Autor Wątek: [Atos] Dziwna maź (majonez) w korku wlewu oleju?  (Przeczytany 3209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piter3173

  • Gość
Dziwna maź (majonez) w korku wlewu oleju?
« dnia: 03 Listopad 2009, 12:39:57 »
wymieniałem olej i zauwazyłem że na korku wlewu oleju i w srodku na ściankach szyjki od pokrywy zaworów również jest taka maź(majonez) co to może być(czyzby uszczelka pod głowicą) proszę o pomoc
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 11:29:30 przez Brt »

IgoReCzeK

  • Gość
Dziwna maź (majonez) w korku wlewu oleju?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Listopad 2009, 13:03:32 »
Witam. Wyglada na to, że płyn chłodzący miesza się z olejem ( choć nie jest to jednoznaczne ), tak więc trzeba będzie sprawdzić poziomy obu czyników, jeśli ubywa płynu chłodzącego, a przybywa oleju, to będzie to uszczelka, jeśli poziomy obu cieczy są niezmienne, to może to być jedynie wynikiem różnicy temperatur jakie od jakiegoś czasu nam towarzyszą i należy wówczas usuąć nalot i obserwować szybkość jego osiadania na korku ( powinien być powolny ). Pozdrawiam Igor.

valdii

  • Gość
Dziwna maź (majonez) w korku wlewu oleju?
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopad 2009, 19:57:57 »
U mnie taki "majonez" pojawia się w okresie jesienno-zimowym w obu autach ( w Lantrze i Atosie) kiedy jeżdżą na krótkich trasach. Jeśli nie ubywa znacząco płynu chłodniczego lub nie ma w nim oleju to nie ma powodu do obaw. Latem korki są czyściutkie.

wlad

  • Gość
Dziwna maź (majonez) w korku wlewu oleju?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopad 2009, 21:07:43 »
w moim atosie majonez był przez 2 lata-wynik jeżdżenia na krótkich dystansach.wystarczyło go przegonić 20-30km i osad znikał.