Forum > Matrix / ix20
[ix20] Wymiana radia a gwarancja
(1/1)
zuku:
Witam wszystkich jestem nowy na forum :-)
chciałbym spytać czy ktoś z was wymieniał w nowym samochodzie radio i czy miał później jakieś problemy z tego powodu z serwisem / gwarancją?
Interesuje mnie wymiana standardowego radia na jakieś 2 din z nawigacją ale nie wiem czy nie narobię sobie problemów z tego powodu.
dziękuję za odpowiedzi.
ph71:
--- Cytat: "zuku" ---Witam wszystkich jestem nowy na forum :-)
chciałbym spytać czy ktoś z was wymieniał w nowym samochodzie radio i czy miał później jakieś problemy z tego powodu z serwisem / gwarancją?
Interesuje mnie wymiana standardowego radia na jakieś 2 din z nawigacją ale nie wiem czy nie narobię sobie problemów z tego powodu.
dziękuję za odpowiedzi.
--- Koniec cytatu ---
Przed odbiorem swojego ix-a oferowano mi w ASO alternatywne radio z montażem oraz dużym ekranem i nawigacją z jakiejś listy Hyundai'a, zawierającej dopuszczonych dostawców zewnętrznych. W tym ASO gwarancja byłaby z pewnością zachowana, ale czy gdzie indziej to już trudno powiedzieć.
Zatem jeśli chcesz taką podmianę wykonać, sugeruję to zrobić razem z ASO, najlepiej w którym auto serwisujesz. Przynajmniej tam będziesz mógł liczyć na pomoc w razie ewentualnych problemów z nowym nabytkiem.
P.S. To trochę tak jak z instalacją gazową montowaną niezależnie. Musisz się liczyć z możliwymi odmowami w ASO na skutek zapisów w książce gwarancyjnej, jeśli zdecydujesz się to zrobić poza nimi w okresie gwarancyjnym.
W praktyce jednak, wszystko zależy od konkretnych ludzi w ASO i ich podejścia... Do jednych się jeździ i wraca a do innych nie. Na to nie ma reguły ;-) .
apikus:
Ja wymieniałem, możesz zobaczyć u mnie w opisie auta. Liczę się z tym, że już nie mam gwarancji na radio ;-) , a jak będzie jakaś sporna sprawa to i pewnie na całą elektrykę. Z serwisem nie mam problemów. Nie mam też wpisu, że radio jest wymienione. Jeśli nie chcesz utracić gwarancji, to zapytaj w serwisie gdzie możesz założyć nowe radio bez utraty gwarancji. Często mają firmy audio współpracujące.
Nawigacja