Autor Wątek: [Santa Fe CM] LED zamiast Ksenonów  (Przeczytany 6594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Miłek25

  • Gość
[Santa Fe CM] LED zamiast Ksenonów
« dnia: 18 Luty 2014, 10:32:13 »
Witam

Czy ktoś z Was miał do czynienia z takim wynalazkiem jak zestaw LED do świateł drogowych? Chodzi mi o takie coś jak z linku poniżej. Jesli tak to czy warto? Jak to takie coś się prezentuje? Najlepiej zdjęcia bym prosił pokazać.

link poniżej; moderatorów informuję że nie jest to link z allegro.

http://www.xenonowe.pl/produkt/380/zestaw-led-pod-zarowke-h7-1800-lm-6000k

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Santa Fe CM] LED zamiast Ksenonów
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2014, 17:01:45 »
Jeśli chodzi o legalność to jest to samo co ksenon. Główną sprawą jest fakt że na kloszu lampy masz wyrytą homologację na dane źródło światła. Jeśli masz halogen to LED jest innym źródłem tak samo jak ksenon. Inna sprawa że LED jest droższy i bardziej wrażliwy na skoki napięci i jego nieciągłość. Ja w aucie wsadzałem do samych postojówek bardzo dobre jakościowo i firmowo LEDy, padają mi jak muchy po średnio miesiącu, zaczynają mrugać albo słabiej świecą niż w drugiej lampie.
Jeśli jest to koszt rzędu 50zł w stosunku do zwykłych postojówek to jeszcze niewielka strata ale jeśli różnica będzie jak w tym przypadku 300-400zł to szczerze mówiąc - nie ryzykowałbym, już prędzej bym brał te pseudoksenony - bardziej trwałe. Ale osobiście - nie brałbym żadnych, nie lubię jak mi ktoś świeci prosto w oczy latarką więc ja też nikomu tak nie świecę.

JKowalski

  • Gość
[Santa Fe CM] LED zamiast Ksenonów
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Luty 2014, 11:09:19 »
Hej.
Właśnie miałem Ci pisać, że dziwne bo u mnie LEDy w postojówkach świecą od długiego czasu bezproblemowo, ale akurat przestały :D
Pytanie czy te przetwornice dodawane do zestawu, nie mają też filtrów zapobiegających wahaniom napięcia co w efekcie wyeliminowało by ten problem.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Santa Fe CM] LED zamiast Ksenonów
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Luty 2014, 02:27:05 »
Nie wiem ale zwykła, halogenowa czy ksenonowa żarówka nie jest wrażliwa na takie małe zmiany napięcia a led pada jak mucha. Zresztą wszystko co jest po tzw. stronie frontu czyli jeszcze przed pierwszymi zabezpieczeniami, na głównych liniach zasilających jest narażone na skoki napięcia od ok. 1-2V. PO stronie za przekaźnikami i bezpiecznikami ledy pracują w sumie bardzo bardzo długo. Przykładem są tu lampki oświetlenia wewnętrznego itd.
Ale mają tu wpływ jeszcze dwa bardzo ważne czynniki - temperatura i wilgotność.
Wszystkie ledy które są w kloszach lampo przednich jak i tylnych czy oświetleniu rejestracji padają i to w szybkim tempie, w sumie - jak wszystkie półprzewodniki.

tekomp

  • Gość
[Santa Fe CM] LED zamiast Ksenonów
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Marzec 2014, 23:32:20 »
Nie do końca sie z tym zgodzę. Kiedyś próbowałem zastąpić żarówki postojowe z przodu LED-owymi. Niestety po paru dniach czy około 2 tygodniach jedna z nich zaczęła szybko migać. Po wymianie w tym sklepie zaczęła migać druga i zamontowałem z powrotem zwykłe żarówki. Facet w sklepie stwierdził, że muszą się przegrzewać, szczególnie że było to lato i obowiązek jazdy na światłach. Wymieniłem za to tylne żarówki na LED-owe i przez 3 lata nie miałem z nimi żadnego problemu. Wydaje mi się więc że temperatura ma tutaj większe znaczenie.

wojtass

  • Gość
[Santa Fe CM] LED zamiast Ksenonów
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Marzec 2014, 00:33:18 »
Witam
Miaem  problem z postojówkami  w moim Santku
Przepalały się średnio co 3 -'4 tygodnie  raz jeden potem drugi
Przestałem je w końcu wymieniać bo nie chciało mi się wyciągać lamp
Przy okazji serwisu mechanik powiedział że może zainstalować diody
 w postojach tylko musiał przelutować przewody zasilające  na przemian
Mam je już 2 tygodnie I świecą  nadal
Światło  jest bardziej niebieskie niż białe ale mam nadzieje że nie będą się przepalać jak te zwykłe wcześniej
Cena to jakieś 15 € - zrobocizną
Pozdrawiam Wojtass

Offline mirek70

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 124
[Santa Fe CM] LED zamiast Ksenonów
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Marzec 2014, 08:06:17 »
Witam...
Wystarczy kupić odpowiednie żarówki led i samemu wymienić nie trzeba nic przerabiać : BAX9S 5 5050SMD White Canb idealne białe światło mam je od września POLECAM