Autor Wątek: Jak sprawdzić, czy przednia szyba jest podgrzewana?  (Przeczytany 24772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Violetta

  • Gość
Jak sprawdzić, czy przednia szyba jest podgrzewana?
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Październik 2015, 23:14:10 »
Na dziś dziękuję za pomoc, jutro sprawdzę szybę i przyjrzę się kratce na podszybiu
 :-D  ;-)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Jak sprawdzić, czy przednia szyba jest podgrzewana?
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Październik 2015, 23:48:20 »
Sprawdź jeszcze czy masz ten niebieski przekaźnik on jest o podgrzewania przedniej szyby (wycieraczek).


Violetta

  • Gość
Jak sprawdzić, czy przednia szyba jest podgrzewana?
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Październik 2015, 13:02:13 »
Witam dziś ponownie :)

Sprawdziłam rano szybę przednią i wszystkie pozostałe przy okazji. Wszystkie mają tą samą cyfrę 8. Pod maską "nurkowałam" tak skutecznie, że zaintersował się tym (jak się później okazało) mechanik samochodwy z mojego osiedla. Już wtedy razem szukaliśmy niebieskiego przekaźnika i niestety nie ma go :(
Nie ma także na dole szyby przedniej "drucików" mogących świadczyć o podgrzewaniu szyby. Zatem do czego jest ten przycisk? Nadal nie rozumiem  :-(

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Jak sprawdzić, czy przednia szyba jest podgrzewana?
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Październik 2015, 19:12:52 »
To teraz trzeba zdemontować trzy elementy i z latarką sprawdzić co w trawie piszczy  :lol:    



Po zdjęciu tego elementu z boku deski ukaże się taki widok. Przy przełączniku trzeba zobaczyć jakie kolory przewodów idą od niego.




Jak już masz znajomego mechanika  :mrgreen: to robota pójdzie jak trzeba.

Violetta

  • Gość
Jak sprawdzić, czy przednia szyba jest podgrzewana?
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Październik 2015, 19:59:55 »
Nie no sama demontować nie będę chociaż BARDZO mnie to kusi :-) a nowy kolega mechanik zapraszał mnie do warsztatu wręczając wizytówkę. Zebrałam już dość informacji żeby nie dać się wpuścić w maliny za co Tobie Kosmos bardzo dziękuję i pozostałym <3.
Jak coś ciekawego zwojuję podzielę się z Wami wiedzą.
Poszukam jakiegoś sposobu żeby tam zajrzeć w bezpieczny sposób 😊

[ Dodano: 2015-10-24, 23:30 ]
Witam ponownie !
Tak jak obiecałam gdy pojawią się nowe fakty, napiszę.
Byłam dziś w innej sprawie niż przycisk od ogrzewania szyby w servisie Hyundaia, ale oczywiście gdybym nie wykorzystała tej sytuacji nie byłabym sobą.  :lol:
Pan mechanik "odkrył" (bo ja nie odkryłam), że przednia szyba jest przystosowana do podgrzewania (ma spiralki wzdłuż całości), a i tę niebieską kostkę (przekaźnik) chyba znalazłam  :-D , w załączeniu fotka do zidentyfikowania czy to ta.
Ponadto (na moją zgubę) dowiedziałam się, że aby dostać się do grzałki, która być może jest przepalona (moje określenie) najlepiej/najtaniej byłoby wyciąć przednią szybę!!!!!
To że przycisk jest w nietypowym miejscu Pan powiedział , że Koreańczycy mieli w tamtych latach takie wizje i potrafili często robić takie zmiany niezależnie od niczego.
To na razie tyle  :roll:

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 866
Jak sprawdzić, czy przednia szyba jest podgrzewana?
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Październik 2015, 11:15:39 »
Przycisk, sam w sobie jest w dobrym miejscu i jest oryginalny.
Tucson miał w (+/-)2009 roku, mały lifting.
Między innymi, zmiana grilla z przodu, inny wzór felg, usunięcie temp z zegarów i też przeniesienie tego przycisku na konsole po lewej stronie.

Można przyjąć, że jest to seryjne rozwiązanie i wszelkie kable/kostki są OK.
Problemem, może być, tak jak pisałaś, uszkodzenie któregoś z nich..

