Autor Wątek: ix35 1.6GDI instalacja LPG  (Przeczytany 69905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

damian1982

  • Gość
ix35 1.6GDI instalacja LPG
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Marzec 2015, 13:20:14 »
Cytat: "gurszczak"
Ja również jestem po instalacji DLM od Prinsa auto pali gazu coś w granic 9-10l ile dokładnie to dowiemy się w czasie :) na razie wszystko ok. Tankowanie do pełna za 120zł to aż się mordka cieszy przy kasie to nie 280 :) Koszt instalacji około 8k planowany koszt zwrotu to zależy ile kto jeździ u mnie jakieś 1,5roku :) koszt przeglądu ciężko powiedzieć bo za bardzo tam nie ma co przeglądać :) nie ma filtrów itp. to co najwyżej wgranie nowego softu jak będzie ale o tym dowiem się za rok. Myślę że coś więcej będzie można powiedzieć po 20k km jak będzie silnik się sprawował i w ogóle jakie będzie zadowolenia na razie jest dobrze :)




Chciałem trochę odgrzać temat.
Planuję kupić ix35 pod montaż LPG i teraz pytanie jaki silnik polecacie? Sporo już przeczytałem w necie na ten temat głównie w temacie VI generacji do 1,6GDI.
Ale są tacy co mówią, że bezpieczniej 2,0MPI zamiast pakować się w GDI z LPG VI generacji. Bo to nie sprawdzony system, a poza tym mało kto to instaluje.

Gurszczak  montowałeś prinsa w Kobylnicy? i jak na dzień dzisiejszy się autko sprawuje?

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
ix35 1.6GDI instalacja LPG
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Marzec 2015, 14:19:26 »
damian1982, tak montowałem w Kobylnicy ale chyba już montują też w Poznaniu i Warszawie z tego co mi wiadomo. Przejechałem na LPG około 10k km i jak na tą chwilę nie widzę większych problemów. Spalanie takie jak w stopce. Koszt instalacji dla większości zaporowy chociaż chyba teraz jest promo na 6999zł. Co do silnika MPI jak najbardziej wskazany pod LPG jak wiadomo nowe to już bezpośredni wtrysk i albo proteza (czyli dotrysk i V gen LPG) albo VI gen. Ale generalnie coś więcej pewnie będzie można powiedzieć jak auto będzie miało na stukane około 100k km :) jak na razie  polecam to co mam ale z tego co wiem kolega trucikmm z naszego forum ma V gen i też sobie chwali.

damian1982

  • Gość
ix35 1.6GDI instalacja LPG
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Marzec 2015, 16:31:03 »
Dzięki za info

10k km to już przebieg przy którym można coś powiedzieć ;)

Jeszcze takie pytanie -( to już niuanse ale ciekawi mnie to): Jak skończy się LPG jak się przełącza na Pb, czy jest to zauważalne no i ile orientacyjnie robisz km na jednej butli?

Chyba też zdecyduję się na DLM Prinsa, jak jeszcze mówisz, że jest promocja to już chyba nie ma się co zastanawiać. Wiadomo jednorazowy wydatek spory, ale potem można się cieszyć jazdą po taniości. Bez bólu jak to ma miejsce przy tankowaniu Pb do pełna ;)

Najpierw jednak muszę się rozglądnąć za jakimś fajnym ix35 w rozsądnej cenie (w nowego nie celuję).

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
ix35 1.6GDI instalacja LPG
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Marzec 2015, 20:48:33 »
damian1982, jak skończy sie LPG to brzęczek zapika 4x i następuje przejście na Pb jest to proces niezauważalny ja nic nie odczuwam że zmienia się paliwo. Następnie po zatankowaniu auto automatycznie przełącza się na LPG. Butla jest w kole 72l ale wchodzi coś koło 45-48l i robię coś koło 430km zależy jak się jeździ ost w trasie przy spokojnej jeździe spalanie na poziomie 9l.

damian1982

  • Gość
ix35 1.6GDI instalacja LPG
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Marzec 2015, 09:19:32 »
Fajnie  ;-)

Dzięki wielkie za pomoc i fotki.

piratez

  • Gość
ix35 1.6GDI instalacja LPG
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Kwiecień 2015, 17:09:36 »
trucikmm, mam pytanie do ciebie: jak wyglada dalej spalanie w twoim aucie?? masz moze jakies wyniki z jazdy po miescie?
akurat zastanawiam sie czy nie brac STAG 400 DPI bo aktualnie jest w dobrej cenie (3300zl brutto)

