santa Fe CM] Pojemność zbiornika paliwa. Zgodnie z instrukcją?
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Luty 2016, 13:15:59 »
Panowie a ja mam pytanie trochę z innej beczki :) ile paliwa jest w baku w momencie zasygnalizowania rezerwy?
2.2 crdi 197km.

pozdrawiam

orzeł

  • Gość
[Santa Fe CM] Pojemność zbiornika paliwa. Zgodnie z instrukcją?
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Luty 2016, 20:36:40 »
W moim autku zapala się lampka rezerwy,gdy komp pokazuje 70 km do pustego zbiornika,jako że auto spala ok 10l ON na 100 km,to powyżej 7l.