Autor Wątek: Fabryczny pilot przestał uzbrajać alarm.  (Przeczytany 3156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gishhh

  • Gość
Fabryczny pilot przestał uzbrajać alarm.
« dnia: 24 Marzec 2014, 21:53:43 »
Witam,
od dwóch miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Tucsona :) niestety miesiąc po zakupie pilot przestał uzbrajać fabryczny alarm (nie ma sygnalizacji kierunkowskazami oraz otwarcie kluczykiem nie powoduje włączenia syreny).

Centralny zamek w pilocie działa prawidłowo - zamyka i otwiera drzwi.

Przy otwieraniu auta kierunkowskazy migają dwa razy, jak przy działającym rozbrajanym alarmie.

Na forum nic na ten temat nie znalazłem, ale na obcojęzycznych stronach użytkownicy piszą coś o psującym się często czujniku otwarcia maski, który może powodować taką sytuację.

Czy spotkał się ktoś może z podobnym problemem, ew.może podpowiedzieć jak sprawdzić czy w/w czujnik nie jest uszkodzony?

Pozdrawiam

felkner

  • Gość
Fabryczny pilot przestał uzbrajać alarm.
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Marzec 2014, 07:00:35 »

gishhh

  • Gość
Fabryczny pilot przestał uzbrajać alarm.
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Marzec 2014, 11:16:07 »
Dzięki, ale niestety nie znalazłem podobnego przypadku w podesłanych linkach. Tam w większości pojawiały się chyba problemy z pilotami. Ja mam dwa oryginalne piloty i obydwa przestały działać jednocześnie tylko przy zamykaniu.

Albo trzeba będzie je zaprogramować tak jak użytkownicy piszą, chociaż dziwne żeby się z dnia na dzień przeprogramowały, albo to ten czujnik.

Drzwi i tylne klapy oczywiście sprawdziłem, czujniki działają i świecą na desce. Pod maską przy czujniku jest gumka, próbowałem ręcznie dociskać ten czujnik i nic się nie poprawiło.

------------

Mam prośbę, jeżeli ktoś z użytkowników TUCSONA czytających ten temat mógłby spróbować uzbroić alarm z otwartą klapą to mogłoby pomóc. Jeżeli alarm się nie uzbroi i kierunki nie migną, a podczas rozbrajania migną dwa razy to wykręcę ten czujnik i sprawdzę go dokładniej, ale na forum ktoś pisał, że podczas uzbrajania alarmu z otwartą klapą alarm się uzbroił i za kilka sekund zaczął wyć, wtedy niestety czekać mnie będzie programowanie alarmu albo wizyta w aso lub u elektryka :(
Nie mam innego egzemplarza żeby to sprawdzić.

Pozdrawiam i Dziękuję

MERLIN

  • Gość
Fabryczny pilot przestał uzbrajać alarm.
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Marzec 2014, 22:47:55 »
Hejka - sprawdzę z ciekawości i opisze... 8-)

gishhh

  • Gość
Fabryczny pilot przestał uzbrajać alarm.
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Marzec 2014, 12:56:32 »
Temat do zamknięcia, problemem okazał się kabel do klapy bagażnika. Po usunięciu usterki wszystko wróciło do normy.