Autor Wątek: [Atos Prime] [Atos Prime] Atos Prime - problem z odpalaniem  (Przeczytany 21256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marrek30

  • Gość
[Atos Prime] Atos Prime - problem z odpalaniem
« dnia: 22 Styczeń 2012, 22:40:49 »
Witam, mam Atosa Prime rok 2000 i problem z odpalaniem za każdym razem, czy zimny czy ciepły, to nie pali od kopa trzeba dłużej kręcić i dodać nogą gazu. Są nowe części: świece, kable, filtr powietrza, kopułka, czyszczone wtryski, przepustnica.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:08:27 przez Brt »

Vanitum

  • Gość
[Atos Prime] Atos Prime - problem z odpalaniem
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Styczeń 2012, 09:56:11 »
Ile to jest dłużej kręcić?

Próbowałeś zmienić paliwo?

marrek30

  • Gość
[Atos Prime] Atos Prime - problem z odpalaniem
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Styczeń 2012, 15:44:21 »
witam ponownie,a wiec musze krecic okolo 4do5 sekund do tego musze delikatnie wciskac pedal gazu.auto jest tez zasilane lpg ale za kazdym razem odpalam na paliwie.w baku mam v-power z shella. mam jeszcze jedna pytanie o pompke paliwa jak przekrece kluczycz to slychac jak pompuje i spoko tylko jak wylacze kluczyc  to tez slychac  pompke jagby tez cos pompowala.chodzi o momemt wtedy jak probuje odpalic a nie odpala

Kurako

  • Gość
[Atos Prime] Atos Prime - problem z odpalaniem
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Styczeń 2012, 15:57:17 »
jak jezdziłem hondą Civic 5 gen, miałem bardzo podobnie, powodem była mała ilość paliwa w baku, ponieważ była tam źle wykalibrowana linka do pływaka  i mi pokazywał błędny stan na desce rozdzielczej. Spróbuj zalać więcej do baku i sprawdz :)  bo zgaduje zejak jezdzisz na LPG to nie jezdzisz z jakas duzą iloscia paliwa :)

marrek30

  • Gość
[Atos Prime] Atos Prime - problem z odpalaniem
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Styczeń 2012, 07:24:08 »
paliwa jest duzo ponad pol baku.za tygdzien oddam auto do mechanika kolejnego moze cos zaradzi i znajdzie przyczyne.aha jak jade na paliwie i zdejme noge z gazu to auto szarpie

tumariusz

  • Gość
[Atos Prime] Atos Prime - problem z odpalaniem
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Styczeń 2012, 07:28:06 »
możesz miec zanieczyszczony silniczek krokowy , ja miałem w astrze bardzo podobne objawy, jesli chodzi o to szarpanie.

Siergiej

  • Gość
[Atos Prime] Atos Prime - problem z odpalaniem
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Styczeń 2012, 12:39:32 »
podciągnij linkę od gazu i sprawdź czy się poprawi
może sonda lambda?
ojciec tez tak miał identyczne problemy, ustawił rozrząd i wszystko cacy... a musiał jeździć na półsprzęgle albo z zaciągniętym ręcznym, bo inaczej gasł

potom

  • Gość
[Atos Prime] Atos Prime - problem z odpalaniem
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Styczeń 2012, 15:12:35 »
a jakie masz obroty na jałowym po rozgrzaniu

Siergiej

  • Gość
[Atos Prime] Atos Prime - problem z odpalaniem
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Styczeń 2012, 18:09:29 »
atos nie ma tachometru

marrek30

  • Gość
[Atos Prime] Atos Prime - problem z odpalaniem
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Styczeń 2012, 06:58:32 »
silnik jak jest cieply to obroty sa ok nie gasnie.za kilka dni bede u mechanika zobaczymy co znajdzie lub nie.pozdrawiam

[ Dodano: 2012-01-27, 16:05 ]
witam,dzisiaj bylem z atosem u mechanika,wstepnie mowi ze silnik zalewa paliwem,pojawil sie problem z podpieciem do kompa i mechanik potrzebuje wiecej czasu na diagnoze itd.do poniedzialku bede wiedzial cos wiecej pozdawiam

campstyle

  • Gość
[Atos Prime] Atos Prime - problem z odpalaniem
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Styczeń 2012, 23:22:39 »
A może czujnik położenia wału? Mój kumpel miał tak kiedyś że nie odpalała mu Corsa wyczyścił lub wymienił ten czujnik i później było OK. Swoją drogą ja w mojej Corsie miałem tak samo ale nie był to czujnik położenia wału a przekaźnik pompy paliwa. Wymiana rozwiązała problem. Pozdrawiam.

marrek30

  • Gość
[Atos Prime] Atos Prime - problem z odpalaniem
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Styczeń 2012, 21:06:03 »
panowie jest poprawa,mechanik u ktorego bylem wczesniej poradzil mi zebym sprobowal w domu zdjac kleme minus z akumulatora na jakis czas,zrobilem to na kilka godz i samochod odpalil od kopa pieknie.w pracy tez stal cala noc na zimnie -13st i tez pieknie odpalil.prawdopodobnie wczesniejszy wlasciciel ladowal akumulator w dziwny sposob i komputer dostal jakies bledy,ale i tak musze jechac w poniedzialek na komputer zeby to wszystko pokasowac i sprawdzic bledy.pozdrawiam

Siergiej

  • Gość
[Atos Prime] Atos Prime - problem z odpalaniem
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Styczeń 2012, 22:07:21 »
hmmmm...pamiętam, że gdy atos był nowy, to miał jakieś zabezpieczenie, że nie dawał się odpalić za pierwszym razem, dopiero za drugim. poinformowano mnie o tym przy zakupie auta i powiedziano, że to zabezpieczenie zostanie zdjęte na pierwszym przeglądzie technicznym i tak też się stało...ale po co?dlaczego?i jak? to już nie wiem i nie pamiętam, bo to dobre 12 lat temu było.

marrek30

  • Gość
[Atos Prime] Atos Prime - problem z odpalaniem
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Luty 2012, 16:51:52 »
witam,odebralem samochod z prywatnego servisu hyundai w mikołowie.usterka to czujnik cinienia paliwa na listwie wtryskowej.... w tym servisie robia wiekszosc czesci tylko orginal moj czujnik sciagali z warszawy koszt 262zl plus robocizna 100 zl sporo troche to wszystko kosztowalo.ogladalem na allegro to mozna bylo kupic uzywane wtryski listwa  z tym czujnikiem za 150zl ale trudno.samochod fajnie odpala na wolnych tez plynnie pracuje.dziekuje za podpowiedzi i rady pozdro

[ Dodano: 2012-02-01, 17:19 ]
aha przy okazji jeszcze jedno pytanie czy w waszych atosach tez zapalaja sie automatycznie swiatla drogowe po odpaleniu auta?

campstyle

  • Gość
[Atos Prime] Atos Prime - problem z odpalaniem
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Luty 2012, 23:52:29 »
Nie. U mnie nie ma tak dobrze :) sam sobie muszę włączyć.