Autor Wątek: [Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka  (Przeczytany 145771 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

maciekw

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Luty 2013, 22:22:37 »
Cytat: "kulajarek"
Witam,
maciekw  wielkie dzięki za fotki, dopytam jeszcze czy dobrze rozumiem, że klapa bezpieczników to ta sama co pokrywa złącza OBD i to tam trzeba szukać tej centralki.
Pozdrawiam

Tajes! obok bezpieczników jest złącze ODB. i tam trzeba puścić oczko.

slaw

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Luty 2013, 11:12:31 »
Cytat: "BMsw"
Cytat: "slaw"
Witam, jest to mój dbiut na forum.
Podłączę się pod temat bo też mam w swoim santku jeden pilot.
2005r 2,0 CRDi.
Znalazłem pilota samokodującego za 30 zł z poisem jak kodować z pilota na pilota.
Podają że pasuje do więkrzości alarmów z kodem stałym na 433,92 Mhz.
I tu moje pytanie czy do mojego by pasował, ewentualnie jak sprawdzić jaki kod ma mój santek.
Pozdrawiam


Hej, niestety tego pilota nie zakodujesz już to przerabiałem , tak samo nie ma mozliwości zakodowanie pilotów ze stanów można je kupić za kilkanascie dolarów ale działaj w innym zakresie Mhz


Dzięki, trzeba sobie odpuścić i szukać innego rozwiązania. Chyba dezaktywować stary alarm i załażyć nowy z dwoma pilotami.Co byście polecali z autoalarmów?
Pozdrawiam.

kulajarek

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Luty 2013, 11:19:10 »
Jeszcze raz dzięki maciekw, jak będzie cieplejsza chwila to przeprowadzę poszukiwania.
Pozdrawiam

maciekw

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Luty 2013, 19:16:11 »
@slaw: vulcan s3. mam kupiony (z allegro). jeszcze nie podłączyłem - brak czasu. może w tym tygodniu, jak mi żona z juniorem do Słupska wybędą ;)
a do teraz zainstalowałem sobie moduł komfortu - domykanie szyb. Ten zamek ma wyście na ten moduł.

slaw

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Luty 2013, 21:06:15 »
Cytat: "maciekw"
@slaw: vulcan s3. mam kupiony (z allegro). jeszcze nie podłączyłem - brak czasu. może w tym tygodniu, jak mi żona z juniorem do Słupska wybędą ;)
a do teraz zainstalowałem sobie moduł komfortu - domykanie szyb. Ten zamek ma wyście na ten moduł.



Dzięki, będę szukał.

qsal

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Marzec 2013, 12:15:02 »
Witam
Mam pytanie do osób które kodowały piloty do Hyundai Santa Fe.
Korzystając z porad na forum odnalazłem w swoim pojeździe centralkę (posiada przelączniki SET/OFF i chciałem dokupić w sieci używany pilot celem dokodowania.
Obecnie posiadam jeden zestaw: osobno kluczyk, osobno pilot (z dwoma przyciskami otwórz/zamknij).
Niestety nie ma możliwości dokupienia takiego pilota, ale jest za to dużo pilotów ze zintegrowanym kluczykiem – posiada on trzy przyciski (otwórz/zamknij + dodatkowy do klapy tył).
Dowiadywałem się w punkcie dorabiania kluczy i pilotów czy można dokodować pilot scyzoryk w miejsce pilota niezintegrowanego i niestety panowie szpece nie byli pewni (raczej obstawiali że nie).
Moje pytani brzmi więc jaki pilot dokodowaliści (zwykły czy scyzoryk) bo niestety podane odnośniki do aukcji allegro są już nie aktualne i nie można ich podejrzeć.
Nie chciałbym niepotrzebnie wydawać kasy na piloty skoro i tak ich nie dokoduję.
Z góry dziękuję za udzieloną Pomoc i odpowiedź.

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Marzec 2013, 12:56:38 »

qsal

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Marzec 2013, 14:29:29 »
Wiem że z kluczykiem jest problem ale to da się wykonać w większym zakładzie gdzie kodują kluczyki do samochodów z immo (koszt od 250 - 300 zł, zależy czy kluczyk osobno czy zintegrowany z pilotem).

