Autor Wątek: [Atos] Atos 1998 1L G4HC  (Przeczytany 3186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gabrielll1

  • Gość
Atos 1998 1L G4HC
« dnia: 19 Wrzesień 2009, 08:46:31 »
Witam,
dopiero co zakupiłem Atosa (94.000mil) jak w temacie i chciałbym zrobić mu "generalny serwis" tudzież autko przejechało ciutkę.
Nie mam żadnej instrukcji do tego autka i jest to mój pierwszy Hyundai.

Czy ktoś mógłby mi podać jaki lać olej i co ile do:
- silnika
- skrzyni
jaki płyn do:
- układu hamulcowego
- chłodniczy
- płyn do układu wspomagania kierowniczego

Czy istnieje coś takiego jak instrukcja wymiany paska rozrządu? Może ktoś ma zdjęcia zrobione podczas takiej operacji. Wymieniłem już samemu pasek z rolkami i pompą wody we fronterze z silnikiem 2.2i ecotec to i z Atosem powinienem dać sobie radę.

Jeszcze mam takie pytanie, na zdjęciu poniżej jest przerwana rurka dolotowa do filtra powietrza

wydaje mi się że widziałem na zdjęciu u kogoś była taka sama sytuacja, czy to tak ma być?

Jeszcze jedno pytanie:
Jak zdemontować zegarek z deski rozdzielczej? - muszę go wymienić lub naprawić.

... i ostatnie pytanie:
Od czego zacząć, gdy mam podejrzenie że nie działa kontrolka rezerwy?
Jak wymienić taką żaróweczkę?
Czy istnieje dostęp od środka auta do górnej powierzchni zbiornika paliwowego, gdzie może jest dostęp do czujnika rezerwy?
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 11:50:12 przez Brt »

valdii

  • Gość
Atos 1998 1L G4HC
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Wrzesień 2009, 15:55:14 »
Witam
Czytając początek posta aż się przestraszyłem o zdrowie przejechanej ciotki :-)
A co do pytań :
-żaden producent , nawet chiński nie wypuszcza aut z urwanymi rurami dolotowymi powietrza, więc to nie ma tak być.
- nie ma dostępu do zbiornika ze środka auta, trzeba go zdemontować
- jeśli wymieniałeś rozrząd w Oplu to nie wiem o co pytasz, bierz narzędzia i do dzieła
- jeśli chodzi o płyny to kolega admin tego działu ma bardzo ładnie zeskanowaną instrukcję Atosa , jak go ładnie poprosisz na PW to pewnie Ci wyśle, tam znajdziesz dokładnie co , ile i gdzie wlać ( druga sprawa że nie wiadomo co lał poprzedni właściciel)
Pozdrawiam

Witek

  • Gość
Atos 1998 1L G4HC
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Wrzesień 2009, 20:55:57 »
Cytat: "valdii"
żaden producent , nawet chiński nie wypuszcza aut z urwanymi rurami dolotowymi powietrza, więc to nie ma tak być.


U nas przerwał się ten przewód, dlatego przez pewien czas zakleiłem go taśmą, a później już nie pamiętam gdzie zakupiłem nowy ;)

Odnośnie instrukcji: http://img.iap.pl/s/307/200934/Samochody/Atos/InstrukcjaAtosa.zip

Terminy podane są też w innych tematach dotyczących Atosa. Więc wystarczy trochę poczytać.

wlad

  • Gość
Atos 1998 1L G4HC
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Wrzesień 2009, 22:45:17 »
Cytat: "valdii"
nie ma dostępu do zbiornika ze środka auta, trzeba go zdemontować

oczywiście jest dostęp-składasz tylne siedzenie i ściągasz wykładzinę z podłogi.odkręcasz kilka śrub i wyjmujesz pompe paliwa wraz z pływakiem.

gabrielll1

  • Gość
Atos 1998 1L G4HC
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Wrzesień 2009, 23:34:05 »
Dzięki ludzie za odpowiedzi, wielkie dzięki. :mrgreen:
Mam tylko takie "ale".
Witek jakość tej instrukcji jest fatalna, ja nie wiem może ja opślepawy :shock: jestem, ale powiększenie też niewiele pomogło. Da się to czytać, ale kilka zdań, więcej to już głowa zaczyna boleć.

Chciałbym tylko wiedzieć jaki olej do skrzyni lać i co ile i jak ten cholerny zegarek wyjąć z deski.

Pozdrawiam.

Witek

  • Gość
Atos 1998 1L G4HC
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Wrzesień 2009, 18:22:38 »
Cytat: "wlad"
oczywiście jest dostęp-składasz tylne siedzenie i ściągasz wykładzinę z podłogi.odkręcasz kilka śrub i wyjmujesz pompe paliwa wraz z pływakiem.


U mnie na pewno nie ma dostępu... wczoraj sprawdzałem. Odkręciłem wykładzinę, a tam była mała (może 5x5 cm) guma (przyklejona) i mały otwór, zakryty gumową zaślepką. Do pompy paliwa jest dostęp od spodu.

Cytat: "gabrielll1"
Chciałbym tylko wiedzieć jaki olej do skrzyni lać


klasa API: GL-4
klasa SAE: 75W90

Cytat: "gabrielll1"
Witek jakość tej instrukcji jest fatalna, ja nie wiem może ja opślepawy :shock: jestem


Gorsze czytałem...

valdii

  • Gość
Atos 1998 1L G4HC
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Wrzesień 2009, 20:39:14 »
Cytat: "Witek"
U mnie na pewno nie ma dostępu... wczoraj sprawdzałem. Odkręciłem wykładzinę, a tam była mała (może 5x5 cm) guma (przyklejona) i mały otwór, zakryty gumową zaślepką. Do pompy paliwa jest dostęp od spodu.

A ja już myślałem że czeka mnie wizyta u okulisty albo mam jakiegoś nietypowego Atosa :-)

wlad

  • Gość
Atos 1998 1L G4HC
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Wrzesień 2009, 22:10:44 »
Cytat: "Witek"
Odkręciłem wykładzinę, a tam była mała (może 5x5 cm) guma (przyklejona) i mały otwór, zakryty gumową zaślepką. Do pompy paliwa jest dostęp od spodu.

jestem pewien że dostęp jest od strony wnętrza-wyciągałem i sprawdzałem pompę gdy miałem kłopoty opisywane zresztą na forum z gaśnięciem auta.niestety tematy na forum kończą się w polowie 2008 roku a to było wcześniej więc nie przytoczę tutaj linku .

Witek

  • Gość
Atos 1998 1L G4HC
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Wrzesień 2009, 15:08:49 »
Cytat: "wlad"
jestem pewien że dostęp jest od strony wnętrza


Ale ja tam mam samą blachę... wiele razy odkręcałem wykładzinę poszukując dojścia do baku i niestety dojścia od wnętrza nie ma.
Widocznie Atos i Atoz czym się muszą różnić :roll: