Forum > Instalacja LPG, CNG, inne

jaki gaz do LS'a

<< < (2/2)

IgoReCzeK:

--- Cytat: "Cibor" ---to powiedz czemu mi nie strzela
--- Koniec cytatu ---

Witam. Bo dobrze ustawiona instalacja LPG II generacji nie strzela i mimo, że jest to mniej zaawansowana technologia, to wcale nie neguję zasadności jej montowania. Problem, polega na tym, że ma mniejsze możliwości regulacji w porównaniu do instalacji IV generacji. II generacja powinna być dobrze skonfigurowana pod kontem zamontowanych części do danego silnika, co dla wytrawnego "gaziarza" nie stanowi problemu, ale nie zawsze na takiego uda się trafić, tym bardziej, że Hyundai nadal nie jest marką powszechną i trudno zdobyć praktykę na poszczególnych modelach. Pozdrawiam Igor.
P.S.
Nie wiem jak u Ciebie Cibor, ale w Accentach przy II generacji widziałem poważną ingerencję w układ dolotowy powietrza, co nie ukrywajmy niekorzystanie wpływa na jego moc przy zasilaniu etyliną.

Cibor:
IgoReCzeK, u mnie też była ingerencja w układ dolotowy, zamontowałem stożek Simota w obudowie z karbonu. Dzięki odetkaniu dolotu, spadło zużycie LPG (chociaż myślałem że wzrośnie); moc się podniosła, fakt na zwykłej puszcze z filtrem strzelało. Co do PB to stożek jej nie szkodzi.

POZDRAWIAM!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej