Autor Wątek: jaki gaz do LS'a  (Przeczytany 4100 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

jasiuekonom

  • Gość
jaki gaz do LS'a
« dnia: 28 Październik 2009, 21:21:02 »
Panowie, jak już wiecie zakupiłem scoupe LS i planuję założyć LPG. Jaki gaz polecacie i ile mniej więcej kosztuje założenie gazu do skorupki. Nawet nie wiem jaki to będzie, czy sekwencja czy ten starszy. Z góry dzięki za pomoc

adrian205

  • Gość
jaki gaz do LS'a
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń 2010, 16:36:06 »
Ja swojego scoupe kupiłem z lpg II gen. firmy LandiRenzo. Autko jest co prawda nieco słabsze na gazie- choć mi to specjalnie nie przeszkadza bo spalanie 8-11 l na setke. To jedenaście to w mieście z włączoną klimą. Ogólnie jestem zadowolony choć zdarza się, że po gwałtownym naciśnięciu na gaz przy niskich obrotach czasami sobie strzeli. Ale ten typ tak ma. Jak chcę sobie pośmigać to kręcę silnik na 5-6 tys obrotów i autko daje radę. Przejechane mam 218 tys a gaz był założony przy 160tys i odpukać problemów nie ma.
Polecam założyć gaz u dobrych i polecanych gazowników- troszkę drożej ale mniej stresów w przyszłości :mrgreen:

skali1991

  • Gość
jaki gaz do LS'a
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Styczeń 2010, 18:08:07 »
Podłącze się..
adrian205, kolego, instalacje masz sekwencyjną :>

IgoReCzeK

  • Gość
jaki gaz do LS'a
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Styczeń 2010, 23:44:42 »
Cytat: "adrian205"
a swojego scoupe kupiłem z lpg II gen. firmy LandiRenzo.

Witam. skali1991, II generacja to nie sekwencja. Tym bardziej, skoro kolega wspomina o "strzale" przy raptownym dodaniu gazu, co nie dotyczy instalacji LPG IV generacji (sekwencyjnej). Pozdrawiam Igor.
P.S.
Osobiście namawiam na instalowanie IV generacji z uwagi na większe możliwości dopasowania do charakterystyki silnika i zużycia gazu prawie na poziomie etyliny (max +0.5-1.0 litra).

Cibor

  • Gość
jaki gaz do LS'a
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Styczeń 2010, 14:10:19 »
IgoReCzeK, to powiedz czemu mi nie strzela, spala (teraz w zimie na krótkich odcinkach max 25 km a najczęściej 6 km do zgaszenia) w granicach 8/9 LPG a jak jest ciepło to 7 (sam się dziwie)?? LS'ka ma lepsze osiągi na LPG niż PB wyraźnie odczuwalne, na moje krzywe oko ma coś w granicach 95/100 HP.

Osobiście też namawiam na IV lecz jak cię nie stać jedno punktowiec dobrze wyregulowany też ładnie chodzi.

IgoReCzeK

  • Gość
jaki gaz do LS'a
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń 2010, 12:40:22 »
Cytat: "Cibor"
to powiedz czemu mi nie strzela

Witam. Bo dobrze ustawiona instalacja LPG II generacji nie strzela i mimo, że jest to mniej zaawansowana technologia, to wcale nie neguję zasadności jej montowania. Problem, polega na tym, że ma mniejsze możliwości regulacji w porównaniu do instalacji IV generacji. II generacja powinna być dobrze skonfigurowana pod kontem zamontowanych części do danego silnika, co dla wytrawnego "gaziarza" nie stanowi problemu, ale nie zawsze na takiego uda się trafić, tym bardziej, że Hyundai nadal nie jest marką powszechną i trudno zdobyć praktykę na poszczególnych modelach. Pozdrawiam Igor.
P.S.
Nie wiem jak u Ciebie Cibor, ale w Accentach przy II generacji widziałem poważną ingerencję w układ dolotowy powietrza, co nie ukrywajmy niekorzystanie wpływa na jego moc przy zasilaniu etyliną.

Cibor

  • Gość
jaki gaz do LS'a
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Styczeń 2010, 16:19:13 »
IgoReCzeK, u mnie też była ingerencja w układ dolotowy, zamontowałem stożek Simota w obudowie z karbonu. Dzięki odetkaniu dolotu, spadło zużycie LPG (chociaż myślałem że wzrośnie); moc się podniosła, fakt na zwykłej puszcze z filtrem strzelało. Co do PB to stożek jej nie szkodzi.

POZDRAWIAM!