Violetta

  • Gość
Jak sprawdzić, czy przednia szyba jest podgrzewana?
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Październik 2015, 14:29:03 »
Więc w zasadzie "zagadka" została rozwiązana  :-D
Przycisk jest od podgrzewania przedniej szyby tyle tylko, że w innym niż na ogół jest w Tucsonach.
A co do lifingu to masz rację Brt, bo moje auto po nim własnie jest  :-) .
Można to rozpoznać także po wersji silnika 2.0 Beta i (tak jak pisałeś) po braku wskaźnika temperatury w zegarach (a szkoda bo to istotna informacja dla kierowcy).

Temat można zakończyć i raz jeszcze wszystkim dziękuję  :-> (ale to nie koniec bo mam inne zagadki w zanadrzu :) )

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Jak sprawdzić, czy przednia szyba jest podgrzewana?
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Październik 2015, 19:14:48 »
Przepraszam za pomyłkę z postu #15 oczy coraz słabsze i nie zauważyłem frazy 86A1A1 W/ WIPER DEICER http://koreacat.ru/hyundai/vin?vin=KMHJN81BP9U973250 co właśnie oznacza podgrzewanie wycieraczek.

Tak wygląda połączenie szyby z wiązką pod plastikowym podszybiem (koło silniczka wycieraczek). Z tego co napisałaś do końca nie zdiagnozowano dymienia.  




Rzeczywiście przycisk zmienił miejsce od 01.01..2008, nowy grill od 01.06.2008, a sam silnik był montowany bez zmian w latach 2006-2010.

Cytat z rosyjskiego forum.

Cytuj
Wysłany przez Baryga  Zobacz post
Na moim komputerze na VIN przycisku pokazuje ciepło pod wycieraczki: 93720-2E100CA, ale fakt, że jest ono pokazane w Mikrokat na konsoli centralnej, to tylko krzywa Mikrokat. Dlatego, że wsiadł do EPC na koreańskim rynku krajowym i logicznie zrozumieć, dlaczego takie rozbieżności.
W koreańskim rynku krajowym dla Tushkan przycisk wstępnego podgrzewania dozorców strefy stał na konsoli środkowej, ale liczba jego 93720-2E001CA (ekran Koreański EPC w załączeniu.).
Sprawia, lekki restyling europejskiej Tushkanov i 01.01.08 (według innych danych z 20.12.07 miasta) przeniósł przycisk na panelu na dole po lewej stronie kierownicy, kampania nadano nowy numer 93720-2E100CA i lokalizację katalogu, aby ustalić położenie przycisków zapomnianych ...
Na Przycisk logiki (i Mikrokat) zamienia 93720-2E100CA. Ponieważ nie ma innych pokoi ...


http://www.tucson-club.ru/forum/showthread.php?t=122521&page=5

Offline Gregor.Zico

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Odp: Jak sprawdzić, czy przednia szyba jest podgrzewana?
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Październik 2020, 11:56:42 »
Witam.
Wznowię temat.
W moim Hyundaiu nie miałem przycisku podgrzewania przedniej szyby (ścieżki są, jest też znaczek na szybie), ale majstrując sobie przy zaślepce wykryłem, że jest wtyczka od tego podgrzewania. Kupiłem więc przycisk, założyłem, dioda świeci, ale nie ma cieplnego ;D efektu na szybie. Nie wiem, może to kwestia nie podłączonej wtyczki, może braku przekaźnika. U mnie w okolicy pedałów jest moduł z niebieskimi przekaźnikami, ale wygląda to inaczej niż wcześniejszy post kosmos2011 i są tam dwa wolne miejsca. Mogę kupić używany przekaźnik i tam wpiąć, pytanie tylko, czy ten właściwy przekaźnik ma jakiś konkretny numer, czy mogę kupić obojętnie jaki?

Offline Gregor.Zico

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Odp: Jak sprawdzić, czy przednia szyba jest podgrzewana?
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Październik 2020, 12:31:03 »
Tak to wygląda pod deską.

Offline Gregor.Zico

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Odp: Jak sprawdzić, czy przednia szyba jest podgrzewana?
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Październik 2020, 08:36:11 »
EDIT:

Sytuacja wygląda tak, że mam włącznik, mam przekaźnik, mam podgrzewaną szybę, a nie widzę przewodu dochodzącego do wtyczki szyby. Po zdjęciu podszybia widać wtyczkę od szyby zabezpieczoną niebieską izolacją, nie widać za to żadnego innego kabla z wtyczką (oprócz tego od silnika wycieraczek oczywiście). I teraz, czy jest szansa, że ten przewód jest gdzieś "schowany"?