Autor Wątek: WAŻNE!!! Zasady i kary za niepoprawne zakładanie i opis tema  (Przeczytany 6664 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
Z racji tego, że ludziom nie chce się dokładnie opisywać tematów i problemów, o ortografii już nie mówię, a mi jak również innym moderatorom zapewne kopać po raz 10 chyba w tematach po to, żeby to wszystko wyglądało i coś wnosiło od dnia 05.01.2013 r. obowiązuje bezwzględne stosowanie się do zasad poprawnej publikacji i opisów tematów.

Tworzymy wątek, tagujemy jakie auto, wpisujemy w nawiasach kwadratowych [], np. [Lantra J1].
Piszemy temat - co się dzieje, czego dotyczy usterka, rozwiązanie ewentualnego problemu.
Opis - szersze wyjaśnienie o co chodzi lub jakiej pomocy oczekujesz.

Każdy źle opisany temat i nie zawierający nic treściwego będzie natychmiast USUWANY chyba że stosowna informacja pojawi się u moderatora na PW aby taki temat lub opis zmienić zanim zostanie on USUNIĘTY.
KONIEC z tematami olejowymi. Jest to temat rzeka rozwijający się wszędzie, gdyby nie ingerencja to pewnie na głównej stronie by się pojawił.
KONIEC z tematami jednowyrazowymi typu "PROBLEM", "USTERKA" lub "AWARIA" itp.
Dział WARSZTAT, z samej zasady, wnosi że będą tu umieszczane problemy i rozwiązania problemów i usterek. Jeśli ktoś nie ma czasu przynajmniej napisać poprawnie tematu i opisu problemu, a ma czas czekać potem na odzew, bo otagował temat jako "PILNY", to chyba tak naprawdę nie chce uzyskać pomocy i robi tylko śmietnik na forum !!! To tylko miła wola ludzi tworzących to forum i klub, że ludzie bez rejestracji mogą tu pisać ale, pewne zasady zawsze będą obowiązywać.


A teraz dlaczego, co i jak!
Jak niektórym może się wydawać, moderator to nie dojna krowa która pasie się na roli i tylko czeka na każdy post tytułowany nazwą części albo po prostu informacją napotkaną na allegro typu: "Pasuje do wszystkich modeli" itd itd. Wnosi to tyle co kot do kuwety i automatycznie gdy coś takiego się pojawi, natychmiast będzie usuwane.
Nie ma czasu na uczenie ludzi podstawowych rzeczy jak: "Zatytułuj tak żeby inni mogli Ci pomóc".
Często wchodzę na forum, patrzę, a tam tytuł tematu: "ŻARÓWKI". I o co chodzi? Znalazł żarówki w piwnicy, policzył i wyszło mu parzyście, czy może chce wsadzić domowe do auta lub na odwrót? Po takim opisaniu tematu lub tytule - około 10 pierwszych postów to jest wyjaśnianie sprawy i dopiero może gdzieś na drugiej, trzeciej stronie jest akcja pomocy!