Offline Dareq36

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Marzec 2013, 10:29:08 »
Witam. Jakieś 3 lata temu miałem problem z kluczykiem .. kupiłem w ASO za ok 142 zł. netto . Doszło kodowanie imo  ( też w Aso ) za ok 50 zeta - czyli koszt podłączenia kompa. Czas całej zabawy w ASO to...spalenie papieroska   :).
Oczywiście  przed kodowaniem  trzeba było kluczyk dorobić , ale to szczegół .
( a różni szpece i magicy od kluczyków wołali od 250 do 400 zeta za "surowice" + 150 do 300 za kodowanie ).
pozdro

qsal

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Marzec 2013, 08:34:23 »
Ja też dzwoniłem do ASO w Częstochowie i wygląda to tak: za  250 zł dostaje się tzw. surówkę  (sam klucz niezakodowany) z nim trzeba iść do zakładu który wyfrezuje nam ząbki (koszt mi nieznany myślę że max. 20 zł). Następnie z takim kluczykiem idziemy znowu do ASO gdzie programowany jest imobilaizer (cena ok. 30 zł). W sumie wychodzi to samo co u tzw. "magika od kluczy" i dodatkowo trzeba się jeszcze najeździć. O nowym pilocie z ASO  nawet nie piszę bo to kilka stówek - abstrakcja - cena nowej centralki z dwoma pilotami jest dużo niższa.

Kiedy właściwie już zadecydowałem że zmienię centralkę na nową i dorobię klucz napotkałem na taka stronę gdzie można dokupić komplet potrzebnych rzeczy:
1 pilot z kluczykiem (niezaprogramowanym)
http://www.kluczauto.eu/klucze-samochodowe?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=982&category_id=258
2. transponder
http://www.kluczauto.eu/klucze-samochodowe?page=shop.browse&category_id=164
3. i nawet taki bajer dla gadżeciarzy
http://www.kluczauto.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=624&category_id=252&keyword=hyundai&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=74

Co o tym sądzicie?
Czy ktoś z was miał styczność z tą firmą i czy oferowane piloty i transpondery będą się tak na prawdę nadawały do Hyundaia Santa Fe?

Całkowity koszt zakupu wygląda nieźle - samo docięcie ząbków kulczyka też nie jest drogie a programowanie imo w ASO  z tego co już pisałem powyżej to klika dyszek. Razem całość z przesyłką nie powinna przekroczyć 250 zł czyli połowa tego co chcą firmy za podobna usługę (dorobienie nowego kluczyka i pilota).

Pozdrawiam

PS
i jeszcze jedno na allegro są, a właściwie były aukcje gdzie częstotliwość pilota  podawana była jako 433 MHz, zaś na tych stronach podanych przeze mnie powyżej jest to 434 MHz.
Ktoś z was wie jak to ma w końcu być?
Szkoda by było wydać kupę kasy i nie dokować nowego pilota.

Raz jeszcze pozdrawiam

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #40 dnia: 08 Marzec 2013, 09:17:02 »
Cytat: "qsal"


3. i nawet taki bajer dla gadżeciarzy
http://www.kluczauto.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=624&category_id=252&keyword=hyundai&


Ale bajer:) Ciekawe jak to działa? Wystarczy wsadzić kluczyk i pilot do tej obudowy czy trzeba jakoś kombinować?

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #41 dnia: 08 Marzec 2013, 09:25:57 »

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Marzec 2013, 09:58:03 »
A teraz pytanie za 100 pkt :) Immobilizer był w standardzie czy jako opcja? Bo właśnie zauważyłem (nigdy na to nie zwracałem uwagi), że nie zapala mi się kontrolka IMMO. Kluczyki mam 3, 2 normalne + 1 ten szary z numerkiem (do programowania?) więc wypadałoby, żeby IMMO się świecił... Może ktoś mnie uświadomi dlaczego u mnie nie sygnalizuje, że jest IMMO?:)

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Marzec 2013, 10:20:33 »

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Marzec 2013, 13:53:48 »
Cytat: "felkner"
Może być zrobione obejście i dlatego nie sygnalizuje . Czy jak masz zapłon włączony a samochód jeszcze nie odpalony zapala się żółta kontrolka z samochodem i kluczykiem ?


No właśnie chodzi o to, że kontrolka od IMMO się nie zapala. Raczej obejścia nie ma bo kluczyki mam oryginalne i nie były zmieniane więc nie było potrzeby robić obejścia. Może po prostu nie mam tej opcji? aczkolwiek mam najbogatszą wersję wyposażenia i aż się dziwie, że nie ma IMMO. Może żarówka się przepaliła? Ma ktoś jakiś pomysł?