Autor Wątek: Problem z ABS  (Przeczytany 1484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pumek1976

  • Gość
Problem z ABS
« dnia: 03 Lipiec 2009, 07:42:29 »
Witam

Od miesiąca w moim Santa Fe obserwuje występowanie następującego problemu, a mianowicie w trakcie jazdy niezależnie od rodzaju nawierzchni, ukształtowania terenu, pogody załącza mi się przy lekkim naciśnięciu hamulca bez jakiejkolwiek przyczyny ABS. Odczuwalne jest to charakterystycznym dla działania ABS chrobotem( turkotem ). Po załączeniu chrobotanie ustaje. Żadne lampki na desce rozdzielczej się nie zapalają, klocki sprawdzone są w dobrym stanie.
Czy ktoś ma rozwiązanie na powyższy problem, bądź miał podobny przypadek u siebie

Z góry dziękuję za info

marcuspl6

  • Gość
Problem z ABS
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lipiec 2009, 07:28:43 »
ja miałem podobny problem ale przy małej prędkości, był to pęknięty pierścień ABS.
Ale jeżeli to się dzieje przy innych prędkościach prawdopodobnie uszkodzony czujnik - można go sprawdzić miernikiem sprawdzić rezystancje (u mnie jest 1360 ohma na każdym) lub sprawdzić działanie każdego czyjnika osobno oscyloskopem wtedy będzie możan wykluczyć czujniki że są sprawne.
pierścienie czy są całe i niezabrudzone.
wtedy zostaje komputer sterujący ABS-ami lub pompa ale to już serwis

pumek1976

  • Gość
Problem z ABS
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lipiec 2009, 07:46:45 »
No i po problemie, okazało się że pekniety był pierscien ABS-u w lewym przednim kole. Z góry dziekuję za poradę. W celu większej spokojnosci sprawdze jeszcze miernikiem czujniki ABS.