PS jakie podzespoly masz zamontowane oprocz sterownika Staga?? (reduktor i wtryskiwacze?)

trucikmm

  • Gość
ix35 1.6GDI instalacja LPG
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Październik 2015, 11:53:34 »
Witam, trochę po długiej nieobecności ale mogę coś powiedzieć po przejechaniu 20 tyś km na gazie, spalanie ok 8 LPG plus 2 benzyny przy jeździe do 120 km/h (mieszana), trasa 140 km/h 9 LPG plus 3 benzyny, miasto nie oszczędzając pedału gazu :) 8,5 LPG plus 3 benzyny. Jak by nie patrzeć oszczędność na LPG jest o 50% po przejechaniu 20 tyś km zwraca się cały koszt instalacji LPG. Usterek brak, różnica w jeździe bez znaczenia poza kasą :) na stacji. koszt przejazdu 100 km średnio 27zł !!!   a nie jak na benzynie ok 53 zł.

damian1982

  • Gość
ix35 1.6GDI instalacja LPG
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Marzec 2016, 11:44:09 »
.

I stało się  ;-)

- po 11 miesiącach od mojego pierwszego posta tutaj,
w końcu dorosłem do "zagazowania" mojego ix'a.

Padło na DLM 2.0 Prins'a - montaż w siedzibie w Kobylnicy k/Słupska.

Właściwie różnicy w jeździe nie zauważam, a nawet mam wrażenie że na LPG silnik reaguje bardziej płynnie przy zdjęciu nogi z pedału gazu.

Z pewnością różnica jest w cenie - aktualnie nieco ponad 16PLN/100km

No i wielkie podziękowania za wsparcie dla kolegi: gurszczak
 - męczyłem go dość intensywnie wieloma pytaniami i wątpliwościami przez ostatni rok i gdyby nie On to pewnie bym się nie zdecydował ;)

maac1

  • Gość
ix35 1.6GDI instalacja LPG
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Maj 2016, 15:03:01 »
Prośba do uzytkownika gurszczak (ale też innych) o informację jak instalacja sprawuję się na chwilę obecną. Ilę km zrobiłeś już na LPG? Jakieś niepożądane objawy/awarie? Pytam, ponieważ planuję zakup Tuscona 1.6 GDI (bez turbo) i od samego początku instalację Prins Direct LiquiMax-2.0. Z góry wielkie dzięki za każde info.

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
ix35 1.6GDI instalacja LPG
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Maj 2016, 10:39:34 »
maac1, zrobiłem na instalacji ponad 40k km jakaś mała głupotka się pojawiła ostatnio ale za chwilę mam się pojawić na serwisie i pewnie będzie po kłopocie. Generalnie jestem bardzo zadowolony :)

Offline belgrano

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
ix35 1.6GDI instalacja LPG
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Maj 2016, 12:23:36 »
Taka instalacja teraz V gen to 4100zł

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
ix35 1.6GDI instalacja LPG
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Maj 2016, 13:31:45 »
belgrano, ja piszę o instalacji VI gen. bez dotrysku benzyny koszt x2.

maac1

  • Gość
ix35 1.6GDI instalacja LPG
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Maj 2016, 14:27:20 »
gurszczak Dzięki za info, dobrze wiedzieć, że nic się niepokojącego nie dzieje, sam Accordem w nieco ponad 3 lata zrobiłem 80k na gazie (Instalka IV generacji) i jestem mega zadowolony. Mam nadzieje, że z Tusconem będzie podobnie :) Koszt instalacji jest większy, ale i butla prawie 2x większa no i odpada regulacja luzów zaworowych (tak Hondy jeszcze tak mają) i wymiany filtrów.

PS ciekawi mnie jedynie co to za "mała głupota", która się pojawiła?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
ix35 1.6GDI instalacja LPG
« Odpowiedź #43 dnia: 11 Maj 2016, 20:24:11 »
Cytat: "maac1"
i odpada regulacja luzów zaworowych


 :?:

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
ix35 1.6GDI instalacja LPG
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Maj 2016, 09:09:03 »
Cytat: "maac1"
ale i butla prawie 2x większa


butla teoretycznie 72l ale wchodzi max 48l :) tak musi podobno być :)

Cytat: "maac1"
PS ciekawi mnie jedynie co to za "mała głupota", która się pojawiła?


prawdopodobnie jakoś PL gazu i wskaźnika od poziomu LPG.