Autor Wątek: [Atos Prime] Wymiana akumulatora  (Przeczytany 2693 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fipii

  • Gość
Wymiana akumulatora
« dnia: 04 Październik 2009, 09:20:07 »
Witam
Chciałbym wymienić akumulator w moim Atosie Prime. W samochodzie zamontowany jest jakiś dziwny mały akumulator firmy Philips który przez noc się potrafi rozładować. Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś akumulator który wszedł by do tego samochodu i nie byłby strasznie drogi?
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 11:32:01 przez Brt »

artur2

  • Gość
Wymiana akumulatora
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Październik 2009, 18:35:29 »
Witam,
niedawno wymieniłem akumulator, o ile wymiana to prosta sprawa to już znalezienie odpowiedniego zajeło mi trochę czasu, no i do najtańszych nie należał pomimo że nie jest jakiejś znanej marki. Problem polega na tym że nie ma tam za dużo miejsca i wymiary musi mieć prawie takie same jak stary. Większość niedrogich akumulatorów ktore pasowały by wymiarami i parametrami takie jak np do Matiza Tico, nie mają na dole tzw. stopki-płetwy do mocowania.
Myślę że kilka telefonów do sklepów z zapytaniem o akumulator konkretnie do atosa załatwi sprawę.
Pzdr,

Waldi

  • Gość
Wymiana akumulatora
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Październik 2009, 23:40:20 »
mój ku wytrzymał 8 lat bez dotykania, zima czy nie zawsze posłuszny. Aż do czasu zeszłorocznych wakacji... wieczorem postawiłem i było w porządku, następnego dnia przed południem samochód martwy... Telefon po taxi z kablami, rozruch i do największego sklepu po nową baterię. Kupiłem to co mieli czyli kształtem i parametrami taki sam, ale bez stopki. Ile ja się nakombinowałem żeby to osadzić sztywno, pogubiłem blaszki od klem. Ostateczna wersja jest taka że aku trzymają skrzyżowane gumy do bagażu, a klemy usztywniają blaszki zastępcze. Jakoś nie mam ochoty ani zapału ciąć, skręcać kabli i bawić się z nowymi klemami. Bo Atos jest tak zajebistym autem że klemy ma połączone trwale z kablami.

Witek

  • Gość
Wymiana akumulatora
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Październik 2009, 00:23:12 »
U mnie akumulator wytrzymał 7 lat. Dziwi mnie to, że mieliście problemy z zakupem. Po prostu podjechałem pod sklep z akumulatorami i po 15 min. już miałem nowy. Modelu niestety nie podam z pamięci.

Vanitum

  • Gość
Wymiana akumulatora
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Październik 2009, 13:47:56 »
Mnie też w najbliższym czasie będzie czekała wymiana akumulatora. Mam jednak pewne wątpliwości co do procedury wymiany. W Antosiu mam zamontowany alarm Acatraz AC300 hc i zastanawiam się, czy po odpięciu akumulatora, nie zablokuje się alarm?

lasak leszek

  • Gość
Wymiana akumulatora
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Październik 2009, 21:25:11 »
witam kolegów mój aku miał 9 latek wymieniłem bez większych problemów na ce ..re 8-) standart 360/45 o wymiarach 17cm 21cm około mała przeróbka uchwytu w atosie działa bez zarzutu a co do alarmu to bez obawy m oj atopsik też ma alarm i sobie poradził 4 dni stał bez akumu. i ruszył. Jednak moja uwaga akumulator kupic z klemą minusową z lewej strony akumulatora w tych rozmiarach akumulatora plusowa będzie blisko serwa akumul obrócic o 180 stopni :-D wymiana klem obowiązkowa pozdrawiam <czytaj>